وب سایت طراحی کنید و کلی پول درآورید!!!

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • به این آگاهی برسید که راه اندازی وب سایت کار چندان دشواری نیست.
  • با استفاده از یکی از راه های گفته شده، یک وب سایت راه اندازی نمایید.
  • با راه اندازی وب سایت برای دیگران، کسب درآمد کنید.

طراحی وب سایت

هنگامی که محصول آموزش کسب درآمد از تلگرام را عرضه کردم با افراد بسیار آشنا شدم که بعدها هر کدام­ توانستند به افراد موفقی در حوزه وب تبدیل شوند. دلیل آشنایی من با آن افراد، موضوع پشتیبانی برای آن محصول بود. یکی از افرادی که آن محصول را تهیه کرد و پس از مشاوره­ های اولیه ­ای من توانست به سرعت مراحل ترقی را طی نماید، پسر جوانی متولد سال 1371 و اهل کرمانشاه بود. او از همان ابتدا که آن محصول را تهیه نمود با من ارتباط و مشاوره گرفت و پس از طراحی یک وب سایت، محصول تولید شده توسط خود را به فروش رساند و کم کم کارش را تا حدی گسترش داد که با هنرمندان سینما عکس می­ گرفت و مشارکت می ­نمود!

یکی از فعالیت­ هایی که او به دامنه فعالیت­ هایش اضافه کرد و توانست پول­ های بسیار زیادی به دست آورد، طراحی وب سایت­ های وردپرسی برای افرادی است که هیچ آشنایی با روش ­های طراحی وب سایت ندارند اما همیشه آرزوی دارند یک وب سایت اختصاصی داشته باشند. به عبارتی کاری که او انجام داد و توانست پول­ های بیشتر از حالت عادی درآورد، ایجاد یک وب سایت وردپرسی به کمک قالب­ های آماده بود که به وفور، در اینترنت وجود دارند! او  برای طراحی هر وب سایت مبالغ زیادی دریافت می کرد در حالی که هیچ هزینه­ ای برایش نداشت.

 

طراحی وب سایت
طراحی وب سایت

 

به سادگی می‌توانید متوجه شوید که اگر شما نیز طراحی وب سایت بدانید، می‌توانید درآمد زیادی از این طریق کسب کنید؛ هر روز که می‌گذرد تعداد افرادی که دوست دارند مدیر یک وب سایت باشند، بیشتر می‌شود. افراد غالباً علاقمند به داشتن وب سایتی شخصی برای بیان افکار و علاقه‌مندی‌ها، رزومه و یا در صدد راه اندازی یک وب سایت تجاری مانند یک فروشگاه اینترنتی هستند. امروزه تقریباً تمامی شرکت‌های فعال و یا حتی غیرفعال نیز نیازمند وب سایتی برای ارائه خدمات و یا محصولات و همچنین ارتباط با مشتریان خود هستند.

 

آنچه اکثریت مردم در رابطه با طراحی یک وب سایت در ذهن خود دارند، کاری بسیار تخصصی و نیازمند به دانش برنامه نویسی بالا است. شاید این موضوع درگذشته صحت داشته، اما در حال حاضر راه اندازیوب سایت، دیگر همچون گذشته کاری بسیار مشکل و تخصصی نیست. شما می‌توانید انواع روش‌های طراحی سایت را (بدون نوشتن حتی یک خط برنامه‌نویسی) در دوره حاضر مطالعه کنید.

شما که قدرت طراحی وب سایت ندارید، چگونه پول درآورید؟!

1- یکی از نرم‌افزارهای طراحی وب سایت یا همان ­CMS‌ها را به ‌صورت کاملاً رایگان از اینترنت دانلود کنید. بهتر است نرم‌افزار انتخابی شما، وردپرس باشد. این پیشنهاد به دو دلیل است:

  • آموزش کار با آن به ‌صورت رایگان است و به زبان فارسی وجود دارد.
  • وردپرس متداول‌ترین نرم‌افزار طراحی  است. این موضوع از آن جهت دارای اهمیت است که قالب ها و آموزش های بیشتری از آن، در اینترنت وجود دارد.

لازم به ذکر است وردپرس برای کارهای ساده‌تر و جوملا برای طراحی‌های پیشرفته‌تر به کار می‌رود. به جرأت می‌توان گفت این نرم‌افزارها به طور کامل نیاز شما و تمامی مشتریان شما را برآورده خواهد کرد.

2- طراحی وب سایت با وردپرس را به ‌صورت کامل یاد بگیرید. برای این منظور می توانید از آموزش‌های رایگان و یا پولی در اینترنت استفاده کنید. همچنین کتاب‌های آموزشی بسیاری نیز در این زمینه موجود است.

3- درصورتی که علاقه‌ای به فراگیری نرم‌افزاهای CMS (طراح سایت) برای کسب درآمد از طریق طراحی وب سایت ندارید، می‌توانید از وب سایت سایت‌ساز پرتال نیز استفاده کنید. سایت‌ساز پرتال یکی از کامل‌ترین سامانه‌های ایجاد و راه‌اندازی وب سایت بدون نیاز به دانش برنامه نویسی است. سایت‌ساز پرتال نه تنها کاربران را قادر می‌کند از طریق انتخاب و ثبت، یک وب سایت کامل ایجاد کنند، بلکه امکان فروش وب سایت به ‌عنوان نماینده را برای آنها فراهم می‌کند. بدین صورت بسیاری از کاربران و شرکت‌هایی که خارج از حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند نیز می‌توانند به کسب درآمد از طریق طراحی وب سایت بپردازند!

4- در ابتدا و برای تمرین و کسب مهارت، یک وب سایت برای خودتان طراحی کنید. برای این منظور می‌توانید از یک ‌هاست رایگان استفاده کنید. (هاست به فضای اینترنتی و دامین به نام وب سایت اطلاق می‌شود). xzn و vvs، نمونه‌ای از وب سایت‌هایی که‌ هاست رایگان در اختیار شما قرار می‌دهند.

5- پس از آن‌که توانستید یک وب سایت را به خوبی بالا بیاورید، شروع به تبلیغات و بازاریابی کارتان کنید. برای این منظور می‌توانید از وب سایت‌های تبلیغات در اینترنت و همچنین چاپ آگهی بهره ببرید. یکی از شرکت‌هایی که تبلیغات زیادی نیز در اینترنت داشته و در این کار موفق نیز بوده ، وب سایت پومیش است که با هزینه‌ای کمتر از 100 هزار تومان، یک وب سایت با هاست رایگان برای مشتری‌های خود طراحی کرده و به آنها تحویل می‌دهد. در واقع این وب سایت در حال انجام یکی از آسان‌ترین و باکلاس‌ترین انواع کسب درآمدها است.

 

یکی از نکات جالبی که پس از طراحی چند وب سایت متوجه خواهید شد، این است که برای طراحی وب سایت جدید نیازی نیست هر بار مراحل کار را از ابتدا انجام دهید. بلکه با طراحی یک وب سایت مثلا فروشگاهی، قادر خواهید بود آن را (به تعداد نامحدود) به افراد مختلفی که تقاضای طراحی وب سایت فروشگاهی دارند، بفروشید. تنها کاری که برای این مقصود ‌باید انجام دهید، تغییر قالب از میان قالب‌های رایگان بسیاری است که در اینترنت موجود است. اگر هم‌اکنون کمی در اینترنت جستجو کنید، با انبوه قالب‌های رایگان وردپرس یا جوملا مواجه می‌شوید که می‌توانید آنها را به رایگان دانلود و در 30 ثانیه روی سایت خود و یا مشتریان خود پیاده‌سازی کنید.

 

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟