کسب درآمد در «اینستاگرام»

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با شبکه اجتماعی اینستاگرام آشنا شوید.
  • نسبت به اهمیت شبکه های اجتماعی اینستاگرام در حوزه های مختلف کسب و کار آگاه شوید.
کسب درآمد اینستاگرام

کسب درآمد اینستاگرام ، یک شبکه اجتماعی جذاب

کسب درآمد اینستاگرام  را می‌توان شبکه‌ اجتماعی مخصوص غذا، مسافرت، جشن، یادگاری، مد، شیرینی، مهمانی، کافه و بسیاری چیزهای خوب دیگر دانست. اگر به موارد گفته شده در بالا توجه کنید، متوجه می‌شوید این ها همان چیزهایی است که مردم به‌ راحتی حاضر هستند برای آنها هزینه کنند. به دلیل همین مورد ساده و مهم، اینستاگرام یکی از مهم ترین شبکه‌های اجتماعی مناسب برای کسب درآمد است.

روش‌های کسب درآمد از شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام چیست؟

روش اول: فروش مستقیم محصولات

اگر کمی با این شبکه‌ اجتماعی فعالیت کنید، صفحه‌های بسیاری از تولیدکنندگان لوازم شخصی، مد یا لوازم تزئینی را می‌توانید پیدا کنید که تصاویر اجناس خود را منتشر می‌کنند، می‌فروشند و از این رسانه برای تبلیغ محصولات خود استفاده می‌کنند. همانطور که در قسمت های قبل نیز گفته شد، این روش زودبازده‌ترین روش کسب درآمد از اینستاگرام است.

روش دوم: تبلیغات

پس از آن‌که با روش‌ها و ترفندهای مختلف توانستید به دنبال‌کننده و یا همان فالوورهای زیادی دست پیدا کنید و تبدیل به یک رسانه پربازدید شدید، می‌توانید با قرار دادن تصاویر تبلیغاتی در میان محتوای منتشر شده، به درآمد خوبی برسید. این روش را می‌توان ساده‌ترین روش کسب درآمد از اینستاگرام دانست.

روش سوم: برندسازی

این روش مخصوص صاحبان کسب‌وکارهاست که از پتانسیل اینستاگرام برای توسعه برند و بازاریابی خود استفاده می‌کنند. برندها در این روش به ‌صورت دائم روی محصول یا خدمات خاصی تأکید نمی‌کنند و به جای فروش مستقیم محصول، سعی در هدایت مشتری به محل اصلی عرضه محصول خود که وب‌سایت یا فروشگاه است، دارند. به اعتقاد بسیاری از متخصصان، این روش را اصولی‌ترین و بهترین روش کسب درآمد از اینستاگرام است.

روش چهارم: خرید و فروش صفحات و فالور

این روش کسب درآمد درواقع همان دلالی است که در همه‌جا وجود دارد. افرادی صفحات کاذب درست کرده و با روش‌های مختلفی کاربر جذب کرده و پس از آن به دیگران می‌فروشند. به جرأت می‌توان گفت افرادی که از این روش درآمدهای حرفه‌ای و خوبی کسب می‌کنند، غالباً افراد با سن پایین هستند. آنها با کسب درآمد از این روش، از همان سنین پایین یاد می‌گیرند که از تمام لحظات خود برای تولید و بالا بردن دارایی کار کنند.

در تمام روش‌های کسب درآمد گفته شده در بالا نیاز است تا تعداد زیادی دنبال‌کننده و یا اصطلاحاً فالوور داشته باشید.

 

کسب درامد اینستاگرام

 

موارد مهم در کسب درآمد از طریق اینستاگرام

هرگز لایک و فالور خریداری نکنید: اکثر کسانی که لایک و فالوئر خرید و فروش می‌کنند از طریق ربات یا کاربران غیر ایرانی اقدام به جذب فالوئر می‌کنند. اگر اینستاگرام به جعلی بودن لایک یا فالوئرهای شما پی‌ببرد، بلافاصله کاربری شما را برای همیشه مسدود خواهد کرد. این نوع خرید و فروش لایک، فالوئر و صفحه از نظر اینستاگرام و اخلاق حرفه‌ای، نوعی کلاهبرداری است که در آینده راه به جایی نخواهد برد.

از نرم‌افزارهای جانبی و افزایش لایک استفاده نکنید: این برنامه‌ها نیز نوعی ربات هستد که در نهایت اگر منجر به مسدود شدن حساب شما نشود، فالوئرهای غیر ایرانی و غیر واقعی را به سمت صفحه شما هدایت می‌کند. اگر برخی از صفحات را بررسی کنید، خواهید دید که بیش از ۱۰ هزار فالوئر دارند اما هر تصویر ۱۰۰ لایک هم نمی‌خورد یا ۵۰ نفر کامنت نمی‌گیرد. دلیل این امر جعلی بودن فالوئرهاست.

از انتشار محتوای احساسی و جوگیر خوداری کنید: کشور ما مانند سایر کشورهای جهان همواره با چالش‌های اجتماعی، زیست‌محیطی و مدیریتی روبروست. از مشارکت و انتشار اخبار اجتماعی با بار منفی، موارد حساس، کم اهمیت و اخباری که منبع موثق برای تأیید آن وجود ندارد، پرهیز کنید. دقت کنید برندها و تجارت‌های بزرگ کمتر در این‌گونه مسائل دخالت می‌کنند مگر این که در حوزه تخصص آنها باشد و تأثیرگذاری مثبت داشته باشند.

 

پیشنهاد

برای آشنایی بیشتر و موردی تر در رابطه با اینستاگرام و قابلیت ­های آن برای کسب درآمد، می­ توانید دوره کسب درآمد در اینستاگرام را مطالعه کنید.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟