مشاوره دهید و پول بگیرید

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • به این باور برسید که بدون سرمایه و یا با سرمایه ای اندک می توانید کارهای زیادی بکنید و پول های زیادی به دست آورید.
  • یک حوزه برای مشاوره انتخاب کنید و اطلاعات خود را در آن حوزه بالا ببرید.
  • از سرویس های پیشنهاد شده، کسب و کار خود را آغاز کرده و کسب درآمد کنید.

مشاوره یک صنعت است!

امروزه صنعت مشاوره به یکی از پولسازترین شغل­ های دنیا تبدیل شده است که هر فردی می­ تواند در آن فعالیت نماید. در واقع، شما برای مشاوره دادن، نیاز به مدرک خاصی ندارید و همین­ که بتوانید افراد را مجاب به دادن هزینه جهت گرفتن مشاوره نمایید کافی است. اولین بار وقتی قدرت کسب درآمد از مشاوره را متوجه شدم، که در یکی از کانال­ های تلگرامی که به نوعی رقیبم بود، از مشاوره دادن کسب درآمد می کرد. شیوه درآمد این فرد را در آینده کاملا توضیح خواهم داد.

کسب درآمد از طریق مشاوره یعنی راهنمایی­ کردن در ازای گرفتن پول. اگر شما فکر می‌کنید که می‌توانید در زمینه‌ بخصوصی، افراد مختلف را راهنمایی کنید و مردم حاضر باشند برای آن اطلاعات پول پرداخت کنند، به کسب درآمد از طریق مشاوره فکر کنید.

در این شیوه از کسب درآمد، حتماً نیازی نیست اطلاعات یا مهارت خاصی داشته باشید، بلکه می‌توانید اطلاعات مفید و با ارزشی را گردآوری کرده و از این طریق به دیگران مشاوره بدهید. مثلاً فردی با گردآوری اطلاعات املاک در سطح شهر، اقدام به دادن مشاوره تلفنی به متقاضیان می‌کند. البته واضح است که هر چه اطلاعات، تجربه و تخصص  بیشتری داشته باشید، در این کار موفق تر خواهید بود.

چگونه خود را معرفی کنید؟

با توجه به موضوعی که می‌خواهید در آن مشاوره بدهید، روش‌های مختلفی برای معرفی خود به دیگران  دارید. می‌توانید از ابزارهای تبلیغاتی آنلاین همچون وب سایت، وبلاگ، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و ابزارهای تبلیغاتی آفلاین همچون آگهی‌ها کمک بگیرید. انتشار کتاب و یا حتی یک ویدئو در فضای مجازی نیز از روش‌هایی هستند که کمک بسیاری در دیده شدن یک مشاور می ­کنند.

مشاوره دادن را می‌توان شیوه‌ای از کسب درآمد دانست که علاوه بر درآمد بالا، مسئولیت بالایی نیز دارد. البته این نکته را نیز می‌توان گفت که مشاوره در زمینه‌های مختلف، دارای مسئولیت‌های مختلف است. به ‌عنوان‌ مثال مشاوره در زمینه‌ خانواده، موضوعی کاملاً تخصصی بوده و اصلاً پیشنهاد نمی‌شود، اما مشاوره در رابطه با تعمیر خودرو، کامپیوتر، کسب و کار و غیره از مواردی هستند که می‌توان در صورت داشتن مهارت، از طریق آنها به کسب درآمد پرداخت.

سرویس تفکیک هزینه‌ خدمات مشاوره‌ای

سرویس تفکیک هزینه‌ خدمات مشاوره‌ای (PRM)، یکی از بهترین سرویس‌هایی است که می‌توان از طریق آن به خدمات مشاوره‌ای پولی پرداخت و دغدغه‌ای بابت هزینه‌های مشاوره نداشت، این سرویس از طرف شرکت مخابرات ارائه می شود. در این حالت شما می‌توانید تنها با پرداخت 10 هزار تومان، این سرویس را روی خط ثابت خود فعال کنید و از طریق آن هزینه‌ مشاوره‌های خود را نقدا دریافت کنید. شیوه‌ عملکرد این سرویس به این صورت است که فرد تماس گیرنده پس از تماس، پیغامی را مبنی بر اینکه «هزینه‌ مکالمه [مثلاً] دقیقه‌ای 200 تومان است»، می‌شنود. پس از آن به ازای هر دقیقه مشاوره، مبلغی به حساب شما در شرکت مخابرات واریز شده و این هزینه در قبض تلفن ماهیانه فرد تماس گیرنده منظور می‌شود.

همچنین اگر احساس می‌کنید نمی‌توانید یک خط ثابت داشته باشید، می‌توانید از خدمات دفتر کار مجازی استفاده کرده و شماره‌ خط ثابت دفتر کار مجازی خود را به شرکت مخابرات برای پیاده‌سازی این سرویس بدهید. با این روش می‌توانید، تا هم کلاس کاری یک دفتر را داشته باشید و هم با تلفن همراه خود در هر جایی که هستید، بدون هیچ نگرانی نسبت به گرفتن حق مشاوره، به افراد مختلف در رابطه با موضوعی که تخصص آن را دارید، مشاوره بدهید. درباره دفتر کار مجازی در آینده کاملا توضیح خواهم داد.

 

 

وب سایت و اپلیکیشن تلیار

تلیار ، نام وب سایت و اپلیکیشنی مخصوص مشاوره به افراد است که شما می­ توانید با ثبت نام در آن، نسبت به مشاوره دادن اقدام نموده و در ازای هر دقیقه مشاوره پول دریافت کنید. من اولین بار نام این وب سایت و اپلیکیشن را توسط یکی از دوستانم شنیدم که در فضای وب فعالیت می کرد. او از عوامل سازنده این سامانه بود و به اجبار من را عضو آن نمود تا به دیگران مشاوره دهم. تماس ­های زیادی از فردای آن روز با من برقرار شد تا در رابطه کسب و کار و کسب درآمد مشاوره دهم و من هم با دادن مشاوره، هم دوستانم را افزایش دادم و هم روش جالبی از کسب درآمد را تجربه نمودم. شما نیز هم اکنون برای مشاوره با من می­ توانید از روش­های پایین اقدام کنید و سوالات خودتان را در رابطه با این دوره از من بپرسید.

 

تمرین
برای این­که با این سایت بیشتر آشنا شوید، می ­خواهم اولین تماس خودتان را با من برقرار کنید. برای تماس و مشاوره با من، به یکی از سه طریق پایین اقدام کنید:</p>
<p>1- از طریق تلفن ثابت، شماره تلفن 9099072000 (بدون نیاز به پیش شماره) تماس بگیرید و پس از برقراری ارتباط، کد 54128 را شماره‌گیری کنید.</p>
<p>2- اپلیکیشن تلیار را از بازار دانلود تموده و پس از نصب روی گوشی و ثبت نام، از قسمت جستجو، کد 54128 را جستجو نمایید تا پس از یافتن من، ارتباط برقرار نمایید.</p>
<p>3- از طریق تلفن همراه شماره 02123772377 را گرفته و پس از شارژ حساب، عدد54128 (کد من) را شماره­ گیری نموده تا به یکدیگر وصل شویم!

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟