به قسمت های کوچکتر « بسته بندی » کنید و پول بسازید

360 بازدید

بسته بندی : روزی به خانمی برخوردم که که شوهرش زندان بود و با 3 فرزند، شرایط زندگی سختی را تجربه می­ کرد. به او پیشنهاد دادم ک به سمت تولیدات خانگی برود و یا حتی سبزی پاک کند و به فروشگاه ها یا مغازه های مختلف بفروشد و در ازای فروش بسته های سبزی، به درآمد برسد.

شاید به جرأت بتوان گفت یکی از پولسازترین هنرها در دنیا، هنر بسته‌بندی است. بسته‌بندی شکیل و زیبا می‌تواند به شکل باور نکردنی ارزش افزوده‌ بالایی برای یک محصول به ارمغان بیاورد. به ‌عنوان‌ مثال، اگر یک کیلو تخمه، 8000 تومان باشد، با بسته‌بندی آن به شکل چهار بسته‌ 250 گرمی، قیمت همان یک کیلو تخمه تا قیمت 12000 تومان افزایش می‌یابد! و یا تصور کنید که اگر یک جعبه‌ دستمال کاغذی در بسته‌هایی 10 عددی عرضه شود، چه ارزش افزوده‌ بالایی ایجاد خواهد کرد.

در واقع، برای این صنعت هیچ حد و مرزی نمی‌توان تعیین کرد و هر چیز خوردنی یا مصرفی که پیرامون شما وجود دارد، می‌تواند به صورت بسته‌بندی عرضه شود. حتماً شما نیز تاکنون بسته‌های سه تایی قند را که هرکدام از آنها با قیمت 100 تومان فروخته می‌شود و یا بسته‌های کوچک حاوی نمک یا سماق را دیده‌اید. به نظر شما این شکل از بسته‌بندی، توانسته ارزش افزوده‌ چند برابری ایجاد کند؟!

بسته بندی چه چیزهایی سودآور است؟

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://hedayatifar.com/?p=696
اشتراک گذاری:
یاسین هدایتی فر
تعریفی از خود داشته باشم، سخت است. اما آمده ام تا رنگی نو به ذهنیت های کهنه بپاشم!!
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد به قسمت های کوچکتر « بسته بندی » کنید و پول بسازید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.