«لامپ‌های کم مصرف» را تعمیر کنید و پول درآورید

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با زمینه کاری تعمیر لامپ های کم مصرف آشنا شوید.
  • روش های راه اندازی این کسب و کار را فرابگیرید.

لامپ‌های کم مصرف امروزه محال است که در هر جایی که قدم بگذارید، یک یا چند لامپ کم‌مصرف مشاهده نکنید. استفاده از این لامپ‌ها به دلیل مصرف برق کمتر و همچنین نور بیشتر، نسبت به لامپ‌های رشته‌ای،  در منازل و دفاتر شرکت‌ها به ‌سرعت افزایش یافته است.

یکی از معایب این لامپ‌ها نسبت به لامپ‌های رشته‌ای، قیمت بالاتر آنها است. این موضوع شاید خود را در خرید اول نشان ندهد، امّا ممکن است یک نوسان برق، باعث آسیب‌دیدن این لامپ‌ها شود. خرید دوباره می‌تواند باعث هزینه‌ ناراحت کننده‌ای برای خریداران شود.

تعمیر لامپ‌های کم مصرف، کاری است که افراد زیادی می‌توانند آن را به آسانی فرا بگیرند و از طریق کار در منزل، درآمدهای ماهیانه خوبی به دست آورند. برای آنکه شما نیز از طریق این شغل به درآمد بالایی دست یابید، ‌باید مراحل زیر را طی کنید:

1- نحوه‌ تعمیر لامپ‌های کم‌مصرف را فرا بگیرید. برای این منظور می‌توانید از آموزش‌هایی که در اینترنت به ‌صورت فیلم و متن است، استفاده کنید. آموزش‌های حضوری نیز در بعضی از مراکز فنی و حرفه‌ای و شرکت‌های خصوصی انجام می‌شود.

2- پس از یادگیری روش تعمیر لامپ‌ها، ‌باید ابزار کسب درآمدتان را تهیه کنید. این ابزارها وسایلی همچون هویه، سیم‌چین، لحیم، دم‌باریک و … است.

3- کار و حرفه‌ خود را در شهر یا محل زندگی خود معرفی کنید. برای این منظور می‌توانید از روش‌های زیادی استفاده کنید. به عنوان مثال:

  • چاپ کارت ویزیت جذاب که کار شما را به دیگران معرفی کند. برای گیراتر شدن آن می‌توانید از عباراتی نظیر «آیا می‌دانستید که با 30 درصد قیمت خرید یک لامپ کم‌مصرف جدید می‌توانید لامپ کم‌مصرف معیوب قبلی خود را تعمیر کنید؟» و غیره استفاده کنید.
  • با مغازه‌هایی در شهر یا منطقه‌ خودتان که لوازم الکتریکی می‌فروشند، صحبت کنید تا لامپ‌های معیوب مشتریان خود را در ازای مبلغی از سود کار به شما بسپارند. همچنین برای آن‌که مشتریان بیشتری را جذب کنید، می‌توانید بنرهایی با عنوان تعمیر لامپ‌های کم مصرف طراحی کرده و با اجازه‌ صاحبان مغازه‌ها، بنر را جلوی مغازه قرار دهید. مطمئن باشید، مغازه دار نیز در قبال سودی خوب کند، با این کار مخالفت نخواهد کرد.

میزان درآمد این کار چقدر خواهد بود؟

لیست قیمت انواع مختلف لامپ‌های کم مصرف در بازار از 5 هزار تومان شروع شده و تا 100 هزار تومان که درواقع همان لامپ‌های 200 وات است، می‌رسد. به همین صورت دستمزد تعمیر لامپ‌های کم مصرف نیز از 3 هزار تومان (که مربوط به لامپ‌های 25 وات است) شروع شده و تا 35 هزار تومان (که مربوط به لامپ‌های 200 وات است) ادامه می ­یابد. به عبارتی، تعمیر روزانه 3 لامپ کم‌مصرف درآمد بالای یک میلیون تومان را می‌تواند به همراه داشته باشد.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟