در هنگام سفر نیز کسب درآمد کنید!

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • به هر شرایطی، به چشم فرصتی برای کسب درآمد نگاه کنید.
  • از این به بعد در هر سفر به روش گفته شده کسب درآمد کنید.

سامانه «توشه»

از آن جهت که علاقه بسیار زیادی به سفر کردن دارم، همیشه برایم سوال بوده که چطور می­ توانم از خلال سفرهایم پول هم دربیاورم و آن­جا بود که با وب سایتی به نام توشه آشنا شدم. تقریبا دو سال است که این وب سایت زیرنظر دارم و چندین بار هم با آن کار کرده ام و چون هیچ مشکل در آن پیدا نکرده ام تصمیم گرفتم آن را به شما معرفی کنم.

 توشه سامانه‌ای است که بر پایه ایده‌ای خلاقانه، به کاربران امکان کسب درآمد از طریق حمل مرسولات را ارائه می‌کند. در همه سفرهای خارجی و داخلی با هواپیما یا قطار، هر مسافر تا ظرفیت مشخصی می‌تواند کالا یا بار حمل کند که در بیشتر سفرها، همه این ظرفیت تکمیل نمی‌شود. یعنی افراد می‌توانند در کنار وسایل خودشان، بسته‌های دیگری را نیز حمل کنند. کافیست بتوانید از طریق یک بستر مطمئن مانند توشه، به شخص دیگری که نیاز دارد برای او بسته‌ای جابجا شود، مرتبط شوید.

اهمیت این روش حمل مرسولات در سفرهای خارجی از نظر هزینه، سرعت ارسال و اطمینان بیشتر نمایان است. کافیست از طریق سامانه توشه، مرسوله ­ای را که می­ بایست به مقصد سفر شما برود، پیدا کرده و در ازای مبلغ معینی، بسته را به مقصد خود انتقال دهید. ذکر این نکته لازم است که طبق قوانین، هر مسافر هنگام سفر می‌تواند تا سقف مشخصی کالا، خارج از آئین‌نامه تجاری گمرک حمل کند. این میزان مرسولات تقریباً در اکثر کشورها جزء لوازم شخصی یا سوغات محسوب شده و شامل مالیات‌های تجاری نیست.

 

 

همچنین سامانه توشه این فرصت عالی را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد که بتوانند بسیاری از کالاها را با قیمت یا شرایط بسیار مناسب، از خارج کشور تهیه کنند، این موضوع دقیقا شبیه این است که یکی از بستگان آنها از کشور مورد نظر در حال بازگشت باشد و به تقاضای آنها، کالایی را برایشان خرید کند!

توشه یکی از بهترین ایده‌های شرکت‌ کننده در جشنواره کارآفرینی پل بود که در سال ۲۰۱۵ به دومین کنفرانس بین‌المللی بریج در برلین راه پیدا کرد و مورد استقبال بسیاری از صاحب‌نظران، کارآفرینان و سرمایه‌گذاران قرار گرفت. ایده جالب توشه، هم برای مسافر جابجا کننده مرسولات، هم برای سفارش دهنده و هم برای خود سامانه، ارزش مالی و اعتباری خلق می‌کند.

برای استفاده از خدمات توشه کافیست به ‌صورت رایگان ثبت‌نام و پس از تأیید عضویت، تقاضای خرید، سفر یا ارسال خودتان را ثبت کنید. قبل از تقاضای خرید یا درخواست ارسال کالا، پیشنهاد می­شود شرایط استفاده از خدمات این سامانه را مطالعه کنید.

 

این سامانه در بخشی از معرفی خدمات خود می‌نویسد: «توشه اولین سامانه مسافرمحور حمل مرسولات است که توسط تعدادی از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف راه‌اندازی شده و علت شکل گیری ایده توشه این بود که سالانه مسافران زیادی از جایی به جایی می‌روند و آدم‌های زیادی هم دنبال فردی می‌گردند تا جنسی را بین آن دو نقطه برایشان جابجا کند ، چرا که یا سرویس‌های پستی به آن نقاط سرویس نمی‌دهند یا اینکه این کار را با هزینه گزاف انجام می‌دهند».

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟