در منزل بسازید، در اینترنت بفروشید

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با چاپ سیلک آشنا شوید.
  • با استفاده از وب سایت های معرفی شده یک مهارت مناسب را یاد بگیرید.
  • یک کسب و کار خانگی راه اندازی کنید و با استفاده از وب سایت های معرفی شده، محصول خود را بفروشید.

محصولات دست‌ساز خانگی بخشی از کارآفرینی است که امروزه به دلیل کمترین نیاز به سرمایه مالی و تخصصی، نیروی انسانی و همچنین توجه به حفظ محیط زیست، توجه زیادی به آن می‌شود. ارزان بودن قیمت تمام شده محصول، خلاقانه بودن و همچنین ارتباط احساسی که این نوع از محصولات با مشتری برقرار می‌کنند از شاخصه‌هایی است که کسب درآمد از طریق کارآفرینی در منزل یا دست‌سازها را توجیه‌پذیر کرده است.

اما از شاخصه‌های مهم‌ کسب درآمد از طریق دست‌سازها یا همان صنایع دستی، موضوع معرفی و فروش آنها است. یک هنرمند هر چقدر هم در ساخت محصولی مهارت داشته باشد ولی در معرفی محصول خود به بازار ناتوان باشد، نمی‌تواند به درآمد بالایی برسد. طرف مقابل آن نیز هنرمندی است که با مهارت متوسط ولی قدرت فروش بالا، به درآمد بالایی از دست‌سازهای خود می‌رسد.

با توجه به این موضوع که ابزارهای معرفی یک محصول خانگی، چقدر برای هنرمند مهم و حیاتی است، در این قسمت وب سایت‌هایی معرفی می‌شود که دقیقا به منظور معرفی صنایع دستی هنرمندان ایجاد شده اند. این صنایع دستی می­ توانند غذاهای خانگی و یا هر چیز دیگری باشد که شما قادر به تولید آن هستید . این قسمت را با دقت بخوانید، زیرا احتمالا روزی به اطلاعات آن نیاز خواهید داشت.

 

 

بازار خانگی دات کام

یکی از محل­ هایی که توانسته فضای بسیار خوبی را برای ایجاد فروشگاه مجازی و عرضه‌ محصولات هنرمندان به وجود آورد، وب سایت بازار خانگی است. شخصی را تصور کنید که می‌تواند لوازم چرمی در خانه خود بدوزد و یا خانمی که در دوختن لباس‌های محلی یکی از مناطق ایران دارای مهارت است. این افراد با ورود و عضویت در این وب سایت، امکان ایجاد ساخت فروشگاه به ‌صورت رایگان را به دست می‌آورند. آنها می‌توانند از محصولات خود عکس گرفته، آنها را به بهترین شکل در صفحه‌ اختصاص یافته به خود قرار داده و توضیحات مفیدی همراه با قیمت و شماره‌ تماس برای محصول قید کنند.

لازم به ذکر است ساخت یک فروشگاه و گذاشتن بهترین تصویر از محصولات، نمی‌تواند به‌ تنهایی شما را به درآمدهای بالا برساند و برای این مقصود ‌باید وب سایت و همچنین خدمات خود را به شیوه‌های مختلف در اینترنت تبلیغ کنید. همیشه تلاش کنید تا در ابتدای کار، درصد قابل توجهی از درآمد خودتان را برای تبلیغات کارتان کنار بگذارید. اگر واقعا می ­خواهید که رشد فزاینده کارتان را ببینید، این زمان باید 4 ماه باشد. یعنی تا 4 ماه به درآمدتان دست نزنید و تماماً آن را خرج تبلیغات کنید. برای تبلیغات نیز از تبلیغات خود وب سایت بازارخانگی استفاده کنید. تبلیغاتی که در این وب سایت بدهید، دقیقا در این وب سایت  نمایش داده می­ شود و می­ تواند ترافیک زیادی را به سمت محصولات شما هدایت نماید.

 

 

بازار هنرمندان

بازار هنرمندان نام وب سایت دیگری است که برای خرید مستقیم محصولات دست‌ساز و صنایع دستی از  سازندگان آنها است. هر هنرمند یا تولیدکننده در بازار هنرمندان صاحب یک فروشگاه مستقل با نام تجاری خود می‌شود، به طور مستقیم با مخاطبان خود ارتباط برقرار می‌کند و شیوه قیمت‌گذاری یا برنامه‌های ترفیع فروش خود را دارد. قابلیت‌های منحصر به‌فرد این وب سایت، امکان برندسازی را برای هنرمندان به بهترین شکل فراهم کرده است.

راه اندازی فروشگاه در وب سایت بازار هنرمندان بسیار ساده و البته رایگان است، کافی است پس از ثبت‌نام و تأیید عضویت، با نام کاربری خود وارد وب سایت شده و گزینه راه‌اندازی فروشگاه جدید را با کلیک روی نام کاربری خود انتخاب کنید.

 

از دیگر ویژگی‌های برجسته این وب سایت، حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی است. صفحات وب سایت بازار هنرمندان در اینستاگرام، تلگرام و … هزاران عضو دارند و دنبال کنندگان، از این طریق از اخبار محصولات و فروشگاه‌های جدید آگاه می‌شوند.

 

اما اگر هیچ لوازم دست­سازی نمی­توانید بسازید، از کجا می­توانید فرا بگیرید؟

وب سایت‌های ساختنی و کاغذ رنگی، دو سرویس آموزش خلاقانه هستند که روش ساخت بسیاری از لوازم خلاقانه و دست‌ساز را به ‌صورت بسیار ساده، حرفه‌ای و کاربردی ارائه کرده‌اند. در این وب سایت‌ها تلاش شده تا با ارائه‌ تصاویر مناسب، ساده، رابط کاربری حرفه‌ای و گروه‌بندی مناسب، بیشترین کمک را به افرادی که می‌خواهند دست‌سازهای حرفه‌ای را بیاموزند، ارائه دهند.

 

ساختنی در بخشی از معرفی سرویس خود می‌نویسد: «ساختنی آغازی برای شناخت و حمایت از هنرمندان خوش ذوق و خلاقی است که به دنبال رشد، پیشرفت و در نهایت ارائه هنر خود به دیگران هستند. شما در ساختنی به آموزش‌های متنوعی از ساخت انواع کاردستی، دسترسی دارید و می‌توانید از آنها ایده گرفته و بهتر از آن را خودتان درست کنید».

 

این وب سایت‌ها را می‌توان در واقع مکمل وب سایت‌های اول دانست. کسب درآمد از طریق دست‌سازها و کاردستی‌های خلاقانه، از بهترین منابع درآمد و الگوهای کار در منزل بوده و نیاز نداشتن به آموزش‌های بلندمدت، سرمایه‌گذاری قابل توجه و نیاز نداشتن به تجهیزات و فضای اختصاصی، گستردگی حیطه فروش، ریسک پایین کارآفرینی و سبک تفریح‌گونه این فعالیت، از مزایای این کار است.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟