سیستم «همکاری در فروش» ایجاد کنید

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با روش های کسب درآمد از طریق همکاری در فروش آشنا شوید.
  • در سیستم همکاری در فروش یک فروشگاه اینترتی شرکت کنید.
  • سیستم همکاری در فروش محصول خود را راه اندازی کنید.
  • درآمد فعال و غیرفعال فوق العاده ای کسب کنید.

«همکاری در فروش» چیست؟

سیستم‌های همکاری در فروش اینترنتی همانند شغل بازاریابی است که می‌توان آن را در منزل و تنها با داشتن یک کامپیوتر متصل به اینترنت، انجام داد. در این روش از کسب درآمد، شما با عضویت رایگان در یکی از وب سایت‌ها و یا فروشگاه‌های اینترنتی که امکان همکاری در فروش را ایجاد کرده اند، از میان محصولات موجود در آن فروشگاه، مواردی را که علاقمند به بازاریابی اینترنتی هستید، انتخاب کرده و به فروش می­ رسانید. به این ترتیب با هر فروشی که به انجام می‌رسانید، هم مدیر سیستم و هم شما سود خواهید کرد. البته ذکر این نکته مهم است که این سیستم برای فروش محصول خودتان نیز قابل اجرا است تا هم خودتان فروشتان بالا برود و هم دیگران به درآمد برسند.

از مهم ترین دلایل موفقیت من در فروش بسیار بالای اولین محصول دیجیتالم با عنوان دوره آموزش کسب درآمد از تلگرام بهره گیری از این سیستم و ایجاد قابلیت همکاری در فروش این محصول برای دیگران بود. افراد مختلف، مخصوصا مدیران کانال های تلگرامی زمانی که می­ دیدند می­ توانند با فروش محصول من به درآمد برسند، اقدام به معرفی محصولم در کانال های تلگرامی خود می کردند و با این شیوه صدها کانال در زمانی کوتاه اقدام به معرفی و فروش این دوره نمودند. در یک بازی کاملا برد-برد، میزان فروش به طور فوق العاده بالا رفت و همه از آنها منتفع شدند.

 

در حال حاضر فروشگاه های اینترنتی بسیاری در وب وجود دارند که در کنار فروش محصولاتشان، قابلیت همکاری در فروش هم ایجاد نموده ­اند. و روش کسب درآمد از آن­ها به این صورت است که شما به وب سایت ها آن ها مراجعه نموده و با چند کلیک، یک فروشگاه اینترنتی حرفه ای تحویل گرفته و با فروش محصولات موجود در آن­ها، درآمد کسب می­ کنید.

 

چگونه سهم خود را دریافت می کنید؟

زمانی که در وب سایت ­های با قابلیت همکاری در فروش محصولات ثبت نام می ­کنید، وارد یک پنل کاربری (محیطی برای مشاهده میزان فعالیت­ تان بر روی محصولات آن وب سایت) می شوید و می­ توانید در آن جا ببینید موفق به فروش چه تعداد محصول (از طریق لینک های مخصوص بازاریابی خودتان) شده اید. سپس درخواست انتقال وجه خود را ثبت می­ کنید تا سهم شما توسط آن وب سایت به حسابتان واریز شود.

 

سیستم های همکاری در فروش چه سودی دارند؟

1- بزرگ‌ترین مزیتی که برای این سیستم‌ها می‌توان قائل شد، این است که تنها کار شما، معرفی و تبلیغ محصولاتی است که از سبد فروشگاه انتخاب می‌شود و سایر مراحل کار از جمله تهیه‌ محصولات، بسته‌بندی، ارسال محصولات و مسائل مالی، بر عهده فروشگاه یا شرکت مورد نظر است.

2- در سیستم‌های همکاری در فروش، میزان پورسانت عمدتاً بسیار بالا است و این موضوع به نوبه خود باعث سود بالای حاصل از فروش می‌شود. مطمئناً سود بیشتر، انگیزه فروشند‌گان را برای فعالیت بیشتر و کسب درآمد بالاتر افزایش می‌دهد.

3- در شیوه کسب درآمد اینترنتی از این طریق (که Affiliate Marketing هم گفته می‌شود)، تمام کارها به ‌صورت آنلاین انجام می‌شود. از ثبت نام در سیستم تا کلیه مراحل تبلیغات و فروش محصول به ‌صورت آنلاین و از طریق اینترنت صورت می‌گیرد و تنها کاری که نماینده فروش در کل این فرآیند باید انجام دهد، تبلیغ محصولات است.

 

فقط 3 قدم تا شروع درامد عالی

برای این که بتوانید از قابلیت همکاری در فروش کسب درآمد کنید، راه های زیادی دارید و در حال حاضر تقریباً همه کسب و کارها به دنبال ایجاد این قابلیت برای وب سایت های خود هستند. اما با توجه به اینکه شما، احتمالاً جزو افرادی هستید که فعلا هیچ وب سایت و یا پایگاهی در شبکه های اجتماعی برای معرفی محصولاتشان ندارید، سیستم های همکاری در فروش وب سایت هایی معرفی می­ شود که محصولاتشان، محصولاتی فیزیکی است و از همان ایتدا می توانید یک وب سایت مجزا با دامنه شخصی خودتان ایجاد کنید و حتی آموزش هایی در این مورد ببینید.

لازم به ذکر است که کسب درآمد به شیوه همکاری در فروش، در همه اشکال آن وجود دارد و به عنوان مثال، شیوه ای که من برای محصول خودم انتخاب کردم، به صورت ایجاد کانال تلگرامی برای فروشندگان محصولاتم بود و شیوه ای که در پایین معرفی می­ شود به صورت ایجاد یک سایت مجزا با قابلیت بازاریابی محصولات برای شما می­ باشد.

برای راه‌اندازی یک سایت فروشگاهی (به کمک قابلیت همکاری در فروش وب سایت های مخصوص) ‌باید سه قدم زیر را طی کنید:

1-یک دامنه با هزینه‌ای در حدود 12 تا 40 هزار تومان از وب سایت‌های فروش دامنه تهیه کنید.

2- درخواست اتصال دامنه به وب سایت‌هایی که سیستم همکاری در فروش دارند، بدهید تا یک فروشگاه اینترنتی رایگان برای شما ساخته شود. با جستجوی کلمه همکاری در فروش در گوگل می توانید نمونه‌ای از وب سایت‌هایی که سیستم همکاری در فروش دارند را بیابید.

3- از میان محصولات فروشگاه پشتیبانی‌کننده، محصولات جذاب و مرتبط با هم را انتخاب کرده و به فروشگاه خود اضافه کنید.

 

 

همچنین برای افزایش فروش وب سایت فروش اینترنتی خودتان، ‌باید گام‌های زیر را بردارید:

1- به وبلاگ ها  و وب سایت‌ها درخواست لینک دهید تا شما را لینک کنند. این کار باعث می‌شود که رتبه‌ سایت شما در گوگل بالا برود.

2-از طریق وب سایت‌های تبلیغات اینترنتی، محصولات خود را به ‌صورت جداگانه تبلیغ کرده و در انتهای متن تبلیغاتی خود، لینک محصولات سایت فروشگاهی خود را قرار دهید. در صورت کلیک روی لینک‌ها، هر مشتری وارد سایت فروشگاهی شما می‌شود تا ادامه‌ مراحل خرید خود را تکمیل کند. لازم به ذکر است شما باید حداقل به مدت یک ماه تبلیغات و تبادل لینک را بدون هیچ‌گونه خستگی ادامه دهید.

3- تلاش کنید تا از شیوه بازاریابی آفلاین (همانند کارت ویزیت، کاتالوگ، بازاریابی کلامی و غیره) نیز در کنار بازاریابی آنلاین بهره ببرید.

4-  زمان خودتان را در اینترنت، بیهوده نگذرانید و در صورتی که مشاهده کردید محصولی مرتبط با وب سایت شما در اینترنت پرفروش است، آن را فراهم کرده و به وب سایت فروشگاهی خود بیافزایید.

5-یک یا چند بنر ثابت در وبلاگ و یا وب سایت خودتان در وب سایت‌هایی که سیستم زیرمجموعه‌گیری و یا معرفی در ازای پاداش دارند، قرار دهید تا از آن طریق نیز بتوانید به کسب درآمد بپردازید. معمولاً بیشتر وب سایت‌های همکاری در فروش، سیستم زیرمجموعه‌گیری نیز دارند که می‌توانید از طریق بنرهای وب سایت خود، مشتری‌های خود را زیرمجموعه خود کنید.

6- در بعضی سایت‌های مهم که در رابطه با محصولات فروشگاهی شما فعالیت می‌کنند، می‌توانید در قسمت مهمی که نظردهندگان به دنبال یک محصول خوب و موجه می‌گردند، نظر مثبت داده و سایت و محصولات خود را معرفی کنید. از این طریق توانسته‌اید بدون هیچ هزینه‌ای در یک مکان مهم، تبلیغی تأثیرگذار از سایت و محصولات ارائه کنید. نکته جالب این شکل از تبلیغات، ماندگار بودن نظر شما برای همیشه در آن وب سایت و زیر متن مرتبط با محصولات شما است.

لازم به ذکر است برای توسعه هرچه سریع تر فروشگاه خود می‌توانید با هزینه‌ای بسیار اندک، دفتر کار مجازی خود را راه‌ اندازی کرده و شماره دفتر کار خود را در وب سایت قرار داده و با استفاده از پیامک‌های تأیید خرید، معرفی کنید.

 

 

چه نوع سیستم همکاری در فروشی را انتخاب کنید؟

با توجه به تعداد زیاد سیستم‌های همکاری در فروش، ذکر نکاتی در مورد انتخاب سیستم مناسب لازم به نظر می رسد:

1- به میزان پورسانت محصولات توجه داشته باشید و این که هزینه تبلیغ و معرفی این محصول برای شما تا چه اندازه خواهد بود.

2- آیا مدیر سیستم در راستای معرفی و فروش محصولات، آموزش‌هایی در نظر گرفته است؟ توجه داشته باشید برای کسب درآمد اینترنتی از طریق سیستم‌های همکاری در فروش، نیاز به آموزش دارید و باید بدانید کلیت درآمد اینترنتی چیست و چگونه می‌توان کسب و کار اینترنتی به وجود آورد.

3- به شرایطی که محصول در آن به فروش می‌رسد توجه کنید. برای مثال، هزینه ارسال، نحوه‌ ارسال، مدت زمان ارسال، نحوه‌ پرداخت وجه و… . معمولاً سیستم‌های همکاری در فروش ایرانی از شیوه پرداخت در محل استفاده می‌کنند، یعنی پس از ثبت سفارش خریدار و تحویل سفارش به وی، وجه محصول توسط مأمور پست دریافت شده و به شرکت منتقل می‌شود. با این حساب، فروشی که شما امروز انجام داده‌اید، در بهترین حالت ۴ روز طول خواهد کشید که پورسانت آن محاسبه شده و به حساب‌تان در بخش کاربری سایت واریز شود.

4- رابطه بین حداقل پرداخت و مقدار پورسانت‌ها را بررسی کنید. وقتی پورسانت محصولات پایین و حداقل پرداخت بالا باشد، دوام آوردن در سیستم تا حدودی دشوار خواهد شد. به تعداد دفعات پرداخت در طول ماه نیز توجه کنید.

5- به جدید بودن محصولات توجه داشته باشید یعنی این که تا به حال مانند آنها وجود داشته است یا خیر، محصولات جدید یعنی امکان یافتن مشتریان بیشتر نسبت به محصولات قدیمی‌تر.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟