یک موسسه اعزام مدرس خصوصی ایجاد کنید

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • یک موسسه تدریس خصوصی ایجاد کنید.
  • با روش های بیان شده مدرس و درس آموز جذب کنید.
  • با اعزام مدرس کسب درآمد کنید.

کاری برای تمام شرایط!

یکی از بهترین و پولسازترین کارهایی که می‌توان در هر شهری و با سرمایه‌ای بسیار اندک راه‌اندازی کرد؛ ایجاد مؤسسه اعزام مدرس خصوصی است. مؤسسه اعزام مدرس خصوصی را می‌توان ‌همان کار تدریس خصوصی دانست که به ‌صورت سازمان یافته  ارائه می‌شود. خدماتی که در این‌گونه مؤسسات ارائه می‌شود شامل آموزش‌های مختلف از دروس ابتدایی تا دبیرستان، پیش‌دانشگاهی، کنکور، فنی و حرفه‌ای (دروس تخصصی)، مکالمه زبان و کامپیوتر، تیزهوشان و المپیاد، مشاوره و برنامه‌ریزی تحصیلی و نیز آموزش دروس و نرم افزارهای دانشگاهی است.

 

 

فقط 7 قدم تا شروع درآمد عالی

1- ثبت مؤسسه خدمات آموزشی.

2- چاپ تراکت‌هایی که میزان شهریه و شرایط هر مقطع آموزشی در آن بیان شده است.

3- پخش تراکت‌ها در مناطق پر رفت‌وآمد شهر و یا درب منازل.

4- بیان شرایط مؤسسه و نوشتن قرارداد با مدرسانی که با مؤسسه تماس می­ گیرند.

5- پاسخگویی به مراجعین (والدین) برای معرفی یک مدرس خصوصی.

6- معرفی مدرسان به والدین و مدیریت کار.

ویژگی‌های این کسب‌وکار

1- داشتن درآمدی میلیونی یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های این کار محسوب می‌شود. شهریه‌ای را که به ‌عنوان هر ساعت آموزش اخذ می‌شود، می‌توان تقریباً سودی خالص نامید، زیرا مؤسسه با مسائلی همچون استهلاک وسایل، مواد اولیه و بسیاری چیزهای دیگر درگیر نیست.

2- سرمایه‌ اولیه‌ای که برای این شغل مورد نیاز است، بسیار کم و در حد راه‌اندازی کار است. به عبارتی تجهیزات اولیه یا جنس اولیه یا هزینه‌هایی این‌چنین در این کسب‌وکار تعریف نمی‌شود.

3- از آن‌جهت که مدرسان و مراجعان به مؤسسه عموماً انسان‌های با تحصیلکرده‌ای هستند، کار با آنها آسان‌تر بوده و مسائل حاشیه‌ای کمتری متوجه کسب‌وکار خواهد شد.

 

نکاتی برای پیشرفت کار

1- به دلیل آن‌که برای بیشتر ارباب رجوع‌ها سلامت رفتاری، مهارت و تسلط مدرس مهم است، رایگان بودن جلسه‌ اول در تأیید مدرس و جلب اعتماد مشتری و شما ضروری است.

2- برای این‌که گزینه‌های بیشتری برای انتخاب مدرس جلوی پای درس‌آموزان گذاشته شود، می‌توان مدرس‌ها را مثلا در چند بخش مدرسان پایه، مدرسان برتر، مدرسان طلایی و مدرسان حرفه‌ای، تقسیم‌بندی کرد و برای هر دسته، قیمت‌های جداگانه‌ای در نظر گرفت. همچنین بهتر است برای مدرسان حرفه‌ای نیز شهریه‌ توافقی اعلام کرد تا خود مدرسان نسبت به میزان شهریه تصمیم‌گیری کنند.

3- مشاوره‌ رایگان تلفنی می‌تواند ترس مشتری نسبت به تماس‌گیری با مؤسسه را تا حد بسیاری کاهش دهد.

4- همچنین به منظور ایجاد اطمینان بیشتر و کاهش فشار مالی به مشتریان، می‌توان شهریه را به ‌صورت اقساط و در طی دوره تدریس اخذ کرد.

5- گذاشتن تخفیف برای درس‌آموزان بیشتر از 2 یا چند نفر (نیمه خصوصی) نیز می‌تواند به جذب آنها بیشتر کمک کند.

6- تخفیف دادن به کارمندان و یا جانبازان و در کل اقشار خاص یا کم درآمد می‌تواند بر محبوبیت مؤسسه بیافزاید.

7- گذاشتن کلاس‌های مخصوص برای ورود به مدارس خاص همچون تیزهوشان و نمونه دولتی و … راه‌هایی است که می‌تواند درس‌آموزان بیشتری را جذب کنند.

بی‌شک تنها کاری که باید برای آن تلاش کرد، ایجاد اعتماد برای هر درس‌آموز با هر وضعیت تحصیلی، خانوادگی و مالی است. اگر توانایی راه‌اندازی این کسب‌وکار را دارید، حتی لحظه‌ای در آن شک نکنید.

 

پیشنهاد

اگر بتوانید یک اپلیکیشن و استارت ­آپ برای این منظور ایجاد کنید، می­ توانید بسیار موفق ­تر عمل کنید. می ­توانید اپلیکیشنی شبیه به اپلیکیشن «استادبانک» اما مخصوص شهر یا محله خود ایجاد کنید. واضح است که برای آن­که بتوانید رقابت کنید، می ­بایست مزیت ­های رقابتی در اپلیکیشن خودتان ایجاد کنید که از رقبا پیشی بگیرید.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟