با چاپ تقویم کسب درآمد کنید!

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • به این باور برسید که بدون سرمایه و یا با سرمایه ای اندک می توانید کارهای زیادی بکنید و پول های زیادی به دست آورید.
  • با کسب و کارهای فصلی آشنا شوید و هر سال با انجام به موقع مراحل کار، درآمد خوبی به دست آورید.

چاپ تقویم در نزدیکی عید نوروز

هر سال که نزدیک عید می شد، یکی از کارهای ثابت من چاپ تقویم برای کسب و کارها بود. کاری که هیچ وقت تاریخ انقضا نداشت، بازاریابی آن بسیار حالت چریکی بود و نیاز به هیچ سرمایه‌ اولیه‌ای نداشت. همچنین می‌توان در هر شهری به اجرا درآورد و درآمد بالایی را در زمان و ریسک کم، از بازار کسب کرد.

برای انجام این کار و  کسب درآمد از آن، نیاز به استفاده از هیچ مکانی مثل مغازه یا دفتر ندارید و به همین دلیل هزینه کار بسیار پایین است. این‌ مزیت‌ رقابتی‌ است که شما در مقایسه با رقبا دارید. در این بخش آن را به صورت کامل توضیح می­ دهم تا شما نیز اهمیت مسلح بودن به چند روش کسب درآمد فصلی را درک کنید.

چرا چاپ تقویم برای بسیاری از کسب و کارها باید مهم باشد؟

مهم‌ترین دلیلی که اصناف را بسیار علاقه‌مند به چاپ تقویم می‌کند، قدرت دیده شدن و در چشم بودن تقویم نسبت به دیگر ابزارهای تبلیغاتی است. تقریباً هیچ ابزار تبلیغاتی دیگری را نمی‌توان یافت که همانند تقویم، شماره‌ تماس یک کسب‌وکار را برای یک سال جلوی چشم مشتری‌های خود قرار دهد! ذکر این مقدمه به وضوح نشان می‌دهد که چاپ تقویم برای بسیاری از کسب‌ و کارها همچون رستوران‌ها و آژانس‌ها بسیار مهم تر از اهدای یک هدیه تبلیغاتی دیگر همچون خودکار است؛ زیرا که بقای آنها در جلوی چشم بودن کسب‌وکارشان است.

 

 

فقط 4 قدم تا شروع درآمد عالی

1- اولین قدم، یافتن بهترین مراکز ارائه‌دهنده تقویم و همچنین چاپخانه‌هایی است که بهترین قیمت چاپ روی کاغذ گلاسه را انجام می دهند. این‌کار بهتر است در ماه‌های دی و اوایل بهمن صورت گیرد تا بتوانید بسیار سریع‌تر وارد بازار شده و نسبت به دیگر رقبای خود، زودتر سفارش‌های تقویم سطح شهر را جمع کنید. همچنین شرکت در نمایشگاه‌ چاپ، بسته‌بندی و ماشین آلات وابسته و نیز نمایشگاه تبلیغات، بازاریابی و صنایع وابسته در تهران که هر ساله در دی‌ماه برگزار می‌شود؛ به شما در یافتن چاپخانه‌ها و مراکز تبلیغاتی که بهترین کیفیت و بهترین قیمت را در کشور ارائه می‌دهند؛ بسیار کمک می کند.

2- بهترین راه برای توجیه مشتریان، کاتالوگ‌هایی است که هر ساله مراکز مهم ارائه دهنده تقویم در سطح کشور برای همکاران خود (در صورت انجام‌دادن این کار، شما نیز جزو همکاران به حساب می‌آیید) به چاپ رسانده و در اختیار آنها می‌گذارند. این کاتالوگ‌ها که رایگان نیز عرضه شده و در اختیار همکاران قرار می‌گیرد، شامل انواع مدل های تقویم‌ است که آن چاپخانه انجام می‌دهد. در واقع این کاتالوگ‌ها بهترین ابزار برای معرفی طرح ها است، بنابراین دومین قدم، یافتن بهترین چاپخانه‌های تبلیغاتی فعال در حوزه مورد بحث و گرفتن نمونه کارها و کاتالوگ‌های آنها است.

3- قدم سوم این است که یک طراح برای طراحی سفارش‌های خود پیدا کنید. البته خودتان نیز می‌توانید با نرم‌افزارهایی همچون فتوشاپ طراحی را یاد گرفته و هزینه‌ طراح را نیز از آن خود کنید.

4- قدم چهارم این است که با صاحبان مشاغل و شرکت‌های مختلف جهت گرفتن سفارش‌های تقویم آنها صحبت کنید.

ویژگی‌های مثبت این کار

1- هر سفارشی که بگیرید تقریباً سود چند صد هزار تومانی برای شما دارد. تصور کنید اگر بتوانید روزانه 2 و یا حتی یک سفارش تقویم از مغازه‌ها و یا شرکت‌ها بگیرید، چه درآمد بالای ماهیانه­ای خواهید داشت!!!

2- نداشتن هزینه‌هایی مانند مالیات بر مشاغل یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های این کسب درآمد است. درواقع هر سودی که از این کار به دست آید، سودی خالص شما به حساب خواهد آمد.

3- تقویم‌ها، شکل‌ها و انواع مختلفی دارند. این موضوع باعث گوناگونی قیمت‌ها و بالطبع داشتن تنوع قیمتی تقویم‌های‌تان جلوی مشتری است.

4- نگران نداشتن طرح برای تقویم هم نباشید زیرا هر ساله نزدیک عید طرح‌های لایه باز رایگان بسیاری را می‌توانید در اینترنت پیدا کنید.

 

چند نکته مهم

1- در ابتدا بهتر است از انواع مدل تقویم‌های موجود در بازار مطلع شوید. برای این آشنایی تنها کافی است تا به انواع تقویم‌هایی که در مغازه‌ها و خانه‌ها نصب شده کمی توجه کنید.

2- اگر در شهرستان زندگی می‌کنید بهتر است چاپخانه‌های اصلی را در شهرهای بزرگ همچون تهران، مشهد و یا اصفهان پیدا کنید، زیرا این چاپخانه‌ها، قیمت‌هایشان بسیار پایین تر و کارهایشان با کیفیت‌تر است. یافتن چاپخانه‌ خوب بسیار مهم است زیرا بسیاری از کانون‌های تبلیغاتی در واقع چاپخانه ندارند و سفارشات خود را به چاپ خانه های دیگر می فرستند. این مراکز تنها نقش واسطه را بازی کرده و از این طریق نیز پول خوبی به جیب می‌زنند.

3- اگر نگران نداشتن مغازه‌ای تحت عنوان کانون تبلیغاتی هستید، باید بدانید این موضوع نکته‌ای منفی نیست زیرا همین موضوع می‌تواند دلیلی باشد که شما بتوانید قیمت‌های‌تان را بسیار کمتر از رقبای دیگرتان در شهر قرار دهید. گاه ذکر همین نکته نیز می‌تواند در مشتری‌یابی شما عنوان شده و مشتری‌های بیشتری را برای‌تان به ارمغان بیاورد.

4- شاید به جرأت بتوان گفت در شهری مانند تهران تنها پنج مرکز چاپ کارت ویزیت و کمتر از ده مرکز تبلیغاتی وجود دارن که دارای دستگاه‌های پیشرفته چاپ‌ تبلیغاتی هستند. درواقع بالای 95 درصد از کانون‌های تبلیغاتی تنها نقش واسطه را دارند. یافتن مراکز اصلی اگر چه نیاز به کمی جستجو دارد امّا یافتن آنها می‌تواند هر ساله قیمت‌های بازارشکنی را برای شما به ارمغان بیاورد.

5- گرفتن سفارش تقویم، کار سختی نیست اگر:

  • بتوانید اهمیت چاپ کردن تقویم را به مشتریان احتمالی خود نشان دهید. نشان دادن این اهمیت برای کسب‌وکارهایی همچون رستوران‌ها، پیک‌ها، آژانس‌ها و قالیشویی‌ها اصلاً کار سختی نیست.
  • بتوانید کسب‌وکارهایی که تازه ایجاد شده‌اند را پیدا کنید و از تمایل آنها برای پیشرفت در کارشان استفاده کنید و سفارش بگیرید.
  • بتوانید کسب‌وکارهایی که برای تبلیغات‌شان احترام قائلند را پیدا کنید. یافتن آنها کار سختی نیست، کافی است کمی به بروشورهای تبلیغاتی که در سطح شهر توزیع می‌شوند، نگاه بیاندازید.
  • بتوانید پیشنهادهای فوق‌العاده‌ای را به صاحبان مشاغل بدهید که تاکنون به آن فکر نکرده‌اند. این پیشنهادها به‌ راحتی به ذهن شما نیز می‌تواند برسد. مثلا پیشنهاد دادن پخش تقویم در مدارس، برای مغازه‌ای که نام آن فرهنگیان است، کار سختی نیست.

6- بهتر است هنگامی که سفارش‌ها را می‌گیرید، قسمتی از هزینه‌ کار را در ابتدا از مشتری خود اخذ کنید تا مشکلات حاشیه‌ای کمتری به وجود بیاید.

7- این کار را در تمام شهرها، چه بزرگ و چه کوچک می‌توان انجام داد و قیمت‌های تحویل کار نیز غالباً یکی است. تنها موضوعی که برای شهرستان‌ها ‌باید روی آن حسابی جداگانه باز کرد، هزینه‌ حمل بار آن تا شهرستان است.

8- لازم به ذکر است اکثر کانون‌های تبلیغاتی که در شهرستان‌ها فعال هستند سفارش‌های خود را به مراکز اصلی چاپ در شهرهای بزرگی همچون تهران و مشهد می‌سپارند. این راز را اگرچه آنها هیچ وقت به مشتری‌های خود نمی‌گویند، امّا هم‌اکنون شما آن را می ­دانید و می‌توانید در عید امسال بهترین استفاده را از آن ببرید.

 

تمرین
1- حداقل یک کار دیگر که در نزدیکی عید می­ توان انجام داد و به درآمد رسید؛ بنویسید؟<br /><br />
2-یکی از روش­ های بازاریابی کارهای فصلی، ارسال پیامک (توسط پنل ­های ارسال پیامک) به مدیران کسب ­وکارهای مختلف است. یک روش بازاریابی هدفمند دیگر بنویسید؟

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟