ایجاد فروشگاه شارژ بر وب سایت فروش یا وبلاگ خود

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با نحوه ایجاد فروش شارژ تلفن همراه آشنا شوید.
  • با ایجاد وب سایت، کد و اپلیکیشن فروش شارژ و بازاریابی آن، به درآمد غیرفعال مناسبی دست پیدا کنید.

وب سایت فروش اینترنتی

وب سایت فروش در حال حاضر، هر شخصی که بخواهد از طریق فروش شارژ در اینترنت به کسب درآمد برسد، به آسانی می‌تواند از طریق وب سایت‌هایی که در اینترنت هستند، بدون هیچ هزینه‌ای مالک یک وب سایت یا وبلاگ فروش شارژ شود. به عنوان مثال، وب سایت­ های هزار شارژ و شارژر سلر نمونه ای از آنها هستند و با ثبت ­نام در آنها و دادن یک درخواست، یک وب سایت فروش شارژ آماده­ را در کمتر از چند دقیقه در اختیار شما قرار می دهند.

همانطور که مشاهده می­ کنید، مالک یک وب سایت فروشگاه شارژ شدن بسیار آسان ­تر از چیزی بود که فکرش را می­ کردید. شما همین الان می‌توانید با عضویت در این وب سایت‌ها، فروشگاه شارژ اختصاصی خودتان را به رایگان مالک شده و به ازای هر فروش شارژ، پورسانت خود را از وب سایت مربوطه دریافت کنید. البته ذکر این نکته مهم است که هر کاری مسلماً تبلیغات می ­خواهد. مقاله کسب درامد خانگی را از دست نده.

فروشگاه USSD

در حال حاضر سریع‌ترین، راحت‌ترین و ارزان‌ترین روش تهیه شارژ تلفن همراه، از طریق وارد کردن یک کد USSD مانند #789* در تلفن همراه است. در این حالت، شخصی که می‌خواهد تلفن همراه خود را شارژ کند، می‌تواند در هر مکان و هر زمانی، بدون اتصال به اینترنت و تنها با داشتن اطلاعات کارت بانکی خود، تلفن همراه خود را شارژ کند.

یکی از راه‌های فروش شارژ، همین کدهای USSD است. در این صورت، هر شخصی که با کد USSD اختصاصی شما، شارژ خریداری کند، درصدی از شارژ به حساب شما واریز خواهد شد. اگر چه فروش شارژ از این طریق بسیار آسان است، اما در حال حاضر به ‌صورت مستقیم گرفتن آن برای اشخاص عادی غیر ممکن بوده و تنها به شرکت‌های حقوقی مرتبط و بعد از طی مراحل اداری لازم واگذار خواهد شد. در ادامه شیوه‌ به دست آوردن این کدها به ‌صورت غیرمستقیم بیان‌ می شود.

یکی از شرکت‌هایی که توانسته امکاناتی را به ‌صورت غیرمستقیم برای افراد عادی ایجاد کند تا آنها مالک کد USSD مختص به خود برای فروش شارژ شوند، شرکت رایانمهر است. این شرکت توانسته از طریق برنامه‌نویسی‌های مربوطه، امکانی را به وجود آورد تا اشخاص حقیقی و حقوقی، به آسانی صاحب یک کد USSD مختص به خود شوند. به ‌عنوان‌ مثال، در صورتی که از طریق وب سایت این شرکت، اقدام به خرید و ایجاد کد USSD مختص به خود کنید، کدی همانند #1552Û789Û به شما اختصاص می‌یابد و هر شخصی که از طریق آن، تلفن همراه خود را شارژ کند، درصدی از مبلغ شارژ به حساب شما منظور شود.

این شرکت تمامی موارد، همچون تامین شارژ کافی برای فروشگاه، ایجاد درگاه بانکی برای پرداخت، برقراری امنیت فروشگاه، ارسال پیامک برای مشتریان فروشگاه و پشتیبانی مشتریان شما را به ‌صورت کامل برعهده خواهد گرفت. برای اطلاع از شرایط نمایندگی می‌توانید به این لینک زیر مراجعه کنید.

فروش شارژ از طریق اپلیکیشن موبایل

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توان از طریق آن به فروش شارژ پرداخت، فروش از طریق اپلیکیشن اختصاصی موبایل است. در واقع شاید بتوان گفت فروش از این طریق، یکی از بهترین راه‌های فروش شارژ است.

در این حالت شما با داشتن اپلیکیشن موبایل مخصوص به خودتان، می‌توانید به کسب درآمد از طریق فروش شارژ بپردازید. تصور کنید شما نیز همانند بسیاری از اپلیکیشن‌های موجود در بازار، صاحب یک اپلیکیشن موبایل خرید شارژ بدون اینترنت باشید و تنها کاری که باید برای داشتن یک درآمد همیشگی انجام دهید، معرفی اپلیکیشن به دیگران است تا آنها نیز با نصب آن بر روی تلفن‌ همراه خود، به ازای هر تراکنشی که انجام می‌دهند، درصدی سود به شما برسانند.

چگونه می‌توانید صاحب اپلیکیشن فروش شارژ مخصوص به خودتان شوید؟

از آن جهت که من هم در ابتدا آشنایی زیادی با فضای دیجیتال نداشتم برایم دور از ذهن بود که بتوانم به آسانی اپلیکیشن فروش شارژ اختصاصی خودم را داشته باشم اما پس از کمی جستجو فهمیدم که داشتن یک اپلیکیشن فروش شارژ اختصاصی کار چندان مشکلی نیست و تنها با چند کلیک قابل دستیابی است. به نظر من، این حالت را می‌توان بهتر از حالت قبل دانست، چون هم هزینه و زحمت کمتری داشته و هم اپلیکیشن‌های آماده، امکاناتی نظیر پرداخت قبوض و غیره را دارا هستند. وب سایت شارژ ریسلر و هزار شارژ، از جمله وب سایت‌هایی است که هم در ایجاد فروشگاه و هم ارائه اپلیکیشن اختصاصی فروش شارژ، فعالیت می‌کنند.

 

وب سایت فروش
وب سایت فروش

 

چگونه اپلیکیشن و یا سایت فروش شارژ خود را بازاریابی کنید؟

بازاریابی اپلیکیشن و سایت فروشگاه شارژ مهمترین قسمت کسب درآمد از این طریق است. وب سایت فروش برای بازاریابی وب سایت و اپلیکیشن خود می‌توانید، از روش‌های گفته شده در این وب سایت استفاده کنید. تبلیغات اینترنتی، شبکه­ های اجتماعی، اقوام و دوستان از راه‌هایی هستند که می‌توانید از طریق آنها به بازاریابی وب سایت و اپلیکیشن خود بپردازید.

 

اگر می‌خواهید از طریق فروش شارژ درآمد کسب کنید، از پرداخت هزینه برای تبلیغ وب سایت و اپلیکیشن خود واهمه نداشته باشید، زیرا هزینه برای تبلیغات، در واقع سرمایه‌گذاری است. تصور کنید اگر افراد زیادی با اپلیکیشن شما آشنا شوند و آن را در تلفن همراه خود نصب کنند، تا زمانی که این تلفن‌های همراه، مخابرات و سیم‌کارت‌های اعتباری وجود داشته باشند، به ازای هر خرید شارژ،  پورسانتی به حساب شما واریز خواهد شد. برای معرفی و انتشار اپلیکیشن نیز بهترین ابزار همان شبکه‌های اجتماعی است.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟