کسب درآمد از فروش عکس

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با روش های کسب درآمد از طریق فروش عکس و ویدئو آشنا شوید.
  • در وب سایت های معرفی شده عکس و ویدئو بارگزاری کرده و به درآمد غیر فعال برسید.

فروش عکس تقریباً بیشتر کاربران اینترنت، محتواهای رسانه‌ای تولید می‌کنند. بر اساس تازه‌ترین گزارش‌ها، تخمین زده می‌شود روزانه 375 میلیارد عکس دیجیتال گرفته می‌شود و 72 ساعت ویدئو در یوتیوب بارگزاری می‌شود! امّا موضوعی که کمتر کسی به آن توجه می‌کند، پول درآوردن از این عکس‌ها و فیلم‌ها است.

یکی از راه‌های کسب درآمد از طریق اینترنت، عکس گرفتن است. اگر عکاسی را دوست داشته و دوربین نسبتاً خوبی هم دارید (افراد بسیاری از دوربین موبایل گوشی همراه خود استفاده می‌کنند)، این روش کسب درآمد را حتماً جدی بگیرید.

بازار فروش عکس یا همان stock photos یا royalty free photos در اینترنت، بازار بسیار داغی است. طبق قوانین بین‌المللی، همه‌ شرکت‌ها و وب سایت‌ها باید حق انتشار عکس را به صاحب آن بپردازند. به همین منظور امروزه وب سایت‌های بسیار زیاد ایرانی و خارجی به وجود آمده‌اند که کار آنها اشتراک‌گذاری و فروش عکس است.

فروش عکس در هر کدام از وب سایت‌های ایرانی و خارجی دارای مزایا و معایب خود است. از مزایای فروش عکس در وب سایت‌های خارجی، تعداد مشتریان بیشتر و همچنین قیمت بالاتر عکس‌ها است و از مزایای فروش عکس در وب سایت‌های ایرانی نیز، نقدپذیری آسان‌تر در آمد حاصل از آن است. نکته مثبت کسب درآمد از این روش، نداشتن سقف تعداد فروش یک عکس است. به عبارتی یک عکس می‌تواند به تعداد زیادی به فروش رفته و صاحب عکس را به سود برساند. به ‌عنوان‌ مثال، اگر یک عکس را 10 نفر به قیمت 3 دلار بخرند، 30 دلار سود برای صاحب عکس به دست خواهد آمد و اگر این اتفاق برای 20 عکس بیافتد، صاحب عکس 600 دلار سود خالص به دست خواهد آورد. هیچ محدودیتی برای کسب درآمد از این شیوه وجود ندارد زیرا شما هر تعداد عکس که بخواهید می‌توانید در معرض فروش گذاشته و بفروشید.

این نکته را نیز باید در نظر داشته باشید که موضوع عکس‌هایی که در معرض فروش قرار می‌دهید، تأثیر بسیار زیادی روی میزان فروش آنها خواهد داشت. به ‌عنوان‌ مثال، عکس یک انسان خیلی پرفروش‌تر از یک منظره خواهد بود، زیرا که کاربردی تجاری دارد.

 

فروش عکس
فروش عکس

 

محدودیت در دسترسی کامل به این درس

دوست گرامی

ما حدس می زنیم مطالعه این درس، در زندگی و کسب و کار شما، تاثیر بسیاری داشته باشد.
این درس برای کاربران ویژه وب سایت میدان آزادی درنظر گرفته شده است. برای بهره مندی کامل از مطالب این درس و دیگر مطالب وب سایت میدان آزادی لازم است به عنوان کاربر ویژه ثبت نام کنید. با انجام این کار، شما به خانواده بزرگ میدان آزادی می پیوندید و از صدها مطلب تخصصی آن استفاده می کنید.

به منظور عضویت در وبسایت میدان آزادی بر روی گزینه زیر کلیک کنید.

ثبت نام

در صورتی که با وارد حساب کاربری خود شده اید جهت ارتقا عضویت خود به کاربر ویژه بر روی گزینه زیر کلیک کنید تا بتوانید سریعا عضویت خودتان را ارتقا دهید.

عضویت ویژه

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟