برگزاری « دوره آموزشی » در شبکه های اجتماعی

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با مزایای دوره های مجازی – دوره آموزشی آشنا شوید.
  • توانایی خود را در برگزاری دوره های مجازی بررسی کنید.
  • با روش های برگزاری دوره در شبکه های مجازی آشنا شوید.
  • با برگزاری دوره های مجازی به درآمدهای فوق العاده دست پیدا کنید.

دوره آموزشی دوره های مجازی

هر چه جلوتر می­ رویم، آموزش ­های بیشتر به سمت مجازی شدن پیش می ­روند و اگر در گذشته برای دریافت آموزش ­های حرفه ­ای نیاز بود تا حتماً به کلان­ شهرها سفر می­ کردید، در حال حاضر با آموزش ­های مجازی این نیاز کمتر احساس می­ شود. همچنین اگر توجه کنید، هر روز کلاس ­های بیشتری هستند که به سمت مجازی شدن پیش می­ روند و رضایت شرکت کنندگان از این آموزش ­ها نیز بالا است. به عنوان مثال من در گذشته برای شرکت در بسیاری از کلاس ­ها مجبور بودم مسافت ­های زیادی را طی کنم تا چیزهایی را فرابگیرم و حتی به یاد دارم برای شرکت در یک کلاس کسب­و کار تا استانبول ترکیه نیز سفر کردم!

 

شاید به جرأت بتوان گفت که محتویات مطرح شده در بسیاری از کلاس ­های حضوری را می­ توان به آسانی به صورت مجازی برگزار نمود و هم افراد بیشتری را در کلاس ­ها شرکت داد و هم مطالب بیشتری را به افراد منتقل نمود.

 

برگزاری کلاس ­های آموزشی در اپلیکیشن­ هایی همانند «تلگرام»

تا آن­جایی که اطلاع دارم، من اولین نفری بودم که برگزاری کلاس ­های آموزشی در تلگرام را به صورت پر قدرت اجرا نمودم و از درآمد حاصل از آن افراد زیادی را متعجب کردم! در واقع متوجه شدم که افراد به دلایل بسیاری از دوره ­های مجازی که استاد مطالب و درس ­ها را از طریق مثلاً تلگرام به افراد می ­رساند استقبال می ­کنند و حاضر هستند حتی مبالغ بیشتری نسبت به کلاس­ های حضوری بپردازند تا همان اطلاعات را به صورت یک کلاس مجازی دریافت کنند.

 

شیوه برگزاری کلاس ­های تلگرامی من به این صورت است که از افراد مبالغی دریافت نموده و آن­ها را وارد یک کانال مخصوص برگزاری کلاس می­ کنم و در این کانال جدید، به صورت زمان­ بندی شده (مثلاً روزهای زوج) مطالب آموزشی در قالب صوت،  فیلم و تصویر روی کانال قرار می­ گیرد. استفاده از این فرمت­ های انتقال اطلاعات برای انتقال مطالب و اطلاعات کلاس آموزشی (که می­ تواند در هر زمینه ای از قلاب­بافی گرفته تا ارزهای دیجیتال باشد.

 

این کلاس ­ها از این جهت که شاگرد به صورت کامل با استاد در ارتباط بوده و همچنین اگر نتواند در زمان تعیین شده در کلاس حضور یابد، می­ تواند مطالب کلاس ­ها را در زمانی که فرصت دارد گوش دهد، بسیار کاربردی و با رضایت بیشتری همراه است.

 

دوره آموزشی
دوره آموزشی

 

برگزاری کلاس­ های آموزشی در «اینستاگرام»

کلاس ­های آموزشی را بر بستر هر اپلیکیشن اجتماعی دیگری نیز می ­توان اجرا نمود. به عنوان مثال، این کلاس ­ها را می­ توان به صورت زنده (Live)  در اینستاگرام نیز برگزار کرده و در ازای شرکت در کلاس ­ها، مبلغ مشخصی دریافت شود. ذکر این نکته مهم است که اینستاگرام این امکان را فراهم آورده تا ویدئوهای لایو شما تنها به افرادی که شما تعیین کرده ­اید، نمایش داده شود. همچنین بعد از تهیه یک ویدئو لایو، آن ویدئو تا 24 ساعت، در بالای صفحات افراد شرکت کننده در کلاس نمایش داده می­ شود.

فقط 3 قدم تا شروع درآمد رویایی

1- در ابتدا ببینید در رابطه با چه موضوعی می­ توانید کلاس آموزشی برگزار کنید.

  • دو ساعت فکر کردن به موضوع و سرفصل­ های کلاس­تان کافی است.
  • در ابتدا سعی کنید کلاس را در رابطه با موضوعی برگزار کنید که در آن تبحر و اعتماد به نفس دارید.
  • نگران برگزاری کلاس نباشید و اگر فردی در حین برگزاری کلاس ناراضی بود، می­ توانند با دریافت پرداختی از کلاس خارج شود.

2- شما باید یک شبکه اجتماعی مانند کانال تلگرامی ساخته باشید تا از طریق آن ثبت­ نامی بگیرید. اگر کانال ندارید، باید به عنوان مثال، به مدیران کانال­ های دیگر پیشنهاد همکاری بدهید تا در ازای گرفتن ثبت نامی، درصدی از مبلغ ورودی به کلاس­ های مجازی را بردارند. این تکنیک در قسمت های بعد کاملاً توضیح داده شده است.

3- کلاس را آغاز کنید و از درآمدهای مجازی خودتان لذت ببرید.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟