با «چاپ سیلک» کسب درآمد کنید

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با چاپ سیلک آشنا شوید.
  • با راه اندازی این کسب و کار، به یک درآمد فوق العاده دست یابید.
چاپ سیلک

چاپ سیلک یکی دیگر از مشاغلی که در عین سادگی و قیمت فوق‌العاده ارزان می‌تواند با کسب درآمد بدون سرمایه اولیه بسیار درآمدزا باشد، چاپ سیلک است. در واقع به روشی اطلاق می‌شود که برای چاپ تصاویر روی اشیا به کار می‌رود.

در حقیقت روی هر چیزی می‌توان چاپ سیلک زد، سی‌دی، نوار کاست، نوار ویدئو، بشقاب، صفحه ساعت و آیینه، خودکار، سرامیک، جاسوئیچی، تی‌شرت و هر چیزی که بتوان روی آن پارچه‌ای را پهن کرد. زمان کمی برای چاپ سیلک مورد نیاز است و از این جهت می‌توان سود این کار را متناسب با سفارش کاری که گرفته می‌شود، دانست. همچنین برای انجام این کار نیازی به داشتن محلی برای کسب و در نتیجه هزینه‌های جاری و دادن مالیات نیست. این شغل را می‌توان در منزل هم انجام داد. عمده هزینه‌ راه‌اندازی این کار مربوط به خرید دستگاه چاپ سیلک و پس از آن هزینه‌ هر چاپ سیلک کمتر از 10 تومان خواهد بود. از ویژگی­ های چاپ سیلک، آسان بودن آن، نیاز نداشتن به تخصص و دانش خاص و همچنین نیاز به زمان کم است.

برای چاپ سیلک چه مراحلی را باید طی کنید؟

مراحل چاپ سیلک بسیار ساده و بدون دردسر است. در کادر زیر مراحل کار به صورت خلاصه ذکر شده است. لازم به ذکر است که فیلم های بسیار زیادی جهت آموزش چاپ سیلک، در اینترنت موجود می باشد.

 

مراحل چاپ سیلک

1- طراحی طرح یا نوشته با کامپیوتر

2- گرفتن پرینت سیاه و سفید در ابعاد لازم

3- نصب طرح روی توری دستگاه سیلک (مراحل انجام شده به اصطلاح تهیه شابلون یا کلیشه گفته می‌شود)

4- کشیدن رنگ روی توری با کاردک مخصوص

5- برداشتن کار از زیر دستگاه جهت خشک شدن کار

 

چاپ سیلک
چاپ سیلک

چند نمونه کارهای سودآور با چاپ سیلک

1- در حال حاضر یکی از پردرآمدترین مشاغل، چاپ طرح بر روی سی‌دی است. وقتی روی سی‌دی چاپ زده می‌شود به شکل اورجینال در می‌آید و مشتریان بدون هیچ نگرانی به محصول اطمینان می‌کنند و آن را می‌خرند. این درحالی است که قیمت چاپ سیلک روی سی‌دی تقریباً یک بیستم قیمت چاپ لیبل روی سی‌دی است. به همین خاطر بازار تضمینی برای چاپ سیلک در حال حاضر، بازار سی‌دی، DVD و سی دی‌های کارتی است که با یک آگهی کوچک در بخش نیازمندی‌های روزنامه‌های پر تیراژ مانند جام‌جم یا همشهری در سطح شهر می‌توان به‌راحتی مشتری و سفارش‌دهنده را پیدا کرد و در کمترین زمان ممکن و به ‌صورت توافقی روی سی‌دی‌های موردنظر مشتری، طرح او را چاپ سیلک زد.

2- یکی دیگر از بهترین کارهایی که می‌توان با چاپ سیلک از آن کسب درآمد کرد، چاپ روی نایلون و پلاستیک است. به جرأت می‌توان گفت اکثر افراد فعال در صنف پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی علاقه‌مند به نایلونی هستند که مختص فروشگاه یا مغازه آنها باشد. سفارش گرفتن از این مغازه‌دارها نیز کار چندان مشکلی نیست. تنها کافی است با مذاکره و یا پخش تراکت و کارت ویزیت، بازار را از خدمتی که انجام می‌دهید، مطلع کنید. مشتری‌ها به شما زنگ زده و مشتری‌های دیگری پس از تحویل کارهای اول با شما تماس خواهند گرفت و سفارش پلاستیک خواهند داد.

 

چاپ سیلک
چاپ سیلک

 

برای اطلاع از قیمت دستگاه‌های چاپ سیلک می­ توانید در اینترنت جستجو کرده و بهترین دستگاه را با قیمتی مناسب خریداری کنید. سود این فعالیت آن­ قدر بالا است که هزینه­ دستگاه پس از یک ماه حاصل شده و از ماه­ های بعد سود واقعی شروع خواهد شد.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟