«فروش محصول» در شبکه های اجتماعی

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با محصولات قابل فروش در شبکه های مجازی آشنا شوید.
  • یک یا چند محصول مناسب ایجاد کنید.
  • در شبکه های مجازی عضو شوید و یک پیج/کانال قدرتمند ایجاد کنید.
  • با فروش محصولات خود در شبکه های مجازی به درآمدهای فعال و غیرفعال میلیونی برسید.

فروش محصول

در این شیوه از کسب درآمد، شما به وسیله شبکه ­های اجتماعی، دقیقاً همانند دنیای واقعی با معرفی و فروش یک محصول به دیگران کسب درآمد می­ کنید. شبکه های اجتماعی پتانسیل بسیار بالایی برای دیده شدن دارند و به همین جهت اگر فردی از من بپرسد که آیا یک مغازه در بهترین نقطه شهر بزند و یا یک صفحه اجتماعی برای فروش محصولات ایجاد نماید، به احتمال قوی به آن فرد توصیه می ­کنم که یک صفحه اجتماعی همانند کانال تلگرامی یا پیج اینستاگرامی ایجاد نموده و در آن اقدام به فروش محصول نماید.

انواع محصولات

تاکنون من به بالای 5000 نفر درباره کسب درآمد از شبکه های اجتماعی مشاوره داده ام و دقیقاً می ­دانم که بیشترین درآمد شبکه های اجتماعی با فروش محصولات به دیگران است. محصولاتی که شما به دیگران خواهید فروخت می تواند شکل ­های گوناگونی داشته باشد که در ادامه  بیشتر این موضوع باز می کنم.

1- محصولات فیزیکی

شاید یکی از اولین کسب و کارهایی که بعد از کسب درآمد با تبلیغ در شبکه های اجتماعی ایجاد و فراگیر شد، معرفی و فروش محصولات فیزیکی بود. به عنوان مثال، تصور نمایید که شما تولید کننده انگشترهای بسیار خاص هستید و برای معرفی کار خود و گرفتن سفارش، اقدام به ایجاد یک کانال یا پیج اینستاگرمی می­ کنید. افراد به شما سفارش فلان مدل انگشتر را می­ دهند و پس از پرداخت بهای آن انگشتر، محصول برایشان پست می­ شود.

2- محصولات دیجیتالی

شکل دیگر محصولات که امروزه بسیار رایج شده و مورد استقبال قرار گرفته است، محصولات دیجیتالی است. اگر خیلی با فضای آموزش آشنا نباشید، احتمالاً نام محصولات دیجیتالی، خیلی برایتان ملموس نباشد و نیازمند این است که تعریف مختصری از این محصولات نمایم. محصولات دیجیتال، در واقع به محصولاتی همانند اپلیکیشن، ویدئوهای آموزشی، کتاب صوتی و کتاب الکترونیکی گفته می ­شود که شکل فیزیکی نداشته و در دنیای دیجیتال قابل استفاده هستند. مثلاً یک کتاب صوتی را شما چگونه می ­توانید استفاده کنید؟ به احتمال قوی آن را توسط تلفن همراهتان استفاده می ­کنید و این محصول را نمی ­توانید همانند کتاب دست­تان بگیرید و بخوانید. اما فروش محصولات دیجیتال در فضای شبکه ­های اجتماعی چگونه است؟

بهتر است پاسخ به این سوال از محصولات دیجیتالی به عهده من باشد. من در سال 1395 محصول بسیار موفقی تحت عنوان دوره آموزش کسب درآمد از تلگرام ایجاد نمودم که جزو محصولات دیجیتالی تقسیم­ بندی می ­شد. در واقع این محصول شکل فیزیکی نداشت و افراد پس از پرداخت بهای محصول، لینک دانلود آن را از طریق ایمیل و همچنین تلگرام دریافت می­ کردند و با دانلود فایل­ ها به آموزش های پکیج دست پیدا می کردند. این محصول نمونه ­ای از یک محصول دیجیتال بود که به آسانی توسط یک کامپیوتر تولید شد و در مدت یک هفته آماده فروش و عرضه به بازار گردید. از خوبی­ های محصولات دیجیتال این است که به آسانی ایجاد می ­شوند و بدون هیچ ­گونه هزینه انبارداری و ارسال، می ­توانند در هر لحظه که خرید صورت گیرد، به دست مشتری برسد.

3- دارایی­ های فکری

شکل دیگری از محصولات که به تازگی مرسوم شده، محصولاتی است که تحت عنوان دارایی فکری تقسیم بندی می­ شوند. به عنوان مثال، فردی که ایده­ های خود را به دیگران می­ فروشد، در حال فروش دارایی­ های فکری خود به دیگران است. این شکل از درآمد هم چون تماماً سود خالص است و هیچ سقف قیمتی برای آن نمی ­توان گذاشت، بسیار پر سود می ­باشد. به عنوان مثال، فردی ادعا می­ کند که هر کدام از ایده­ هایم را به مبلغ یک میلیون تومان می­ فروشم و هیچ فرد یا نهادی هم نمی ­تواند به این فرد بگوید که چرا شما این ­چنین قیمت ­هایی برای ایده­ های خودتان گذاشته ­اید و باید آن را کاهش دهید.

 

 

فروش محصولات

می خواهم تجربه خودم و برداشت­ هایم را در این مدت که فعالیت حرفه ­ای در شبکه­ های اجتماعی داشتم بیان کنم. به نظر من اصلی‌ترین و بهترین شیوه‌ کسب درآمد از طریق شبکه ­های اجتماعی، فروش محصول (از همین جنس محصولاتی که معرفی شد) به دیگران است.

 

شما برای داشتن درآمد حاصل از فروش محصول در شبکه های اجتماعی، به دو چیز نیاز دارید:

1- محصول

2- مشتری

 

برای داشتن درآمد حاصل از فروش، همین دو کافی است. در واقع اگر فکر می‌کنید برای داشتن فروش خوب، نیاز به مغازه و یا هزاران مقدمات دیگر هست، بدانید سخت در اشتباهید. شما فقط و فقط به چیزی برای فروش و صد البته مشتری نیاز دارید. همین!

فقط 3 قدم تا درآمد رویایی

برای کسب درآمد از طریق فروش محصول، می­بایست مراحل پایین را طی کنید.

1- در یک یا چند شبکه‌ اجتماعی معرفی‌شده، عضو شوید و شروع به عضو گیری کنید.

شما می‌توانید در زمان کوتاهی از طریق هر کدام از شبکه‌های اجتماعی تلگرام، اینستاگرام، لینکداین و دیگر شبکه‌های اجتماعی، کانال­ ها و یا صفحات اجتماعی بالای چند هزار نفر را ایجاد کنید. برای این منظور لازم است، صفحه‌ ایجاد شده توسط شما موضوعی جذاب و کاربردی داشته باشد و همچنین بهتر است این موضوع در زمینه‌ای باشد که به آن علاقه و یا در آن مهارت دارید.

2- یک یا چند محصول یا خدمات برای فروش پیدا و یا ایجاد کنید.

مسلماً بالاترین سوددهی را زمانی خواهید داشت که فروش محصولات از خودتان باشند؛ زیرا سود خالص آن ها به جیب خودتان می­ رود. محصولاتی که برای معرفی و فروش از طریق شبکه های اجتماعی مهیا می­ کنید می­ توانند به شکل فیزیکی و یا دیجیتال باشد که قبلا به صورت کامل در رابطه با محصولات دیجیتالی صحبت شد.

3- شیوه ارسال و یا رساندن محصول به مشتری را به بهترین شکل تدارک ببینید.

روش های مختلفی برای رساندن هر شکل از محصول به دست مشتری وجود دارد که می ­بایست آن­ها را به بهترین شکل انتخاب نمود. اگر مطالب این وب سایت را به دقت بخوانید، هیچ مشکلی در یافتن بهترین راه رساندن محصولات به دست مشتری نخواهید داشت.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟