لینک صفحات را کوتاه کنید و پول دربیاورید!

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با وب سایت های کوتاه کننده لینک آشنا شوید.
  • لینک های مورد نظر خود را در وب سایت های معرفی شده کوتاه کنید.
  • درآمد غیرفعال ایجاد کنید.

آیا می­ دانستید که شما با کوتاه کردن لینک­ های صفحات اینترنتی هم می­ تواند درآمد اینترنتی داشته باشید؟! این یکی از ویژگی های جالب فضای اینترنت است که اگر اطلاعات کاملی از اینترنت داشته باشید، قادرید حتی از گشت و گذار و یا کارهای کوچکی مانند کوتاه کردن لینک، نیز درآمد کسب کنید. البته تجربه من در این شیوه کسب درآمد بسیار کوتاه و در حد یک امتحان بوده است اما این شیوه کسب درآمد نیز معرفی می­ شود تا اگر توانستید، از آن استفاده کنید.

حتماً تا حالا متوجه شده‌اید که لینک (آدرس) اکثر صفحات اینترنتی، چقدر طولانی هستند. علّت آن‌ هم بالا بردن ضریب امنیت در اینترنت است، اما این طولانی بودن آدرس‌ها هنگامی برای افراد ناراحت‌کننده می‌شود که به ‌عنوان‌ مثال، قصد گذاشتن آدرس یک صفحه را در شبکه‌های اجتماعی همچون توییتر دارند (توییتر در تعداد کاراکترها محدودیت دارد). این موضوع دلیل خوبی است تا سرویس های کوتاه کردن لینک به وجود بیاید.

اما در میان انواع سرویس‌های کوتاه‌کننده‌ لینک، بعضی از وب سایت‌ها هستند که در ازای هر کلیکی که روی لینک کوتاه‌ شده‌ توسط سایت آنها صورت گیرد، مبلغی به فرد کوتاه‌کننده‌ لینک پرداخت می‌کنند.

 

 

شیوه‌ کار این سایت‌ها به طور کلی به این صورت است:

1- کاربران در وب سایت آنها عضو شده و پس از ثبت مشخصات خود، یک لینک طولانی را کوتاه می‌کنند.

2- کاربران لینک کوتاه‌شده را در وب سایت، شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها و … منتشر می‌کنند.

3- هر شخصی که روی لینک‌های کوتاه‌شده توسط سایت‌های مزبور کلیک کند، برای چند ثانیه وارد یک وب سایت فروشگاهی می‌شود که در آن اجناس مختلفی برای فروش قرار داده‌شده است. در صورتی که این صفحه را رد کند، وارد صفحه‌ مورد نظر خود خواهد شد. در واقع، درآمد این وب سایت‌ها از نشان دادن همان صفحه‌ محصولاتی است که کاربران با کلیک روی لینک کوتاه‌ شده‌ شما وارد آن می‌شوند و درآمد شما نیز حاصل از انتشار لینک کوتاه شده‌ از آنها است.

4- برای کسب سود بیشتر می‌توانید با استفاده از مقاله قبل، از اشتراک‌گذاری لینک فایل‌های متنی، ویدیویی یا صوتی که قبلاً در سایت‌های کسب درآمد از طریق آپلود فایل، بارگزاری کرده‌اید، استفاده کنید. به عبارتی در این شیوه از دو طریق پول به حساب‌تان وارد می‌شود:

  • از طریق کلیک بر روی لینک‌های شما
  • از طریق دانلود فایل‌های آپلودی شما

در حال حاضر کانال‌های زیادی در شبکه های اجتماعی فعال هستند که شیوه‌ کسب درآمد آنها به همین صورت است. به ‌عنوان نمونه، یک کانال که در زمینه‌ ارائه فایل های ویدیویی فعال است، اپلیکیشن‌ها را در سایت آپلودبوی بارگذاری، سپس لینک فایل‌ها را در سایت اپیزو کوتاه کرده و در نهایت آنها را در کانال خود انتشار می‌دهد. جالب است بدانید درآمد ماهیانه او از این استراتژی، مبلغ خوبی است. درآمدی که تنها با یک تلفن همراه صورت گرفته که اکثر مردم آن را دارند. وب سایت زیپ و اپیزو، دو نمونه از بهترین سایت‌های کوتاه‌کننده لینک در ازای کسب درآمد هستند.

مزایای استفاده از این سرویس‌ها

1- افرادی که صاحب وب سایت هستند، نیازی نیست سالیانه مبلغی را برای اجاره‌ فضا (هاست دانلود) بپردازند. آنها می‌توانند با آپلود فایل‌های خود در سایت‌های فوق، علاوه بر کاهش هزینه‌های اجاره‌ هاست، درآمد نیز داشته باشند.

2- بسیاری از سایت‌های فعال در این زمینه، قابلیت زیرمجموعه‌گیری را به ‌صورت مادام‌العمر برای شما در نظر گرفته‌اند. به این صورت که اگر شما یک فرد آپلود کننده به این وب سایت‌ها معرفی کنید و این شخص اقدام به کسب درآمد کند، درصدی (با توجه به قوانین هر سایت) از درآمد این زیرمجموعه‌ها به حساب شما خواهد رفت. لازم به ذکر است طبق قوانین این وب سایت‌ها، هر چه فایل‌های شما بیشتر و حجیم‌تر باشد درآمد شما بیشتر خواهد بود.

 

فقط 5 قدم تا شروع درآمد

1-  ابتدا ‌باید در این سایت‌ها عضو شوید و سپس اقدام به آپلود فایل کنید.

2- اگر صاحب وب سایتی هستید که فایل‌هایی دانلودی برای کاربران خود قرار می‌دهد، آن فایل‌ها را در وب سایت‌های ذکر شده آپلود کنید و اگر صاحب وب‌سایت نیستید[1] می‌توانید پس از آپلود فایل‌های جذاب، لینک آنها را در شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ، سایت‌ها و انجمن‌ها انتشار داده و از آن طریق دیگران را اقدام به دانلود فایل‌های خود کنید.

3- از این پس هر کسی که فایل شما را از وب سایت آپلودبوی بصورت کامل دانلود کند، مبلغی به ازای هر دانلود به حساب شما در سایت منظور خواهد شد. این مبلغ در پنل کاربری شما قابل مشاهده خواهد بود.

4- پس از اینکه کل درآمد شما به مقدار مشخصی (طبق قوانین سایت) رسید، می‌توانید درآمد خود را برداشت کنید.

5- اکنون شما به درآمد رسیده‌اید و باید سعی کنید فایل‌های بیشتر و پربازدیدتری را آپلود کنید. یک استراتژی برای کسب درآمد، انتخاب فایل‌هایی است که در زمان خاصی اصطلاحاً داغ هستند.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟