سفارش مُهر بگیرید و میلیونی درآمد داشته باشید!

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

 • به این باور برسید که بدون سرمایه و یا با سرمایه ای اندک می توانید کارهای زیادی بکنید و پول های زیادی به دست آورید.
 • به کار بازاریابی مهر و ساخت مهر بپردازید و ماهیانه چندین میلیون تومان کسب درآمد کنید.

همیشه راهی وجود دارد

تقریبا همه انسان ها در زمان های خاصی از زندگی شان، به لحاظ مالی، سختی هایی را تجربه کرده اند، اما نکته مهم این است که در این سختی ها راهی بیابند و نه این که کم بیاورند و تسلیم شرایط سخت شوند. تقریباً در یکی از همین زمستان های کاری، من هم درگیر سرما شدم. موتورم را دزدیدند و دقیقاً در همان زمان، که می بایست تا 2 روز دیگر سفری به تهران می داشتم، لب تابم سوخت. نه پولی و نه ابزاری داشتم که بتوانم با کمک آن ها پول به دست بیاورم. به مدت یک روز شرایط سختی حاکم شد و مجبور شدم فکر کنم تا متوجه بشوم باید چه کاری برای این شرایط سخت انجام دهم.

پیاده در خیابان شروع به راه رفتن کردم و به این معما فکر می کردم. که چه کاری می تواند تنها ظرف 2 روز، جداقل 200 هزار تومان وارد جیبم کند و به هیچ وسیله نقلیه ای یا ابزار کاری هم نیاز نداشته باشد. پس از کمی فکر کردن، خیلی سریع متوجه شدم که چه کاری باید انجام دهم.

یکی از کانون های تبلیغاتی که در مدت فعالیتم، همکاری نزدیکی با آن ها داشتم کار مهرسازی هم انجام می داد. دقیقاً خاطرم نیست اما فکر می کنم اولین بار او پیشنهاد داده بود تا برای مهر هم بازاریابی کنم. قبلاً این پیشنهاد را جدی نگرفته بودم اما در آن زمان معادلات بازی تغییر کرده بود و پاسخ آن شرایط سخت، بازاریابی مُهر بود. بنابراین به سرعت به سراغ همان کانون تبلیغاتی رفتم و قیمت سفارش هر مهری که برایش بیاورم را خواستم. او گفت که هر مهر را برای من 2 هزار تومان می سازد و قیمتی که من می توانم به مشتری هایم بدهم، 7 هزار تومان به بالاست. این یک پیشنهاد عالی بود!

در مدت 2 روز توانستم 200 هزار تومان کار کنم و هزینه لازم برای سفر را فراهم کنم. لازم به ذکر است که 200 هزار تومان در آن زمان، تقریباً مساوی یا بیشتر از 900 هزار تومان اکنون است. این پول در 2 روز و بدون هیچ سرمایه یا ابزار کاری به دست آمد. در ادامه به صورت کامل با این شیوه کسب درآمد عالی آشنا خواهید شد. همچنین برای توضیح روش های بازاریابی، تراکت هایی که در آن زمان استفاده کردم را نیز در این بخش می ­گذارم تا بتوانم موضوع را به صورت کامل شرح دهم.

کسب درآمد سریع و عالی با ساخت مُهر

همان طور که می دانید، یکی از ابزارهایی که امروزه تقریباً تمامی کسب و کارها به آن نیازمند هستند، مُهر است. استفاده از مُهر برای صاحبان کسب‌وکار، کارکردهای مختلفی از جمله  مهر کردن فاکتورها و نیز انجام تبلیغات دارد. مهرسازی، حرفه‌ای است که با وجود زیاد بودن مشتری‌های آن، به سرمایه کمی برای راه ­اندازی نیاز دارد و می‌توان از آن به ‌عنوان شغلی با حاشیه سود بالا و حتی میلیونی در ماه نام برد. شغلی که با اندکی خلاقیت در یافتن مشتری، نیاز به مغازه و محلی برای کسب نخواهد داشت و علاوه بر این ها سود کار به فاصله یک یا دو روز کاری قابل وصول است. هزینه‌ راه‌اندازی این کار با توجه به دستگاه قید نوری که انتخاب می‌شود، می‌تواند با کمتر از 70 هزار تومان تا در حد 500 هزار تومان راه اندازی شود. مبالغی که در چند روز اول کار قابل بازگشت خواهند بود.

 

 

چه ابزارها و مهارت هایی برای ساخت مُهر نیاز است؟

1- اگر بخواهید خودتان مهرها را بسازید، مهارت‌ها و ابزارهای مورد نیاز عبارتند از:

 • یک سیستم کامپیوتر و آشنایی مقدماتی با فتوشاپ یا نرم‌افزارهای مشابه برای آماده کردن طرح‌ها
 • پرینتر لیزری از نوع اچ پی با دقت پرینت حداقل 1200 دی پی آی
 • دستگاه قید نوری مهرسازی

2- در صورت فراهم نبودن این ابزار و مهارت‌ها می‌توانید همانند من، با یک کارگاه مهرسازی صحبت کرده تا او در ازای هزینه‌ کمی، سفارشاتی که شما از مشتریان خود می‌گیرید را انجام داده و به شما تحویلب دهد.

قدم های لازم تا رسیدن به درآمد

1- در صورتی که نخواهید خودتان مهرها را بسازید، می‌توانید سفارش‌های مشتریان خود را به یک مهرساز بدهید تا او در ازای درصدی از کار، زحمت ساخت مُهرها را برای شما به عهده بگیرد. پس از آماده‌سازی، مُهرها را تحویل مشتریان خود داده و هزینه آن را دریافت می‌کنید.

2- در صورتی که خودتان بخواهید مُهر بسازید، مراحل ساخت به ‌صورت زیر است:

 • انتخاب طرح و نوشته‌ مهر توسط مشتری
 • طراحی مهر با یکی از نرم‌افزارهای طراحی
 • گرفتن پرینت لیزری از طرح (با رزولوشن 1200 دی پی آی) بر روی کاغذ کالک
 • قرار دادن طرح همراه ژلاتین در دستگاه قید نور
 • پس از حک شدن طرح روی ژلاتین، شستشو دادن ژلاتین با فرچه توسط بنزین یا تینر
 • چسباندن مهر روی دسته و تحویل سفارش به مشتری

 

نکته کاربردی

1- برای یافتن مشتری می‌توان از پخش تراکت‌هایی استفاده کرد که اندازه‌های مختلف مهر همراه با قیمت آن‌ها، در آن آورده شده باشد. همچنین برگه‌ دیگری که طرح‌های مختلف درآن نشان داده‌شده است، می‌تواند در گرفتن سریع سفارش مشتری کمک زیادی کند. تراکت‌های پایین، همان تراکت­ هایی است که من  در آن دو روز برای بازاریابی استفاده کردم. شما نیز می توانید عیناً از همین تراکت ها برای بازاریابی و گرفتن سفارش استفاده کنید.

2- باید توجه کرد سفارشاتی که انجام داده می‌شود از افرادی مشخص و موجه باشد. یکی از خطرات این شغل قبول سفارش از افراد مشکوک است زیرا این مهر می‌تواند بعداً به ‌عنوان جعل اسناد به کار برود.

 

نمونه‌ای از تراکت‌های تبلیغاتی مهر

 

نمونه‌ای از طرح‌های مختلف مهر

 

تمرین
هم اکنون به این سؤال همین پاسخ دهید (و یا با دوستان تان در رابطه با آن بحث کنید) و هم زمان که ادامه مطالب را می خوانید جواب خودتان را بالغانه تر کنید تا در زمان سختی مالی، پاسخ آن به کمک شما بیاید.<br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br />
فکر می کنید چه عاملی است که در زمان سختی ها، عده ای را می شکند و باعث می شود عده ای رشد می کنند؟<br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br /><br />

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

یک دیدگاه برای ” سفارش مُهر بگیرید و میلیونی درآمد داشته باشید! “

دسترسی به دیدگاه های این درس برای شما محدود شده است.