تایپ!!!

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • شما اهمیت سیستم سازی در کسب کار را فرابگیرید.
  • به این باور برسید که بدون سرمایه می توانید کارهای زیادی بکنید که پول های زیادی ببدست آورید
  • بتوانید با ‘گرفتن سفارش تایپ ماهیانه چند میلیون تومان درآمد داشته باشید.

ماجرای تایپ!

به یاد دارم هنگامی که در مقطع لیسانس درس می­ خواندم؛ دوستی داشتم که اگرچه وضعیت مالی بدی نداشت، اما هیچ­وقت نتوانسته بود خودش پول بیاورد. او در آن بازه زمانی در یک خانه دانشجویی در کنار 6 نفر دیگر زندگی می­ کرد و چون من علاقه زیادی به سر زدن به دوستان خودم در شرایط گوناگون داشتم، به خانه دانشجویی آن­ها نیز گاه ­گاهی سر می ­زدم و در یکی از همان روزها با امیر در رابطه با موارد مالی هم صحبت شدیم. او به من گفت که نمی­ تواند پول درآورد و فکر می­ کرد پول درآوردن کار خیلی سختی است. پیشنهاد دادم برای شروع، فردا به چند مغازه خدمات کامپیوتری­ برود و با آن­ها صحبت کند تا در ازای انجام سفارش تایپ دستمزد بگیرد. او این ­کار را انجام داد و من لذت و اشتیاق او که توانسته بود اولین پول­ حاصل کارکرد خودش را ببیند، هیچ وقت فراموش نمی­ کنم. در حال حاضر که سال­ ها از آن موضوع و استارت می­ گذرد. امیر توانسته فرد موفقی در کار سنگ شود و موفقیت­ های بسیار جالبی به دست آورد اما هم او و هم من می ­دانیم که استارت ذهن پولساز او، با گرفتن پیشنهاد تایپ از خدمات کامپیوتری­ ها بود.

تایپ کردن شغل و منبع درآمد متوسطی است که اگر اصول آن را ندانید، مشکلاتی همچون کمر درد، مچ درد، کم سو شدن چشم و … از عوارض آن است که پس از مدت زیادی، کسانی که در حالت نامناسب تایپ می‌کنند، به آن دچار می شوند. من نیز گاه گاهی که در حال تایپ کتاب­ ها و تجربیاتم هستم، این احساس­ را تجربه می­ کنم اما شاید وجود همین مشکلات باشد که افراد بسیاری این شغل را به ‌عنوان منبع کسب درآمد با سرمایه‌ صفر انتخاب نمی‌کنند.

در این بخش قصد ندارم به این موضوع بپردازم که آیا تایپ کردن یک منبع کسب درآمد برای شما خواهد بود یا خیر، بلکه ترفندهایی را آموزش می­ دهم که در صورت مسلط بودن به آن­ها، هر شخصی می ­تواند به درآمدهای بسیار عالی و خوبی با شغل تایپ برسد.

 

 

سفارش‌هایی که به تایپیست داده می‌شود، چه فرمت­ هایی دارند؟

اگر فردی بخواهد از حرفه تایپ کسب درآمد کند، سفارش ­هایی که می گیرد به سه فرمت پایین خواهد بود:

1- مشتری متنی تایپ شده روی کاغذ (مثلاً یک کتاب یا پایان‌نامه) به تایپیست می‌دهد و از او فایل متنی با فرمت ورد می‌خواهد.

2- مشتری فایلی با فرمت pdf را تحویل تایپیست می‌دهد و فایل متنی آن را به ‌صورت ورد از او می‌خواهد.

3- سفارش مشتری به ‌صورت دست نوشته است که ‌باید تایپ شود و به ‌صورت فایلی متنی تحویل داده شود.

امّا شما چگونه می‌توانید این سفارش‌ها را بدون این‌که نیاز باشد پشت سیستم بنشینید و به ‌صورت دستی تایپ کنید، به فایل‌های متنی تبدیل کنید؟

چگونه فایل­ های pdf که امکان تبدیل آن­ها به فرمت ورد نیست، را بدون تایپ کردن، تبدیل به ورد کنید؟

احتمالاً تاکنون برای­ شما پیش آمده باشد که به هیچ طریقی نتوانید یک فایل pdf را  به فرمت ورد تبدیل کنید. برای من تقریباً اوایل دوره لیسانس بود که این مشکل پیش آمد که برای تحویل پروژه یکی از درس­ هایم، به یک فایل با فرمت pdf برخوردم که دقیقاً پیرامون همان موضوعی بود که باید به عنوان پروژه تحویل می­ دادم. برای تحویل پروژه، این فایل pdf را باید به صورت word تحویل می­ دادم و  نیز هیچ راهی پیدا نکردم تا آن را تبدیل به word کنم. در نهایت فایل را به یک خدمات کامپوتری دادم تا در ازای مبلغی آن را برایم تایپ کند.

اما نکته­ ای که آن روز نمی­دانستم این بود که من می­توانستم بدون هیچ هزینه ­ای و در کمتر از یک ساعت، به کمک یکی از سرویس­ های رایگان گوگل آن فایل 130 صفحه ­ای را تبدیل به فایل­های متنی کنم تا آن هزینه را نکرده و یا حتی سفارش تایپ بگیرم و کسب درآمد داشته باشم! در ادامه به این ترفند  می پردازم. لذت دانستن این ترفند را وقتی متوجه شدم، که در ازای تحویل یک مقاله در زمان دوران سربازی یک هفته مرخصی تشویقی دریافت کردم!

 

مراحل تبدیل یک تصویر الکترونیکی به فرمت نوشتاری عبارتند از:

1- هر صفحه فایل pdf را به صورت یک عکس با فرمت jpg درآورید. برای این کار می ­توانید از نرم ­افزار فوتوشاپ کمک بگیرید که کار با آن اصلاً کار سختی نیست. فقط کافیست فایل pdf را در نرم­ افزار فوتوشاپ باز کنید تا هر صفحه آن را به صورت یک تصویر به شما نشان داده شود.

2- وارد سایت گوگل درایو (google.com/drive) شوید.

3- عکس‌ صفحات کتاب الکترونیکی را در گوگل درایو آپلود کنید.

4- پس از آپلود شدن عکس‌ها، با کلیک راست روی آن‌ها، باز شدن به ‌صورت فایل متنی را انتخاب کنید.

اگر می­ خواهید کمی بیشتر متوجه شوید، می­توانید در اینترنت در رابطه با اینترنت کمی بیشتر جستجو نمایید.

 

چگونه یک کتاب را بدون تایپ کردن، تبدیل به فایل­ ورد کنید؟

یکی از بهترین راه‌های تبدیل کتب به فایل‌های متنی، عکس گرفتن از صفحات آنها و تبدیل تصاویر به فایل‌های متنی است.

 

مراحل تبدیل یک کتاب به فایل متنی با فرمت ورد به این صورت است:

1- کتاب را برگ برگ کنید و توسط یک اسکنر خوب، هر برگ اسکن نموده و در سیستم ذخیره کنید.

2- وارد سایت گوگل درایو شوید.

عکس‌ها (که توسط اسکنر از کتاب گرفته شده) را در گوگل درایو آپلود کنید.

پس از آپلود شدن عکس‌ها، با کلیک راست روی آن‌ها، باز شدن به ‌صورت فایل متنی را انتخاب کنید.

تنها نکته قابل ذکر این است که عکس‌های ارسالی به گوگل ‌باید بسیار باکیفیت باشند.

 

چگونه دست­نوشته ­ها را بدون تایپ کردن، تبدیل به فایل­ ورد کنید؟

در سال‌های اخیر بعضی از شرکت‌های نرم افزاری ایرانی از جمله «نویسا» اقدام به تولید نرم‌افزارهایی کرده‌اند که می‌توانند فایل‌های صوتی سلیس و روان را به متن تبدیل نمایند. به عبارتی کافی است تا متنی دست نوشته را برای سیستم خواند تا نرم‌افزار فایل‌های متنی را تحویل‌تان دهد! نکته جالب ‌توجه این نرم‌افزارها سرعت بالای آنها در پردازش اطلاعات است به این صورت که کلماتی که برای نرم‌افزار خوانده می‌شود، (در صورتی که درست خوانده شوند) حتی اگر به ‌صورت سریع هم خوانده شوند، نرم‌افزار تایپ می‌کند. با این روش، هر صفحه دست نوشته را می‌توان در کمتر از یک دقیقه تایپ کرد! تنها کاری که باید انجام دهید، خرید این نرم‌افزارها است.

امّا راه دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید بدون خریدن این نرم‌افزار نیز، متن مشتری‌های‌تان را بخوانید و فایل متنی تحویل بگیرید. این راه استفاده از سرویس دیگری از گوگل به نام گوگل ناو (Google Now) و یا ربات­ های تلگرامی است. با استفاده از این سرویس­ ها که روی بیشتر تلفن‌های آندرویدی نیز قابل نصب است؛  می‌توان به ‌صورت آنلاین، گفتار خود را به متن تبدیل کنید. اگر تلفن همراه آندرویدی دارید، وارد دفترچه یادداشت شوید و در صورت اتصال به اینترنت، این سرویس را آزمایش کنید.

چگونه سفارش‌های تایپ بگیرید؟

راه‌های مختلفی برای گرفتن سفارش وجود دارد. شما برای گرفتن سفارش می‌توانید از تبلیغات آفلاین (همانند چاپ بنر. تراکت و …) و همچنین آنلاین مراجعه کنید. راه‌ دیگر گرفتن سفارش، صحبت با خدمات کامپیوتری‌ها است تا سفارش مشتریان خود را در ازای مبلغی به ‌عنوان پورسانت، به شما بسپارند. روش دیگر گرفتن سفارش تایپ، استفاده از سایت‌ «تایپیران» است که در بعدا به آن بیشتر می پردازیم. برای ورود به محیط این سایت روی QR کد پایین بگیرید.

 

 

شما می توانید به راحتی در این سایت ­عضو شوید، سفارش تایپ را گرفته، آن را انجام داده و پول درآورید. به همین راحتی!!!

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟