مشاوره در شبکه های اجتماعی

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با روش lمشاوره در شبکه های اجتماعی تلگرام آشنا شوید.
  • توانایی های خود را مشاوره را بالا ببرید.
  • از طریق مشاوره و فروش ایده، به صورت میلیونی کسب درآمد کنید.

مشاوره در شبکه های اجتماعی

اولین بار که قدرت کسب درآمد از مشاوره را متوجه شدم، در یکی از کانال­ های تلگرامی رقیبم بود که درآمدش از طریق مشاوره دادن می­ گذشت. مدیر آن کانال تلگرامی پسر جوانی بود که مدام تصاویری از ماشین­ های گران­قیمت و موفقیت ­هایش می­ گذاشت و شیوه کلی درآمدش از مشاوره و فروش ایده بود. بارها خواست تا با من ارتباط بگیرد و با هم دیدار داشته باشیم تا این­که موافقت کردم و در اولین دیدار، به این نتیجه رسیدیم تا اولین سمینار مشترکمان را با یکدیگر برگزار کنیم.

او در همان دیدار اول برایم از میزان درآمد صنعت مشاوره و حرفه­ اش گفت تا او را بیشتر درک کنم و در صورت لزوم من نیز مشاوره دادن بپردازم. با صحبت ­های او، در حال حاضر من نیز مشاوره می­دهم و نگاه تحقیر آمیز قبل را به کسب درآمد از مشاوره ندارم و این شیوه کسب درآمد را با قدرت در این­جا توضیح داده و پیشنهاد می­ کنم.

چگونه با دادن مشاوره کسب درآمد نمایید؟

شاید اولین فردی که در ازای مشاوره پول دریافت می کرد، بهلول بود! بهلول همان پیرمرد دیوانه اما بسیار عمیق و مرموز داستان­ های ما است که همه ایرانی ­ها آن را دوست دارند. در یکی از داستان­ ها، بهلول در ازای دادن پندهای کوتاه از دیگران طلب پول می ­کند و داستان آن­جایی جذاب می ­شود که این پندها، جان پادشاه را از خطر مسمومیت نجات می دهد.

مطمئن باشید حوزه­ هایی وجود دارند که شما بتوانید در ازای دریافت پول، اطلاعات بسیار کاربردی به افراد علاقمند در آن حوزه بدهید. بنابراین شما می­ بایست در قدم اول این حوزه ­ها را در خود کشف کنید و با داشتن اعتماد و ارزش به خودتان، شروع به معرفی خودتان در شبکه ­های اجتماعی نموده و با دادن مشاوره از دیگران پول بگیرید.

 

 

از خوبی­ های شبکه ­های اجتماعی که کسب درآمد با مشاوره را در آن پیشنهاد می­ دهم، این است که در این فضا بسیار راحت می­ توانید افراد پیرو (فالوئر) یا عضو (برای کانال تلگرامی­تان به عنوان مثال) بیابید و علاوه بر آن به راحتی می­ توانید خودتان را معرفی کرده و اعتماد دیگران را جذب نمایید. همچنین هیچ فردی از شما مدرک مرتبط برای مشاوره دادن نمی­ خواهد که این خود از مزیت­ های کسب درآمد به این شیوه است.

فقط 3 قدم تا شروع درامد عالی

1- یک کانال اجتماعی برای خودتان ایجاد نموده و با قرار دادن پست­ های مرتبط با توانایی خودتان شروع به افزایش عضو نمایید.

2- بگویید که در فلان موضوع به دیگران مشاوره می ­دهید و هر ساعت فلان قیمت پول دریافت می­ کنید.

3- نظرات مثبت افرادی که از شما مشاوره می ­گیرند را گرفته و درشبکه ­های اجتماعی خودتان قرار دهید تا دیگران هم ترغیب به تماس با شما شوند.

 

کسب درآمد از طریق فروش «ایده»!

اولین بار این شیوه درآمد را در تلگرام دیدم که افرادی با دادن ایده ­های کسب درآمد به دیگران طلب پول از آن­ها می­ کردند. این شیوه کسب درآمد شبیه همان شیوه کسب درآمد بهلول با فروش پند به دیگران است که اگر به درستی انجام شود، می­ تواند گره از کار دو طرف باز نماید. بنابراین فروش ایده یکی دیگر از راه ­های کسب درآمد با شبکه ­های اجتماعی است که اگر خودتان را فرد خلاق یا اهل مطالعه می دانید، می­ توانید به کسب درآمد از این روش فکر کنید.

در واقع هیچ کس کسب درآمد به این شیوه را نه رد و نه تایید می­ کند اما چون گرفتن ایده مشکل بسیاری از افراد است و در کنار آن افراد بسیار زیادی هم فقط در حال ایده پردازی هستند، لازم است تا این روش کسب درآمد نیز معرفی شود. اگر به این وب سایت نگاه بیندازید هزاران ایده کسب درآمد می­ بینید که البته بالاتر از ایده هستند چون تمام نکات همراه با تجربیات من در آن بیان شده ­اند و کسب درآمد از شیوه فروش ایده یعنی همین که شما مواردی شبیه هر کدام از ایده های این کتاب را با قیمت­ هایی بالاتر از 100 هزار تومان به فروش برسانید و از شغل شریف فروش ایده نهایت کسب درآمد را ببرید.

فقط 4 قدم تا شروع درامد عالی

1- یک کانال اجتماعی برای خودتان بازنموده و با قرار دادن پست­ های مرتبط با توانایی خودتان شروع به افزایش عضو نمایید.

2- بگویید که در فلان موضوع به دیگران ایده می ­دهید و هر ایده فلان قیمت است.

3- تا می ­توانید روی ایده­ های خودتان مانور دهید و آن­ها را باارزش نشان دهید. اصطلاحاً به این کار بالا بردن ارزش ذهنی مخاطب می­ گویند.

4- نظرات مثبت افرادی که از شما ایده می­ گیرند را گرفته و درشبکه ­های اجتماعی خودتان قرار دهید تا دیگران هم ترغیب به تماس و خرید ایده از شما شوند.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟