محصولات فیزیکی را در اینترنت بازاریابی کنید و بفروشید!!!

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با فروش محصولات فیزیکی در اینترنت آشنا شوید.
  • با ایجاد وب سایت فروشگاهی آشنا شوید.
  • یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید و محصولات فیزیکی خود را به فروش برسانید.

فروش محصولات فیزیکی در اینترنت

کسب درآمد از بازاریابی و فروش محصولات فیزیکی جزو متداول­­ ترین و اولین روش­ هایی است که افراد با کمک آن، درآمدهای اینترنتی را تجربه می­ کنند. همان طور که من نیز اولین محصولی که از طریق اینترنت فروختم، کتابم بود که جزو محصولات فیزیکی تقسیم بندی می­ شود. افراد وارد سایت می ­شدند و پس از ثبت سفارش، کتاب از طریق پست برای آنها ارسال می­ شد.

محصولات فیزیکی شامل هر چیزی که در دنیای واقعی می­بینید، می­ شود. از دستگاه ها و اجسام غول پیکر گرفته تا لباس و شلوارهایی که فکر می­ کنیم برای خرید آن­ها، باید حتما جنس را از نزدیک ببینیم.

 

حتماً پیرامون شما چیزهایی وجود دارد که بتوانید از طریق اینترنت برای آن ها، مشتری بیابید. نمونه ای از این موارد عبارتند از:

  • محصولات دست ساز خودتان یا دیگران
  • محصولات شرکت­ های ایرانی یا خارجی
  • و … .

اگر به کمک اینترنت، برای این محصولات فیزیکی، مشتری پیدا کنید و آن­ها را بفروشید، در واقع شما شکلی از کسب درآمد اینترنتی را تجربه می کنید که به آن کسب درآمد با فروش محصولات فیزیکی گفته می ­شود.

 

 

چگونه محصولات فیزیکی را در اینترنت به فروش برسانید؟

برای این­که بتوانید یک محصول فیزیکی را از طریق اینترنت به فروش برسانید، کار بسیار مشکلی در پیش ندارید و می ­توانید با ایجاد یک وب سایت فروشگاهی، به آسانی فروش اینترنتی خودتان را آغاز کنید. نمونه ­ای از روش ­های ایجاد سایت­ فروش اینترنتی عبارتند از:

 از طریق سامانه های مدیریت محتوا (CMS)، یک وب سایت فروشگاهی بسازید

من نیز همانند بسیاری از افراد، اطلاعات بسیار زیادی از طراحی وب سایت نداشتم و حتی یک خط کدنویسی هم نمی دانستم. اما از آن جهت که ایجاد یک وب سایت اینترنتی برای معرفی محصولاتم مهم بود، شروع به جستجو در رابطه با روش ­های ایجاد وب سایت کردم و در کمال تعجب، متوجه شدم که صدها آموزش رایگان طراحی وب سایت بدون کدنویسی در اینترنت موجود است. اولین سایتی که توانستم شخصا بارگزاری کنم، با سامانه مدیریت محتوای  جوملا (Joomla) بود که بعدها به دلایل مختلفی آن را به وردپرس (WordPress) تغییر دادم.

 

شما نیز می ­توانید با کمی جستجو در اینترنت، ویدیوهای آموزشی زیادی را که، ایجاد وب سایت با CMS وردپرس را آموزش می ­دهند، بیابید و بدون داشتن هیچ ­گونه دانش برنامه نویسی، وب سایت خود را راه ­اندازی کنید. همچنین می­ توانید از اینجا، آموزش حرفه ­ای ساخت فروشگاه اینترنتی بدون کدنویسی را خریداری نموده تا پس از دیدن آموزش ­ها، در کمتر از یک هفته، سایت خود را ایجاد کنید.

 

 

ایجاد سایت توسط وب سایت­ های تامین کننده هاست!

برای این­که بتوانید یک سایت مخصوص خودتان داشته باشید، نیاز به چند مورد دارید که می­ بایست آن­ها را در همان ابتدای کار خریداری کنید:

1- فضای هاست (Host) (فضایی که اطلاعات وب سایت­ شما  روی آن قرار می­ گیرد).

2- دامنه (Domain) (دامنه همان نام سایت­ شما است که با www شروع می­ شود).

3- قالب سایت (که همان ظاهر سایت است و با مبالغ بسیار پایین قابل خریداری است).

وب سایت های بسیار مختلفی وجود دارند که نیازهای اولیه یک وب سایت را تنها با چند کلیک، به صورت کامل در اختیارتان می­ گذارند. همانطور که متوجه شدید، شما برای ایجاد یک سایت مخصوص کارتان، حتی نیاز به دیدن آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی هم ندارید و تنها کافی است تا با چند کلیک، سایت مخصوص خود را تحویل بگیرید. یکی از بهترین سایت هایی که هم پشتیبانی عالی دارد و هم این قابلیت را دارد تا با زدن چند کلیک، سایت آماده ای از آن دریافت کنید، شرکت میهن وب هاست است. برای ورود به این سایت می توانید از این لینک استفاده نمایید و پس از خرید هاست و دامنه خودتان، قالب سایت مورد نظر خودتان را هم از میان ده ها قالب آماده این سایت انتخاب نموده و در کمتر از یک ساعت، با کمترین هزینه سایت خودتان را داشته باشید.

به یک طراح سایت، سفارش طراحی یک وب سایت فروشگاهی بدهید

یکی از ساده ترین کارهای ممکن که حتی اشخاص عادی هم به سادگی از پس آن برمی­ آیند، طراحی وب سایت فروشگاهی است. در حال حاضر به دلیل وجود CMSها، حتی افراد بسیار عادی هم می­ توانند در عرض یک ساعت، یک وب سایتی فروشگاهی با تمام قابلیت های حرفه ای بوجود آورند. اگر شما خودتان را جزو آن دسته از افراد می ­دانید که دیگر حوصله یادگیری فناوری را ندارید و خیلی سریع می­ خواهید سراغ اصل موضوع بروید، کافیست تا با یک طراح سایت صحبت کنید تا یک وب سایت فروشگاهی با تمام امکانات دلخواه را برای شما راه اندازی کند. این سفارش، هزینه ای در حدود 200 هزار تومان تا نهایت 500 هزار تومان دارد. پس از آن به آسانی محصولاتتان را روی سایت بگذارید و سفارش بگیرید. در رابطه با شیوه گرفتن پول هم در قسمت­ های دیگر پرداخته خواهد شد.

فقط 3 قدم تا شروع درآمد عالی

1- ببینید که چه اجناس فیزیکی پیرامون خودتان دارید که می ­توانید یک فروشگاه اینترنتی داشته باشید

2- با روش های گفته شده یک سایت اینترنتی فروشگاهی مخصوص خودتان، ایجاد کنید.

3- با تبلیغات توسط کارت ویزیت، شبکه های اجتماعی و اینترنت، آمار ثبت سفارش را بالا برده و با فروش هر جنس، شروع به کسب درآمد نمایید.

 

نکات مهم

1- برای ارسال کالاهایتان می­ توانید با شرکت­ های واسطه پستی قرارداد ببندید تا کارتان آسان­تر باشد.

2- برای این که در سایت­تان آدرس رسمی یک دفتر کار نیز بگذارید تا افراد راحت تر اعتماد کنند، اگر دفتر و یا شماره ثابتی ندارید، می­ توانید از دفتر کار مجازی استفاده نمایید.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟