با «دفترچه های تخفیف» پولساز شوید

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از آشنایی با این روش کسب درآمد انتظار می رود:

1- بتوانید آن را برای یکی از دوستانتان به طور کامل توضیح دهید.

2- بتوانید با یکی از کانون های تبلیغاتی شهر خودتان این طرح را مطرح و اجرایی نمایید.

3- با یک طرح کسب درآمد که هنوز اشباع نشده و استقبال زیادی از آن می شود، آشنا شوید.

طرح دفترچه های تخفیف

در حال حاضر روش ارائه تخفیف یکی از عادی ترین روش ها برای یافتن مشتری است. معمولا این کار توسط پخش کردن کارت و بروشورهای خاص، از طریق اینترنت و تخفیف‌های اینترنتی و یا حراج‌هایی مشخص صورت می‌گیرد.

علل اصلی تخفیف دادن صاحبان کسب و کار به مشتری ها عبارتند از:

1- یافتن مشتری و آشنا کردن افراد جدید با خدمات ارائه‌دهنده

2-فلسفه‌ فروش زیاد، سود کم بهتر است از فروش کم، سود زیاد. (به عبارتی در صورتی که بتوان با دادن تخفیف و چشم‌پوشی از درصدی از سود، مشتری‌های زیادی را جذب کرد، میزان سود تخفیف داده‌شده با افزایش تعداد مشتری‌ها پوشانده خواهد شد). این دقیقا سیاستی است که کشور چین توانسته از طریق آن دنیا را فتح کند!

اگر به دنیای پیرامون خود توجه کنید متوجه می شوید که موفق‌ترین و پول‌سازترین خدماتی که تاکنون به وجود آمده اند، خدماتی هستند که سود زیادی به مردم می‌رسانند. در سال 1385 بود که یک طرح تبلیغاتی به نام طرح دفترچه­ های تخفیف ایجاد نمودم که سود بسیار زیادی برایم به همراه داشت. اگر واقعیت را بخواهید هنوز هم نمی دانم چرا این طرح در بسیاری از شهرهای کشور، توسط کسانی که بسیار علاقمند به ثروتمند شدن هستند، اجرا نمی­ شود. من هنوز هم معتقد هستم که این طرح می ­تواند جزو یکی از بزرگترین طرح های متحول کننده نظام تبلیغاتی کشور بشود. در ادامه می خواهم این کار را با ذکر تمام فوت­ و ­فن ­های آن به شما آموزش دهم.

دفترچه تخفیف چیست؟

دفترچه های تخفیف در واقع دفترچه هایی هستند که هر برگ آن به عنوان یک برگ تخفیف، استفاده می­ شود. در واقع هر برگ این دفترچه تخفیف متعلق به یک کسب و کار است که هر خانواده متوسط ایرانی، حداقل یک بار در طول سال به آن نیاز پیدا می کند. به عبارت دیگر این دفترچه ها، یک واسطه میان کسب و کارهایی هستند که می خواهند تخفیف بدهند و مشتریانی که می خواهند از این تخفیف ها استفاده کنند.

 

با ((دفترچه های تخفیف)) پولساز شوید

 

از یک نگاه می‌توان دفترچه‌های تخفیف را همانند اکثر کاتالوگ‌های تبلیغاتی دانست که کسب‌وکارهای مختلفی را از اصناف مختلف در سطح شهر یا منطقه تبلیغ می‌کنند، امّا با چند تفاوت اصلی:

1- برگه‌های دفترچه تخفیف، شغل و خدمات مختلفی را که احتمالاً یک خانواده‌ با سطح متوسط در طول سال حداقل یک بار به آن نیاز پیدا می‌کند، در خود جای داده است. مثلاً یکی از برگه‌های این دفترچه، کارواشی را تبلیغ می‌کند که در صورت مراجعه به آن کارواش همراه با دفترچه تخفیف، می‌توان از 50 درصد تخفیف در قیمت خدمات بهره‌مند شد.

2- این دفترچه‌ها برعکس کاتالوگ‌های تبلیغاتی که به رایگان توزیع می‌شوند، قیمت‌دار هستند.

3- برگه‌های این دفترچه زمان مشخصی برای استفاده دارند.

 

با انجام این ­کار، چگونه پول به دست می ­آورید؟

کاری که شما باید انجام دهید، ساخت این دفترچه های تبلیغ و فروش آن می باشد. شما با ساخت و فروش این دفترچه ها، از دو طریق پول بدست می آورید.

1- هر کسب و کاری برای این که بتواند خودش را در این دفترچه معرفی کند، باید به شما مبلغی پول پرداخت کند.

2- پس از آن که این دفترچه های تخفیف ایجاد شد، شما این دفترچه ها را به مردم خواهید فروخت.

 

 

قدم به قدم چه کارهایی انجام دهید؟

1- صحبت با مشاغل مختلف جهت قرار دادن تبلیغ آنها در دفترچه و بستن قرارداد با آنها.

2- طراحی برگه‌های دفترچه (که هر ورق آن مربوط به یکی از مغازه‌های طرف قرارداد است) و چاپ کردن دفترچه پس از تأیید طرح‌ها.

3- فروش دفترچه‌های تخفیف میان مردم.

 

بهتر است این نکات را توجه کنید:

1- برای یافتن بهترین مشاغل طرف قرارداد، بهتر است ابتدا لیستی از خدماتی که برای یک زندگی شهروندی اعم از تفریح، امنیت و … مهم هستند، آماده شود؛ سپس برای هر کدام از این موارد نیز چند مغازه یا شرکت که در آن زمینه احتیاجاتی را برآورده می‌کند، لیست شود. حال تک تک با هرکدام از صاحبان کسب و کار وارد مذاکره شده و پس از تشریح طرح دفترچه‌ها با آنها وارد قرارداد شوید.

2- در صورت توافق صاحب شغل می‌توان برگ مربوط به آن را طوری طراحی کرد که هر برگ چندین بار قابل استفاده باشد.

3- مبلغی که در ابتدای قرارداد به ‌عنوان بیعانه از صاحبان مشاغل می‌گیرید، بسیاری از خرج‌های اولیه را جواب خواهد داد، بنابراین برای به انجام رساندن این طرح شما نیاز به سرمایه اولیه‌ای نخواهید داشت.

 

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟