کسب درآمد از طریق ساخت « اپلیکیشن موبایل »

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با روش های ساخت اپلیکیشن آشنا شوید.
  • با استفاده از روش های مختلف ارائه شده، یک اپلیکیشن بسازید و از آن کسب درآمد کنید.

ساخت اپلیکیشن موبایل

هر چه جلوتر می ­رویم، فضای مجازی گسترش پیدا کرده و قدرت خودش را روز به روز بیشتر افزایش می­ دهد. ابتدا صفحات وب یا همان اینترنت بود که قدرت کسب درآمد خودش را به دنیا نشان داد و پس از آن شبکه های اجتماعی و هر چه جلوتر می­ رویم، این اپلیکیشن موبایل ها هستند که رشد فزاینده ­ای می یابند و سهم بالایی از درآمدهای مجازی را از آن خود می کنند. در واقع، دوران حاضر برای افرادی همانند من، مسجل است که باید کسب و کار خود را روی اپلیکیشن ­های موبایل گسترش دهیم و شدت این گسترش دادن می ­بایست بسیار بیشتر از فعالیت­ هایمان در شبکه های اجتماعی و صفحات وب باشد.

اگر بخواهید فقط نمونه بسیار آسانی از درآمدهای خوب حاصل از ایجاد و فروش اپلیکیشن­ های موبایلی را ببینید، کافی­ست، همین الان اپلیکیشن کافه بازار را در گوشی هوشمند خود اجرا کنید و به جستجو در میان اپلیکیشن‌های پرفروش هفته بپردازید تا با صدها اپلیکیشن که درآمدهایی از ده تا صد میلیون تومان داشته‌اند، آشنا شوید. اگر با خود فکر می‌کنید که تولید اپلیکیشن‌هایی که بتواند این چنین درآمدهایی را برای شما به ارمغان بیاورد، کار خیلی سخت و زمان‌بری است، سخت در اشتباهید! در ادامه شرح داده می‌شود که برای رسیدن به این درآمدها، چه مسیری را باید طی کنید و چگونه با هر میزان سواد کامپیوتری که دارید، اپلیکیشن آندروید درست کنید.

 

اپلیکیشن موبایل
اپلیکیشن موبایل

 

مرحله اول: در مدت 3 روز، تا می­ توانید ایده بدهید…

شما ‌باید ابتدا برای اپلیکیشنی که می‌خواهید بسازید؛ ایده ای داشته باشید. ایده‌ای که به درد خیلی‌ها بخورد و برای آنها مفید باشد. راز بزرگ اپلیکیشن‌های پرفروش این است که آنها تلاش کرده‌اند یکی از مشکلات عمومی کاربران را حل کنند.

مرحله دوم: در مدت 7 روز، تا می­ توانید برای اپلیکیشن خود، «تولید محتوی» کنید

حال، نوبت به تولید محتوا برای ایده‌ای که انتخاب کرده‌اید می‌رسد، شما ‌باید با توجه به منابع و اطلاعاتی که دارید، برای اپلیکیشن خود محتوایی مطلوب و قابل قبول تهیه کنید. منابع شما می‌تواند افراد پیرامونتان، اینترنت و یا کتاب باشد.

مرحله سوم: برنامه نویسی اپلیکیشن (از 1 روز تا 2 ماه)

برای ایجاد اپلیکیشن اندرویدی چند راه دارید. شما می‌توانید با توجه به شرایط، هرکدام را انتخاب کنید:

1- برنامه‌نویسی اندروید

اگر برنامه‌نویسی اندروید را درگذشته یاد گرفته‌اید، مطمئناً می‌دانید برای توسعه اپلیکیشن‌هایی مشابه مثال‌های ذکر شده، به زمانی بیش از 2 هفته نیازی نیست. امّا اگر تا به حال حتی یک خط کد ننوشته‌اید و البته علاقه به یادگیری برنامه‌نویسی دارید، همین امروز می‌تواند شروع تغییری بزرگ در زندگی شما باشد. یادگیری برنامه نویسی اندروید از آنچه تصور می‌کنید ساده‌تر است، کافی است تا شیوه‌ یادگیری شما اصولی باشد. حتی نیاز نیست سر کلاس بروید. با کمی جستجو در اینترنت با انبوه آموزش‌های بسیار آسان و رایگان مواجه می‌شوید که همه‌ تلاش آن‌ها، یاد دادن برنامه نویسی اندروید در کمتر از یک هفته به شما است. البته می­ت وانید ساخت اپلیکیشن خودتان را به برنامه ­نویسان متخصص این حوزه بدهید تا در ازای پرداخت هزینه ­ای مشخص، برنامه موبایل را برای آماده کنند و نهایتا 2 ماهه اپایکیشن را تحویل­تان دهند.

2- استفاده از نرم‌افزارهای مخصوص ساخت اپلیکیشن آندروید

رابرت کیوساکی در کتاب «تجارت قرن بیست و یکم» جمله‌ای بسیار ارزشمند دارد. او در این کتاب می‌گوید: «یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های قرن بیست‌ویکم آن است که شما هر کاری را که بخواهید انجام دهید، ملزومات آن فراهم است و شما کافی است تا اراده به انجام کاری کنید». همانطور که از این جمله هم برمی‌آید، اگر شما هیچ‌گونه دانشی نسبت به برنامه‌نویسی آندروید ندارید، باز هم نباید از ورود به دنیای درآمدهای اپلیکیشن آندروید عقب بنشینید، زیرا شما اکنون در قرن بیست و یکم زندگی می‌کنید.

امروزه نرم‌افزارهایی به وجود آمده‌اند که کمک می‌کنند  تا بدون نوشتن حتی یک خط برنامه‌نویسی، اپلیکیشن خود را طراحی کنید. در این زمینه، هم نرم‌افزارهای ایرانی و هم خارجی وجود دارند. البته کار کردن با نرم‌افزارهای ایرانی موجود بسیار بهتر از مدل خارجی آنها است. دلیل آن ‌هم بومی‌بودن آنها برای فارسی‌زبانان است. یکی از این نرم‌افزارها موجود در این زمینه، نرم‌افزار جو اپ (jo app) است. این نرم‌افزار را به آسانی می‌توان از طریق جستجو در اینترنت دانلود کرد. نگران طرز کار با آن‌هم نباشید. چون شرکت سازنده‌ی این نرم‌افزار فیلم‌های آموزشی بسیار خوبی برای آن در اینترنت قرار داده است. دغدغه هزینه خرید آن را هم نداشته باشید. شما به ‌صورت رایگان ‌هم می‌توانید از طریق این برنامه، اپلیکیشن خود را تولید کنید.

3- استفاده از سایت‌های مخصوص ساخت اپلیکیشن آندروید

علاوه بر مورد قبل، راه دیگری هم برای ساخت اپلیکیشن اندروید بدون برنامه‌نویسی وجود دارد. راه دیگر استفاده از وب سایت‌های رایگانی هستند که کار آنها، ساخت اپلیکیشن است. طرز کار آنها هم به این صورت است که پس از ورود به سایت و ثبت‌نام، ابتدا انتخاب می‌کنید که قصد تولید چه نوع اپلیکیشنی دارید. به ‌عنوان‌ مثال، اپلیکیشن شما آیا متنی است و یا بازی است. سپس با طی کردن مراحلی آسان و با استفاده از ابزارهای موجود در وب سایت، اپلیکیشن خود را طراحی کرده و دریافت می‌کنید. اپچار، نمونه‌ای از بهترین این وب سایت‌ها است.

4- استفاده از نرم‌افزارهای کتابساز آندرویدی

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید بدون حتی یک خط برنامه‌نویسی، یک کتاب اندرویدی بسازید، استفاده از اپلیکیشن‌های موجود و مخصوص این کار است. البته لازم به ذکر است از طریق این اپلیکیشن‌ها نمی‌توان برنامه‌های خیلی حرفه‌ای ساخت، اما برای شروع بسیار مفید هستند. همچنین این اپلیکیشن‌ها می‌توانند مورد استفاده تمام افرادی باشد که در محل کار خود و در راه محل‌کار و دانشگاه و مدرسه، زمان‌های بدون استفاده بسیاری دارند. آنها می‌توانند تنها از طریق گوشی همراه خود، شروع به ساخت یک اپلیکیشن همانند موارد مورد اشاره بکنند و اگر ایده‌ فوق‌العاده‌ای هم داشته باشند، نرم‌افزار خود را برای فروش ایجاد کنند. کتابساز، نمونه­ ای از این اپلیکیشن‌ها که می‌توانید از طریق کافه بازار آن را روی گوشی همراه خود نصب کنید.

 

 

چگونه با ساخت اپلیکیشن­ های رایگان، کسب درآمد کنید؟

همانطور که می‌دانید برنامه‌های موجود در کافه بازار به سه شکل هستند.

  • رایگان
  • پرداخت درون برنامه‌ای
  • پولی

شاید با خود فکر کنید برای رسیدن به پول از این روش ‌باید تنها از حالت‌های پرداخت درون برنامه‌ای و پولی استفاده کنید. امّا اگر این‌گونه فکر می‌کنید اشتباه می­ کنید.

راه کسب درآمد از طریق اپلیکیشن‌های رایگان، استفاده از سامانه عدد است. وب سایت عدد، سامانه‌ای است که می‌توانید از طریق آن برنامه‌ رایگان خود را به منبع کسب درآمد تبدیل کنید. برای این کار ‌باید به وب سایت اینترنتی عدد مراجعه و با قرار دادن تبلیغات در برنامه‌ خود، به ازای هر کلیک روی تبلیغات، کسب درآمد کنید.

 

راه بسیار زیادی تا ثروتمند شدن شما باقی نمانده. فقط کمی افکار منفی را از خود دور کرده و تصمیم برای پولدار شدن بگیرید. همه‌ شرایطی که لازم دارید، مهیا است…

 

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟