چگونه یک وبلاگ پول ساز بسازید؟

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با روش های ایجاد یک وبلاگ یا وب سایت پولساز آشنا شوید.
  • با تولید یک محصول و بازاریابی آن در فضای مجازی به درآمدهای میلیونی دست یابید.

سیستم های مشاوره ای

وبلاگ پول : اگر کمی در فضای مجازی به منظور فروش اینترنتی فعالیت داشته باشید، بعد از مدتی متوجه خواهید شد که برای داشتن فروش‌ اینترنتی زیاد، تنها داشتن بازدیدکننده‌ زیاد کافی نیست و ‌باید علاوه بر بازدیدکننده و محصولاتی برای فروش، یک سیستم مشاوره‌ای قوی نیز داشته باشید. در واقع فروش در فضای مجازی تا حد زیادی همانند فروش در دنیای واقعی است و مردم بیشتر از خرید محصولی استقبال می‌کنند که در رابطه با آن مشاوره و توصیه داده شوند. نمونه‌های موفقی از این استراتژی را می‌توان در وب سایت‌های بزرگی همچون آمازون و یا دیجی‌کالا مشاهده کرد. اگر به این وب سایت‌ها مراجعه کنید متوجه خواهید شد که آنها در رابطه با هر محصول، توضیحات دقیقی به مراجعه‌کنندگان خود داده‌اند.

تاکنون روش‌های بسیار زیادی برای داشتن درآمدهای اینترنتی در این دوره ذکر شده و در این قسمت تلاش می‌شود تا به ‌صورت بسیار اصولی و گام‌به‌گام، مراحل ایجاد یک سایت یا وبلاگ پولساز با استفاده از بعضی موارد کسب درآمد اینترنتی گفته شده در این وب سایت بیان شود. لازم به ذکر است که اساس نوشتن این قسمت بر پایه‌ کسب درآمد از طریق همکاری در فروش است، حال آن‌که شما می‌توانید با استفاده از مطالب گفته شده در این قسمت، برای کسب درآمد از دیگر روش‌های گفته شده نظیر زیرمجموعه‌گیری وب سایت‌های کسب درآمد و یا وب سایت‌های همکاری در فروش استفاده کنید.

 

وبلاگ پول
وبلاگ پول

 

به طور خلاصه، گام‌هایی که برای ایجاد یک وب سایت یا وبلاگ کسب درآمد باید طی کنید، عبارتند از:

 

گام اول: انتخاب موضوع و نام وبلاگ یا سایت

 گام دوم: برنامه ریزی برای نوشتن

گام سوم: پیدا کردن مطلب

گام چهارم: نوشتن اولین پست وبلاگ یا سایت

گام پنجم: پیدا کردن محصولات مرتبط یا موضوع سایت یا وبلاگ برای معرفی

گام ششم: فروش محصولات و کسب درآمد

گام هفتم: ثبت سایت در سامانه‌های کسب درآمد نظیر گوگل ادسنس، پست ثابت و …

 

گام اول: انتخاب موضوع و نام وبلاگ یا سایت

اولین گام برای ایجاد یک سایت یا وبلاگ تجاری، انتخاب موضوعی است که می‌خواهید ,f سایت شما در رابطه با آن باشد. انتخاب موضوع یکی از مهم ترین تصمیم‌هایی است که قبل از ایجاد وب سایت ‌باید بگیرید. بهتر است موضوع وب سایت تجاری خود را در رابطه با یک بازار همیشه داغ همانند موارد زیر انتخاب کنید:

1- سلامتی و تناسب اندام

۲- دوستی و روابط متقابل

۳- ثروت و پول

4- تکنولوژی و حوزه‌ وب

بازار هدف انتخابی شما ‌باید همیشه پر سود بوده و وابسته به عواملی همچون فصل‌ها و یا اتفاقات سیاسی و اقتصادی نباشند.

گام دوم: برنامه ریزی برای نوشتن وبلاگ‌تان

پس از آن‌که موضوع وب سایت و یا وبلاگ تجاری خود را انتخاب کردید، ‌باید مطالب خوبی در رابطه با موضوع انتخابی خود ایجاد و در وب سایت قرار دهید. نوشتن یک مطلب خوب علاوه بر داشتن اطلاعات نیاز به داشتن روش و استراتژی در نوشتن دارد. در ادامه یکی از بهترین روش‌های ایجاد مطلب خوب توضیح داده‌شده است.

بهترین استراتژی برای ایجاد یک مطلب خوب

کار را با دسته‌بندی موضوع انتخابی خود به ۵ زیر مجموعه شروع کنید. در این مرحله، هدف شما درنظر گرفتن خوانندگانی است که قرار است به وبلاگ شما سر بزنند. پنج مشکل اصلی که با آن روبرو می‌شوند چیست؟ برای مثال، اگر شما موضوع کاهش وزن را انتخاب کرده‌اید، می‌توانید آن را به ۵ عنوان زیر تقسیم کنید:

1- غذا

۲. متابولیزم

۳. ورزش

۴. مکملی‌ها

۵. محرک‌ها

وقتی لیست خود را آماده کردید، برای هر عنوان، پنج سؤال که احتمالاً برای هرکسی پیش می‌آید، بنویسید. به ‌عنوان‌ مثال در مورد غذا می‌توانید سؤال‌های زیر را مطرح کنید:

۱. چه غذاهایی به کاهش وزن من کمک خواهند کرد؟

۲. چه غذاهایی باعث افزایش وزن خواهند شد؟

۳. چه مقدار غذا برای کاهش وزن روزانه باید مصرف کرد؟

۴. وقتی شخصی رژیم دارد، چه میان وعده‌هایی باید بخورد؟

5- تأثیر نوشیدنی‌ها بر کاهش وزن چیست؟

حال همین گام را برای چهار عنوان دیگر نیز انجام دهید و زمانی‌که جدول خود را کامل کردید، دارای ۲۵ ایده برای نوشتن اولین مطلب وب سایت خواهید بود.

 

 

گام سوم: پیدا کردن مطلب برای ایجاد یک پست خوب جهت وبلاگ‌تان

گام سوم، پاسخگویی به این سؤالات است. شما با پاسخگویی به این سؤالات می‌توانید مطلب منسجمی بنویسید که توانسته مهمترین سؤالات مراجعان به سایت شما را پاسخ بدهد. این مطلب شامل پنج قسمت مهم است که هر قسمت به سؤالات مهمی در مورد عنوان آن قسمت پاسخ می‌دهد. مطلبی که نه‌تنها مشتریان مشتاق را جذب می‌کند، بلکه ایجاد این‌چنین مطالب معتبری، این ذهنیت را برای بازدیدکنندگان وب سایت به وجود می‌آورد که شما فردی توانمند و متخصص در آن حوزه‌ کاری هستید. این موضوع مهمترین دلیلی خواهد بود تا مراجعه‌کنندگان به شما اعتماد بیشتری کرده و محصولات پیشنهادی‌تان را بخرند.

گام چهارم: ایجاد یک پست اصولی و استاندارد

تا اکنون بیان شد که اگر شما خودتان را نویسنده‌ای توانا نمی‌دانید، از چه روشی استفاده کنید تا بتوانید همانند بسیاری از متخصصان، مطالب تخصصی نوشته و آنها را به ‌عنوان پست‌های شخصی انتشار دهید. در این گام، با ساختار یک پست اصولی و حرفه‌ای آشنا می‌شوید که با در نظر گرفتن آنها می‌توانید مطالب منحصر بفردی که هدف آنها فروش محصول است، ایجاد کنید.

 

عمولاً ساختار یک پست استاندارد به ‌صورت زیر است:

  • عنوان
  • مقدمه
  • بدنه اصلی
  • نتیجه گیری

 

عنوان

انتخاب یک عنوان خوب می‌تواند نقش زیادی در دیده‌ شدن مطالب اینترنتی شما داشته باشد. هر کسی عناوین سؤالی را دوست دارد، زیرا آنها فوراً توجه را جلب کرده و آن چیزی را که قرار است با خواندن مطلب به دست آورند، می‌گوید. به ‌عنوان ‌مثال، انتخاب عنوانی همانند عنوان زیر می‌تواند نقش زیادی دردیده‌شدن مطالب ایجاد شده توسط شما داشته باشد: چه غذاهایی برای کاهش وزن به من کمک می‌کنند؟

انتخاب این عنوان باعث می‌شود تا هر شخصی که این سؤال را در گوگل حستجو کند، به پست شما هدایت شود. می‌توانید به‌راحتی تصور کنید آنها وقتی ببینند، کسی پستی برای سؤال آنها ایجاد کرده، چقدر خوشحال خواهند شد.

مقدمه

گذاشتن یک مقدمه می‌تواند کمک بسیاری به خواننده کند تا در همان ابتدای بحث (مشابه دیدن پیش نمایش یک فیلم) بداند، قرار است چه مطالبی به او ارائه شود.

بدنه اصلی

بدنه اصلی همان عناوین و سؤال‌هایی است که برای نوشتن پست خود، آنها را طراحی و سپس پاسخ دادید. لازم به توضیح است که یک پست زمانی کارآمد است که بتواند مهمترین سؤالات را در کمترین زمان پاسخ دهد. مطمئن باشید به‌جز دانش‌آموزانی که دنبال مطلب برای مدرسه هستند، هیچ کس علاقه‌ای به خواندن مطالبی پیچیده و زیاد ندارد!

نتیجه گیری

نتیجه گیری در حد یک پاراگراف است امّا نکته مهم در آن، بیان‌ همان نکته‌ اصلی است که قصد فروش از طریق آن را دارید!

گام پنجم: یافتن محصولات با پورسانت بالا جهت معرفی (کسب درآمد از طریق سیستم همکاری در فروش)

حالا که شما وبلاگ یا سایت خود را راه‌اندازی و اولین مطالب خود را ایجاد کردید، وقت آن رسیده تا محصولاتی را در پست خود قرار دهید که مراجعه‌کنندگان دقیقاً به دنبال آن هستند. برای این منظور بهترین کار استفاده از سیستم‌های همکاری در فروش است. برای کسب درآمد از این سیستم‌ها،­ تنها کاری که ‌باید انجام دهید، انتشار لینکی است که وب سایت‌های پشتیبان برای بازاریابی یک محصول به شما می‌دهند.

برای کامل شدن معرفی کسب درآمد از این شیوه ‌باید محصول خوبی را برای فروش انتخاب و لینک آن را در قسمت نتیجه‌گیری پست‌هایی که با روش گفته شده ایجاد می‌کنید، قرار دهید. امّا هدف از انجام این کار چیست؟

با این استراتژی، بینندگان شما محیطی را در وب سایت مشاهده می‌کنند که دامنه‌ای به نام خودتان دارد و این به مفهوم یک کسب‌وکار جدی است، سپس پست‌های شما را می‌خوانند و متوجه می‌شوند شما یک کارشناس هستید و درنهایت پیشنهاد شما برای انتخاب محصولی که به حل مشکل آنها کمک می‌کند را مشاهده کرده و درنهایت اقدام به خرید می کنند. سودی که شما به ازای هر فروش به دست می‌آورید، همان سودی است که با یک استراتژی درست و بدون هیچ سرمایه اولیه‌ای به دست می آید. همچنین اگر بتوانید با وب سایت‌های خارجی کار کنید، درآمد شما به دلار خواهد بود که درآمدی بسیار بالاتر از پول ایران است.

یکی از بهترین وب سایت‌های بین‌المللی که سیستم همکاری در فروش آن بسیار معروف است، وب سایت کلیک بانک است. این وب سایت فضایی را ایجاد کرده تا افرادی که کتاب‌های الکترونیکی و دیگر محصولات و سرویس‌های دیجیتالی ایجاد می‌کنند، بتوانند در آن بازاریاب‌های وابسته را یافته و محصولات خود را به فروش برسانند.

 

 

گام ششم: کسب درآمد از طریق «گوگل ادسنس»، «پست ثابت» و …

اگر بتوانید به ‌صورت مداوم پست‌های خوبی ایجاد و در وب سایت یا وبلاگ خود قرار دهید، می‌توانید پس از مدتی ترافیک خوبی برای وب سایت خودتان ایجاد کنید و از روش‌های دیگر نیز کسب درآمد کنید.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟