کسب درآمد از «تلگرام»

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با شبکه اجتماعی تلگرام آشنا شوید.
  • نسبت به اهمیت شبکه های اجتماعی تلگرام در حوزه های مختلف کسب و کار آگاه شوید.

تلگرام، مهم ترین شبکه اجتماعی در ایران

تلگرام یکی مهم ترین شبکه‌های اجتماعی است که به ‌صورت بسیار ویژه مورد توجه ایرانی‌ها قرار گرفت. از طریق این شبکه‌ اجتماعی می‌توان عکس، فیلم، صوت، فایل و حتی موقعیت مکانی ارسال کرد. امّا آن‌چه این شبکه را با دیگر شبکه‌های اجتماعی بسیار متمایز کرده، قابلیت‌هایی همانند ساخت کانال، ربات و گروه در آن است. هم‌اکنون افراد بسیاری هستند که از این قابلیت‌ها استفاده و از آن درآمدهای مختلف و خلاقانه‌ای کسب می‌کنند. در ابتدا بهتر است تعریفی مختصر برای هر یک از این گزینه ها داده شود.

گروه: میزی را تصور کنید که افراد مختلفی دور آن نشسته و هر کس هر چیزی که بخواهد، می‌تواند در این مجلس بیان کند. همه حق اظهار نظر داشته و همچنین هر کس دوست داشت می‌تواند میز را ترک کند. یک گروه دقیقاً همین کار را انجام می‌دهد.

کانال: تصور کنید پشت تلویزیون نشسته‌اید و کانال دو را تماشا می‌کنید. شما فقط بیننده هستید و هر چیزی که در آن کانال به نمایش در می‌آید را می‌توانید ببینید. یک کانال در تلگرام دقیقاً همانند همان کانال تلویزیون عمل می‌کند، یعنی فردی که صاحب کانال است، چیزهایی را در کانال خود قرار می‌دهد و افرادی که عضو آن کانال هستند، تنها می‌توانند آن مطالب را بخوانند و نمی‌توانند نظر بگذارند. تنها کاری که افراد دیگر می‌توانند انجام دهند، ترک کردن کانال است.

ربات: ربات‌های تلگرام، ربات‌هایی هستند که برخی خدمات را به ‌صورت خودکار برای مخاطب به ازای ارسال درخواست فراهم می‌کنند. به عبارتی نیاز نیست فردی به ‌صورت دائم همانند کانال، ربات را مدیریت کند. شخصی که ربات را می‌سازد، کلیدهای مختلفی در آن قرار داده که کاربران با فشردن هر یک، مطالب خاصی را می‌توانند مشاهده کنند.

هرکدام از این قابلیت‌های تلگرام توانسته درآمدهای میلیونی برای افراد گاه با سن بسیار کم ایجاد کند. مثلا، پسر 14 ساله‌ای در کرج با ساخت و مدیریت چند کانال و ربات، توانسته ماهیانه بالاتر از پنج میلیون تومان درآمد داشته باشد! کار او تبلیغ و فروش چند مدل خاص عینک و ساعت در ربات و کانال‌هایش است. موضوع جالب‌تر این‌که این پسر تنها واسطه است و هیچ زحمتی برای خرید جنس و ارسال آنها نمی‌کشد.

 

 

چگونه یک کانال و ربات بسازید؟

با کمی جستجو در اینترنت به آسانی می‌توانید با طرز ساخت کانال و ربات در تلگرام آشنا شوید. تنها نکته‌ای که ‌باید به آن توجه کنید، استفاده از آخرین نسخه‌ این نرم‌افزار است.

چگونه می‌توان تعداد عضوهای کانال یا ربات خود را بالا برد؟

مهم‌ترین نکته کسب درآمد از تلگرام، داشتن یک کانال یا ربات است که اعضای زیادی داشته باشد. به عبارتی، اگر شما بهترین کانال دنیا را هم داشته باشید، امّا کسی از آن خبر نداشته و عضوهای کمی نیز داشته باشد، نمی‌توانید هیچ درآمدی از آن داشته باشید. در ادامه راه‌هایی گفته می‌شود که از طریق آنها می‌توانید کانال خود را معرفی و تعداد عضوهای خود را بالا ببرید.

1- تلگرام این اجازه را به شما داده تا 200 عضو ابتدایی کانال خود را، خودتان بتوانید از میان مخاطبان ذخیره شده و همراه خود، وارد کانال‌تان کنید.

2- از میان کانال‌های موجود در تلگرام، بعضی از کانال‌ها برای معرفی کانال‌های دیگر ایجاد شده‌اند. به عبارتی پست‌هایی که در این کانال‌ها معرفی می‌شود، پست‌هایی است که کانال‌های دیگر را معرفی می‌کند. در ابتدای ایجاد کانال، شما می‌توانید برای معرفی و در نتیجه بالا بردن تعداد عضوهای کانال یا ربات خود از این کانال‌ها کمک بگیرید. البته بعضی از آنها در ازای مبلغی این کار را انجام می‌دهند.

3- بعضی از گروه های دیگر هستند که لیستی از کانال‌های مختلف را هر روز جمع‌آوری می‌کنند. سپس از کانال‌های لیست می‌خواهند که این لیست را در ساعات مشخصی بر روی کانال‌های خود قرار دهند. شما نیز آن لیست را روی کانال خود قرار می‌دهید و از این طریق عضوهای کانال‌های دیگر را جذب می‌کنید. با کمی جستجو می‌توانید این گروه ها را پیدا کنید.

4- سعی کنید با کانال‌های دیگر تبادل لینک انجام دهید. به این صورت که آنها لینک خود را در کانال شما و شما نیز لینک کانال دیگر را در کانال خود قرار می‌دهید.

5- گذاشتن مطالب زیبا و کاربردی در کانال، باعث کپی شدن آنها توسط اعضای کانال شده و می‌تواند باعث تبلیغ کانال شما شود. تنها ‌باید لینک کانال خود را میان مطالب خود قرار بدهید.

با روش‌های گفته شده، می‌توانید اعضای کانال خودتان را بالا ببرید.

 

پیشنهاد

برای آشنایی بیشتر و موردی تر در رابطه با تلگرام و قابلیت ­های آن برای کسب درآمد، حتمابه وب سایت فست­پول مراجعه نموده و جامع ­ترین دوره ­های آموزش کسب درآمد از تلگرام را تهیه کنید. هنگام خرید، کد تخفیف پول را وارد کنید تا 20 درصد تخفیف اعضای این وب سایت نیز به شما تعلق بگیرد.

 

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟