کسب درآمد از «تلگرام»

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با شبکه اجتماعی تلگرام آشنا شوید.
  • نسبت به اهمیت شبکه های اجتماعی تلگرام در حوزه های مختلف کسب و کار آگاه شوید.

تلگرام، مهم ترین شبکه اجتماعی در ایران

تلگرام یکی مهم ترین شبکه‌های اجتماعی است که به ‌صورت بسیار ویژه مورد توجه ایرانی‌ها قرار گرفت. از طریق این شبکه‌ اجتماعی می‌توان عکس، فیلم، صوت، فایل و حتی موقعیت مکانی ارسال کرد. امّا آن‌چه این شبکه را با دیگر شبکه‌های اجتماعی بسیار متمایز کرده، قابلیت‌هایی همانند ساخت کانال، ربات و گروه در آن است. هم‌اکنون افراد بسیاری هستند که از این قابلیت‌ها استفاده و از آن درآمدهای مختلف و خلاقانه‌ای کسب می‌کنند. در ابتدا بهتر است تعریفی مختصر برای هر یک از این گزینه ها داده شود.

گروه: میزی را تصور کنید که افراد مختلفی دور آن نشسته و هر کس هر چیزی که بخواهد، می‌تواند در این مجلس بیان کند. همه حق اظهار نظر داشته و همچنین هر کس دوست داشت می‌تواند میز را ترک کند. یک گروه دقیقاً همین کار را انجام می‌دهد.

کانال: تصور کنید پشت تلویزیون نشسته‌اید و کانال دو را تماشا می‌کنید. شما فقط بیننده هستید و هر چیزی که در آن کانال به نمایش در می‌آید را می‌توانید ببینید. یک کانال در تلگرام دقیقاً همانند همان کانال تلویزیون عمل می‌کند، یعنی فردی که صاحب کانال است، چیزهایی را در کانال خود قرار می‌دهد و افرادی که عضو آن کانال هستند، تنها می‌توانند آن مطالب را بخوانند و نمی‌توانند نظر بگذارند. تنها کاری که افراد دیگر می‌توانند انجام دهند، ترک کردن کانال است.

ربات: ربات‌های تلگرام، ربات‌هایی هستند که برخی خدمات را به ‌صورت خودکار برای مخاطب به ازای ارسال درخواست فراهم می‌کنند. به عبارتی نیاز نیست فردی به ‌صورت دائم همانند کانال، ربات را مدیریت کند. شخصی که ربات را می‌سازد، کلیدهای مختلفی در آن قرار داده که کاربران با فشردن هر یک، مطالب خاصی را می‌توانند مشاهده کنند.

هرکدام از این قابلیت‌های تلگرام توانسته درآمدهای میلیونی برای افراد گاه با سن بسیار کم ایجاد کند. مثلا، پسر 14 ساله‌ای در کرج با ساخت و مدیریت چند کانال و ربات، توانسته ماهیانه بالاتر از پنج میلیون تومان درآمد داشته باشد! کار او تبلیغ و فروش چند مدل خاص عینک و ساعت در ربات و کانال‌هایش است. موضوع جالب‌تر این‌که این پسر تنها واسطه است و هیچ زحمتی برای خرید جنس و ارسال آنها نمی‌کشد.

 

 

چگونه یک کانال و ربات بسازید؟

محدودیت در دسترسی کامل به این درس

دوست گرامی

ما حدس می زنیم مطالعه این درس، در زندگی و کسب و کار شما، تاثیر بسیاری داشته باشد.
این درس برای کاربران ویژه وب سایت میدان آزادی درنظر گرفته شده است. برای بهره مندی کامل از مطالب این درس و دیگر مطالب وب سایت میدان آزادی لازم است به عنوان کاربر ویژه ثبت نام کنید. با انجام این کار، شما به خانواده بزرگ میدان آزادی می پیوندید و از صدها مطلب تخصصی آن استفاده می کنید.

به منظور عضویت در وبسایت میدان آزادی بر روی گزینه زیر کلیک کنید.

ثبت نام

در صورتی که با وارد حساب کاربری خود شده اید جهت ارتقا عضویت خود به کاربر ویژه بر روی گزینه زیر کلیک کنید تا بتوانید سریعا عضویت خودتان را ارتقا دهید.

عضویت ویژه

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟