داده های مختلف رو جمع آوری کن و بفروش!!!

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که

  • شما اهمیت سیستم سازی در کسب کار را فرابگیرید.
  • به این باور برسید که بدون سرمایه می توانید کارهای زیادی بکنید که پول های زیادی ببدست آورید
  • بتوانید با فروش دیتا ماهیانه بیشتر از 10 میلیون تومان درآمد داشته باشید.

حمع آوری داده های مختلف

اینترنت فضایی با مطالب بسیار متنوع به حجم بینهایت است. این حجم بسیار از اطلاعات و داده‌های رایگان می‌تواند فرصتی فوق‌العاده باشد تا افرادی با جمع‌آوری مطالب و داده‌هایی خاص، مجموعه‌ای ارزشمند برای فروش ایجاد کنند.

اگر به اینترنت با سرعت بالا دسترسی دارید، می‌توانید با جمع‌آوری فروش مجموعه‌هایی با موضوعات مشخص و قانونی، کسب درآمد کرده، سود زیاد در زمانی کوتاه و بدون هیچ سرمایه‌ای به دست آورید. نمونه‌هایی از این مجموعه‌ها عبارتند از: کلکسیونی از آهنگ‌های قدیمی، مجموعه‌های آموزشی ورزش‌های مختلف، مجموعه‌ کلیپ در دسته‌بندی‌های مختلف، مجموعه آهنگ‌های اپرا، مجموعه تصاویر خلاقانه برای تبلیغات، مجموعه کتاب‌های الکترونیکی، مجموعه نرم‌افزار و …. .

در چند سال اخیر، افراد بسیاری توانسته‌اند با جمع‌آوری داده‌هایی خاص و ارائه‌ آنها به ‌صورت یک مجموعه، به سودهای بسیار باور نکردنی دست یابند. این داده‌ها می‌توانند به هر یک از شکل‌های برنامه، اپلیکیشن، ویدیو و صوت باشند. همچنین شیوه‌ فروش محصول نیز به هر یک از شکل‌های فیزیکی و دیجیتالی ممکن است. فروش فیزیکی به معنای فروش به ‌صورت سی‌دی یا دی‌وی‌دی و منظور از فروش دیجیتالی یعنی فروش اطلاعات‌تان به ‌صورت فایل‌های دانلودی است. این محتویات می‌توانند مضامین آموزشی، تفریحی و سرگرم‌کننده یا موضوعاتی پرطرفدار باشند.

 

 

 فقط 2 قدم تا شروع درامد عالی

1- در ابتدا ‌باید موضوعی عوام‌پسند را انتخاب و سپس در همان زمینه شروع به یافتن داده‌ های ویدیویی، متنی، نرم افزاری و یا صوتی کنید. اگر قصد انجام این کار را دارید و موضوعی برای جمع‌آوری به ذهن‌تان نمی‌رسد، می‌توانید از تکنیک طوفان فکری استفاده کنید.

 

برای طوفان فکری مراحل زیر را باید طی کنید:

مرحله اول: این بار که وارد اینترنت شدید به مطالب و موضوعاتی که با آنها برخورد می‌کنید، به چشم موضوعی مناسب برای جمع کردن داده‌هایی در همان زمینه نگاه کنید و موضوعاتی که مناسب به نظرتان می‌رسد را یادداشت کنید. پس از زمانی کوتاه شما با انبوهی از موضوعات عوام‌پسند مواجه هستید که روی کاغذ نوشته­اید.

مرحله دوم: مرحله‌ دوم گلچین کردن این ایده‌ها است. این کار را می‌توانید خودتان و یا با مشورت افراد پیرامون‌تان انجام دهید. پس از انتخاب بهترین موضوع، در اینترنت جستجو کنید که آیا کسی مشابه مجموعه‌ مدنظر شما را قبلاً جمع‌آوری کرده است یا خیر. درنهایت شروع به پرورش ایده‌ خود برای گسترش آن کنید. طوفان فکری یکی از بهترین تکنیک‌ها برای یافتن یک موضوع خوب است.

 

همچنین در سایت‌های مختلف خارجی فیلم‌های آموزشی مختلفی قرار دارند که می‌توانید زحمت پخش کردن آنها در ایران را شما به عهده بگیرید! سایت پی‌سی‌دانلود سایتی است که تعداد زیادی از فیلم‌های آموزشی به زبان اصلی را به رایگان در سایت خود قرار داده است. می‌بینید که همه چیز آماده است. چرا شروع نمی‌کنید؟

2- بازاریابی و فروش این مجموعه‌ها، کار بسیار سختی نیست اگر تنها کمی با انبوه رسانه‌ها و ابزارهایی که امروزه وجود دارد، آشنا باشید. تمام راه‌های تبلیغ و فروش از طریق اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، زیرنویس شبکه‌های مختلف، فروش در خوابگاه‌های دانشجویی و غیره تماماً راه‌هایی هستند که می‌توان از آنها برای بازاریابی مجموعه‌ گردآوری شده خود مورد استفاده قرار داد. پس از آماده کردن مجموعه‌ خود، تنها کاری که باید انجام دهید این است که بگویید چقدر دوست دارید پول داشته باشید و سپس برای رسیدن به آن تلاش کنید.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟