با تعویض «سفره تابلوهای فلکسی» کسب درآمد کنید!

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که

  • شما اهمیت سیستم سازی در کسب کار را فرابگیرید.
  • به این باور برسید که بدون سرمایه می توانید کارهای زیادی بکنید که پول های زیادی ببدست آورید
  • بتوانید با سفارش گرفتن تعمیر تابلو ماهیانه چندین میلیون درآمد داشته باشید.

ماجرای پورسانت بالا!

زمانی که کار سفارش کارت ویزیت را انجام می­ دادم، یکی از مشتریانی که رنگ تابلوی مغازه­اش رفته بود، گفت:

– آیا سفره­ تابلوها را هم عوض می­ کنید؟

-به تابلو مغازه آن فرد نگاه کردم و از شدت رنگ و رفتگی تابلو تعجب کردم؛ دوباره به فرد نگاه کردم و بدون درنگ جواب دادم: «بله حتماً!!».

شماره مغازه دار را به یکی از کانون­ های تبلیغاتی که می­ شناختم دادم و گفتم برای این مغازه، فلان کار را انجام بده و پس از انجام سفارش، پورسانت من را هم کنار بگذار.

اگر واقعیت را بخواهید خیلی به آن سفارش بی توجه بودم و سرم مشغول فعالیت­های خودم بود تا این­که همان کانون تبلیغاتی با من تماس گرفت و پول نسبتاً خوبی به عنوان پورسانت حاصل از معرفی آن مشتری به من داد.

به دلیل آن­که این پورسانت لذت زیادی به من داده بود، داستان را به همانجا ختم نکردم و این کار را به صورت بهتر و سیستمی در آینده اجرا نمودم. در واقع یک طراح داشتم، سفارش را می گرفتم و بعد از چاپ، با یک نصاب صحبت کرده بودم تا تابلو ها را نصب نماید. اگرچه که من نتوانستم آن کار را برای همیشه ادامه دهم، اما هنوز هم معتقد هستم که این کار، حداقل یک نفر از هر شهری را ثروتمند خواهد کرد. در ادامه به توضیح و آموزش بیشتر این کار می پردازم.

چرا این شغل، کاری بسیار آسان و در عین حال پرسود است؟

اگر توجه کرده باشید، بسیاری از صاحبان مشاغل که یک تابلو فلکسی برای سردر کسب­ وکار خود نصب می­ کنند، ‌باید پس از یک یا دو سال هزینه‌ جداگانه‌ای جهت عوض کردن بنر تابلوی خود کنار بگذارند. این هزینه به این دلیل است که بنر تابلوی مغازه ­ها پس از یک یا دوسال زیر گرما و سرماو آلودگی هوا، اصطلاحاً رنگ پریده می­ شود. این رنگ­ پریدگی علاوه بر از بین بردن خاصیت تبلیغاتی تابلوها، ظاهری بسیار زشت نیز به نمای مغازه می‌دهد. یکی از کارهای سودآوری که می­ توان بدون داشتن هیچ سرمایه اولیه ­ای انجام داد و درآمد میلیونی خوبی در ماه رقم زد، تعویض همین تابلوهای فرسوده است. برای کسب درآمد به این شیوه نیاز به آشنایی با نرم ­افزار فتوشاپ (یا همکاری با یک طراح) و همچنین همکاری با یک نصاب یا تعویض ­کننده بنر تابلو است.

 

 

فقط 4 قدم تا شروع درامد عالی

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های این شغل مشخص بودن مشتری‌های شما هستند. مشتری‌های شما همان افرادی هستند که بنر تابلو فلکسی مغازه‌ آن­ها رنگ و رو رفته و مستهلک‌شده. این مشتری‌ها با توجه به تابلوی بدشکل خود بسیار راحت یافته می شوند و هرلحظه انتظار فردی را می‌کشند تا بیاید و بنر تابلو مغازه آن­ها را با یک قیمت خوب عوض کند. در واقع غالباً این مشتری‌ها نمی‌دانند که با هزینه‌ بسیار کمتر از ساخت یک تابلو می‌توانند به تابلوی خود ظاهری زیبا داده و چند میلیون پولی که برای ساخت و نصب آن در گذشته داده بودند زنده کنند. بنابراین:

 قدم اول: صحبت برای تعویض بنر با صاحبان مشاغلی است که رنگ تابلو آن­ها رفته و مطمئن باشید این یک پیشنهاد فوق‌العاده برای آنها خواهد بود.

قدم دوم:  پس از به تفاهم رسیدن با مشتری، طراحی جدید تابلو و تایید آن توسط مشتری است. انتخاب، راهنمایی و طراحی بنر جدید نیاز به آشنایی شما با فتوشاپ و یا همکاری شما با با یک طراح است.

قدم سوم: پس از تایید طرح، ارسال آن به یک مرکز چاپ بنر و فلکس جهت چاپ است. ذکر این نکته مفید است که در انتخاب مرکز چاپی که برای همکاری انتخاب می­ شود، کمی تحقیق کنید زیرا معمولا چاپخانه‌های مختلف، قیمت­ ها و اجناس مختلفی برای سفارشات خود به کار می ­برند.

قدم چهارم و نهایی: پس از آماده شدن بنر جدید، وقت آن است که با یک تعویض­ کننده بنر تابلو جهت تعویض بنر قبلی با بنر جدید صحبت کنید. درواقع عوض کردن سفره‌ تابلو کار سختی نیست امّا بهتر است به فردی سپرده شود که تجربه‌ این کار را داشته باشد. این شخص می‌تواند از دوستان و یا فامیل باشد که توانایی تعویض بنر تابلو را دارد. جالب است بدانید بسیاری از افرادی که کارشان نصب تابلو است، مکان خاصی نداشته و غالباً برای مشتریان کانون‌های تبلیغاتی کار انجام می‌دهند. برای یافتن این افراد کافی است به یک کانون تبلیغاتی مراجعه کرده و شماره‌ یک نصب کننده تابلو را بگیرید و در نهایت سفره‌ جدید به دست نصاب سپرده می شود تا جایگزین سفره قبلی شود. دانستن این نکته نیز مفید است که قیمت‌های‌تان ‌باید به ‌صورت مترمربع انتخاب شود (مثلاً عوض کردن هر مترمربع فلان قیمت است).

 

1- راه‌اندازی این شغل نیاز به اجاره‌ مغازه و یا گرفتن مجوز تبلیغاتی ندارد بنابراین از همین اکنون می‌توانید برای کسب درآمد از این شغل، دست‌به‌کار شوید.

2- داشتن یک کارت ویزیت برای پیگیری‌های بعدی مشتری می‌تواند کمک زیادی در کسب‌وکارتان کند. کافی است نوع خدمت خود را به ‌صورت واضح همراه با شماره تماس ذکر کنید. توجه کنید داشتن کارت ویزیتی که به ‌صورت مختص برای این کار طراحی شود خیلی بهتر از کارت ویزیتی است که در آن چندین کار مختلف ذکر شود و چون احتمالاً رقیب خاصی در شهرتان نداشته باشید، مطمئن باشید همین کار به‌تنهایی خواهد توانست درآمد بالایی برای شما به ارمغان بیاورد.

 

تمرین
اگر با خواندن این قسمت، ایده­ای به ذهنتان رسید، همین الان آن را یادداشت کنید و هم­ اکنون اولین اقدام را برای آن انجام دهید. توجه کنید که هیچ زمانی از پیشنهادها و فرصت­های درآمدزایی که برای شما اتفاق می افتد نگذرید و اگر قادر به انجام آن نبودید، نهایتاً همانند شیوه برخورد من به این فرصت، آن را برونسپاری کنید و درصد خودتان را بردارید.

 

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟