باید در پمپ بنزین ها هم تنظیم باد انجام شود

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • به این باور برسید که بدون سرمایه و یا با سرمایه ای اندک می توانید کارهای زیادی بکنید و پول های زیادی به دست آورید.
  • تمرین این درس را انجام دهید.

روش «مک‌دونالد» 

پارچه نوشته‌های بزرگی بر سر در رستوران‌های مک‌دونالد نصب می‌شود که بر روی آنها نوشته شده: «یک ساندویچ بیگ مک فقط 99 سنت». مشتری وارد رستوران می‌شود و ساندویچ خود را سفارش می‌دهد. امّا هنگام حساب کردن غذا، 6 دلار پرداخت می‌کند. در واقع آن ساندویچ را نمی‌شود بدون نوشابه خورد و قیمت نوشابه نیز مثلاً دو دلار است. همچنین گارسون رستوران، هنگام سفارش گرفتن ساندویچ، از مشتری یک سؤال می‌پرسد: «آیا سیب‌زمینی سرخ‌کرده هم همراه غذا بیاورم؟» با اضافه شدن سیب زمینی و نوشابه مجموع هزینه‌ها به همان 6 دلار می‌رسد. این تکنیک بازاریابی را به نام روش مک دونالد می‌شناسند. در این روش، مشتری را با معروف‌ترین محصول جذب کرده و سپس با فروش محصولات مکمل، سود بیشتری کسب می‌کنند. در این قسمت، شیوه‌ای از کسب درآمد و اشتغال بیان می‌شود که به نوعی از روش مک‌دونالد در آن استفاده شده است.

همانطور که می‌دانید تنظیم نکردن به موقع باد لاستیک  خودرو باعث آسیب دیدن جلوبندی خودرو، مصرف بیشتر سوخت و غیره می شود. امّا افراد بسیاری هستند که تنظیم باد خودرو را مسئله مهمی نمی‌دانند و اغلب از تنظیم باد لاستیک‌های خودروی خود غفلت می‌کنند، این موضوع متأسفانه گاهی منجر به حوادث جبران‌ناپذیری می‌شود. از طرفی هر خودروسوار به طور میانگین ‌باید هر 3 یا 4 روز برای بنزین زدن به پمپ‌بنزین مراجعه کند و اگر افرادی نیز در پمپ‌بنزین باشند که شغل آنها تنظیم کردن باد لاستیک­ های خودرو باشد، می‌توان از این رهگذر اشتغال‌زایی بدون سرمایه و خوبی برای تعداد زیادی بیکار در جامعه ایجاد کرد.

مدت زمانی که معمولاً برای پر کردن باک بنزین یک خودرو تا پرداخت پول بنزین صرف می‌شود، چیزی در حدود حداقل 5 دقیقه است که در این زمان فرد تنظیم‌کننده باد لاستیک‌ می‌تواند عمل تنظیم باد را به وسیله دستگاه‌های مخصوص این‌کار انجام دهد. این دستگاه‌ها، هزینه نگهداری زیادی نداشته و در صورت خرید از یک فروشگاه معتبر، می‌توان تا 6 ماه گارانتی دریافت کرد. یکی دیگر از جنبه‌های این کار فصلی نبودن آن است.

 

 

فقط 2 قدم تا شروع درامد عالی

1- یک دستگاه تنظیم باد تهیه کنید.

2- با یک پمپ بنزین یا کارواش صحبت کنید تا بتوانید در ازای پرداخت درصدی از سود کار یا در ازای پرداخت مبلغی مشخص، در آن پمپ بنزین یا کارواش شروع به کار کنید.

3- اگر نمی­ خواهید این کار را خودتان انجام دهید مقدمات این کار را فراهم کرده و با ساماندهی تیم خودتان در پمپ بنزین­ ها، هم پول وارد جیب خودتان کنید و هم تنظیم­ کننده­ های باد لاستیک­ و هم مدیران پمپ بنزین­ ها!

 

تمرین
حتی اگر قصد انجام این کار را ندارید، فقط یک بار با مدیر یک پمپ بنزین در رابطه با این موضوع صحبت کرده و نظرش را بپرسید. دلیل و ارزش این اقدام را پس از صحبت با مدیر پمپ بنزین متوجه خواهید شد.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟