فروش «محصولات دیجیتالی» از طریق اینترنت

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با روش های کسب درآمد از طریق فروش محصولات دیجیتال آشنا شوید.
  • محصولات دیجیتال مناسب تهیه کنید و آنها را به فروش برسانید
  • درآمد فعال و غیرفعال فوق العاده ای کسب کنید.

زمانی که در حال تحقیق بر روی انواع روش های کسب درآمد با قدرت پولسازی بالا بودم و بر روی کسب و کارهای اینترنتی مطالعه می کردم، روش های مختلفی را مورد واکاوی انجام دادم و به لحاظ قدرت پولسازی پالایش نمودم. از میان همه آن روش ­ها، یک روش کسب درآمد بیشتر از دیگر روش ها نظرم را به خودش جلب نمود. این روش، روش کسب درآمد از فروش محصولات دیجیتالی بود.

محصولات دیجیتالی به محصولاتی گفته می­ شود که شکل فیزیکی نداشته و فقط با لوازمی همچون موبایل، سیستم ­های کامپیوتری و .. قابل استفاده و اجرا هستند. نمونه ­ای از این محصولات، کتاب الکترونیکی، کتاب صوتی، ویدئو، صوت، متن و .. می­ باشد.

 

کسب درآمد از فروش محصولات دیجیتال، در واقع همان فروش اطلاعات است و این اطلاعات می‌تواند در حوزه‌های مختلف همچون کسب‌ و کار، بازاریابی، آموزش دروس مدارس و دانشگاه ها، آموزش یک حرفه‌ خاص و غیره باشد. اطلاعات تولیدی شما در مورد هر موضوعی که باشد، مطمئناً مخاطبان خاص خود را خواهد داشت و با یک استراتژی مناسب می‌توانید از فروش آنها به درآمدهای بالایی برسید.

 

برای آن‌که از طریق فروش محصولات دیجیتال به سود بسیار زیادی برسید، ‌می توانید در سه شکل تولید محتوا نمایید:

1- محصولات متنی همانند کتاب، کتاب الکترونیک و چیزهای دیگر.

2- محصولات صوتی

3- محصولات ویدئویی که با یک دوربین گرفته می‌شود.

با تولید و بازآفرینی اطلاعات در این سه فرمت، شما قادر خواهید بود اطلاعات خاصی را به شکل محصول‌های فراوان و با قیمت‌های مختلفی باز آفرینی نموده و برای فروش به بازار عرضه کنید. نمونه‌هایی از انواع محصولات قابل عرضه عبارتند از:

 

·         کتاب الکترونیکی ·         ساخت مولتی مدیا
·         سی دی صوتی ·         برنامه‌های موبایل[1]
·         دی وی دی فیلم ·         خبرنامه
·         جزوه آموزشی ·         مقاله
·         دوره آنلاین ·         وبینار

 

اگر فکر می­ کنید که توضیحات بالا به اندازه کافی نبود و نیازمند آموزش ­های بیشتر هستید، از طریق این لینک، می­ توانید جامع ­ترین و بهترین محصول آموزش ­راه ­اندازی و ساخت شغل کسب درآمد از ایجاد و فروش محصولات دیجیتال را خریداری کرده و استفاده کنید.

 

 

تجربه من و محصولات دیجیتال!

داستان از آن جا شروع شد که از میان پیشنهادهای مختلفی که اعضای کانال تلگرامی من می­ دادند، یکی از تبلیغ ها، بیشتر از دیگر پست های تبلیغاتی نظر من را جلب کرد. آن تبلیغ، تبلیغ یک پکیج آموزش اینترنت بود که فرد تبلیغ دهنده، از من خواست تا آن را روی کانال بگذارم و از فروش هایی که رقم می­ خورد، به صورت مشارکتی برداشت کنم. در ابتدا موافقت نکردم اما پس از کمی اصرار قبول کردم و به این طریق بود که با دنیای جدید آشنا شدم. در ابتدا باور نمی کردم آن تبلیغ بتواند فروشی داشته باشد اما هر شب که به پنل کاربری سایت نگاهی می­ انداختم، با فروش هایی مواجه می ­شدم که نظرم را بیشتر و بیشتر به خودش جلب می ­کرد.

مدتی از آن قضیه گذشت و شخصی که پیشنهاد آن همکاری را داده بود، پس از مدتی سایت خود  را از دسترس خارج نمود و همکاری ما به انتها رسید، اما تجربه آن فروش های شیرین که هر شب انجام می­ شد، من را با دنیایی جدیدی از کسب درآمد بسیار آسان آشنا نمود که شبانه ­روز پولسازی می­ کرد!

چندین ماه پس از آن همکاری، اولین محصول دیجیتالی خود را با عنوان از تلگرام کسب درآمد کنید آماده کردم و این­ بار آن را بر روی سایت خود بارگزاری نمودم تا بتوانم در کمتر از 6 ماه، هزاران نسخه از  آن را به فروش برسانم و درآمد قابل توجهی از روش کسب درآمد با محصولات دیجیتال، کسب کنم.

در حال حاضر یکی از فعالیت های من، فروش محصولات دیجیتالی است که حالت های مختلفی از آموزش همانند فروش کتاب های صوتی و فیلم های آموزشی و … را شامل می ­شوند و توانسته هم رضایت بالایی برای من و هم مشتریان­ داشته باشد.

 

 

چرا شیوه کسب درآمد اینترنتی به روش فروش محصولات دیجیتال، بسیار پرسود است؟

کسب درآمد به شیوه­ تولید و فروش محصولات دیجیتال، مزیت‌های بسیاری دارد که به عنوان نمونه می­ توان به موارد پایین اشاره نمود:

1- حاشیه‌ سودتان را خودتان و با توجه به بازار و ارزش محصولتان تعیین می‌کنید.

اگر شما یک محصول، مثلاً سی‌دی آموزشی و یا فایل الکترونیکی (PDF)  آماده کنید؛ می توانید به هر رقمی که دوست دارید آن را قیمت گذاری کنید. به عبارتی حاشیه‌ سود را خودتان تعیین می کنید و هیچ نهاد و سازمانی نمی‌تواند روی قیمت‌های شما اعمال نظر کند.

2- همه مواد اولیه‌ی که برای تولید محصولات دیجیتال خود نیاز دارید، در دسترس شماست.

مواد اولیه کار شما اطلاعات است که می‌توانید به آسانی از کتاب‌های مختلف و اینترنت استخراج کنید. همچنین ابزارهای موردنیاز برای تولید محصول نیز کامپیوتر، سی دی، دی وی دی، کاغذ و این وب سایت است که شما همه را دارید.

3- وابسته نبودن درآمد و فروش شما به عواملی همانند تورم، تحریم، فصل‌های مختلف و غیره.

4- رقبای بسیار ضعیفی در این حوزه دارید.

در هر حوزه‌ای که تصور کنید، مانند کنکور، آموزش تناسب اندام و غیره، رقیبان زیادی وجود دارند، اما هیچ کدام فروشنده محصولات دیجیتال نیستند. یک فروشنده محصولات دیجیتال تنها دوره‌های آنلاین نمی‌فروشد و یا فقط سخنرانی نمی‌کند، بلکه اطلاعات تألیف شده و یا جمع‌آوری شده خود را حداقل به 10 روش اراِئه می‌دهد. این روش‌ها می‌توانند کتاب، سی دی، محصولات آموزشی و غیره باشد.

 

 

ابزارهای اولیه مورد نیاز برای راه‌اندازی کارخانه تولید اطلاعات، عبارتند از:

1- یک کامپیوتر

2- اینترنت

3- یک میکروفون و یا هدست معمولی

4- فراگیری کار با نرم‌افزارهای ویرایش صوت (مانند Adobe Audition) و آماده‌سازی کتاب (همانند Adobe Indesign).

از طریق این لینک، می توانید یکی از آموزش های خوب ساخت محصولات دیجیتال را تهیه و پس از آموزش، محصولات خوبی تولید کنید.

 

پس از تولید محصولات دیجیتالی، چگونه آن ها را به فروش رسانده و کسب درآمد کنید؟

1- یک سایت فروش شخصی ایجاد کنید و محصولات خود را در آن به فروش برسانید.

یکی از انواع راه های فروش محصولات دیجیتالی، وب سایت شخصی خودتان است. ایجاد وب سایت شخصی، استانداردترین حالت فروش محصولات دیجیتالی است و هر شخصی با ایجاد یک وب سایت می­ تواند محصولات دیجیتالی خود را به فروش برساند.

2- از سایت های فروش فایل استفاده کنید.

اگر علاقه ای به داشتن سایت شخصی ندارید و یا بالا آوردن سایت شخصی خودتان در گوگل را کار سختی می­ دانید، می­ توانید بازاریابی و فروش محصولات دیجیتالی را از طریق فروشگاه‌های فروش فایل انجام دهید. این فروشگاه‌ها در آینده به طور کامل معرفی می شوند.

درآمدتان را چگونه نجومی افزایش دهید؟

1- از شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

من به واسطه استفاده از شبکه­ های اجتماعی توانستم اولین محصول دیجیتالی خود را به تعداد بسیار بالایی به فروش برسانم و اگر واقعیت را بخواهید، اینترنت و صفحه دسکتاب قدرت گذشته خودشان را از دست داده ­اند. اگر توجه کنید می­ بینید که اکثر افراد از طریق گوشی های موبایل خود به اینترنت متصل می ­شوند و بیشترین زمان خودشان را در شبکه های اجتماعی می­ گذرانند. بنابراین بهترین مکان برای معرفی محصولات دیجیتال، شبکه های اجتماعی همچون تلگرام و اینستاگرام است. من در اولین تجربه فروش محصول دیجیتال، به واسطه کانال تلگرامی قدرتمندی که ایجاد کرده بودم، توانستم یک محصول را با استراتژی همکاری در فروش که در قسمت های بعدی، توضیح داده­ ام، در کمتر از چند ماه چندین هزار بار به فروش برسانم!

بنابراین هم زمان با تهیه محصول دیجیتال، تلاش کنید تا پایگاه خودتان در شبکه های اجتماعی را نیز قوی کنید. برای آشنایی بیشتر با این مورد به مقاله های بعدی مراجعه کنید.

 

 

2- یک سیستم همکاری در فروش برای محصولات خود ایجاد کنید

یکی از بهترین استراتژی‌ها برای فروش محصولات، تعیین مبلغی پورسانت برای همکاری دیگران در فروش محصول شما است. شیوه‌ کار به این صورت است که شما درصدی از قیمت محصول‌تان را به ‌عنوان پورسانت برای شخصی که لینک فروش محصولات‌ اینترنتی شما را تبلیغ می‌کند، تعیین می‌کنید. با خرید هر محصول از لینک شخصی‌سازی شده‌ بازاریابان محصول شما، درصد تعیین شده به آنها تعلق می‌گیرد. سیستم همکاری در فروش را به آسانی می‌توانید در سیستم  وردپرس و همچنین وب سایت‌های فروش فایل توضیح داده شده در این وب سایت، اعمال کنید.

من هنوز هم برای فروش و معرفی محصولات دیجیتال خودم، از سیستم های همکاری درفروش کمک بسیار زیادی می­ گیرم و شیوه کارم به این شکل است که دیگران را در سود حاصل از فروش محصولات خودم شریک نموده و آن­ها نیز با کمال میل اقدام به معرفی و مشتری­ی ابی محصولات من می ­کنند. کسب درآمد به شیوه همکاری در فروش در قسمت­های بعد توضیح داده شده است.

 

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟