تعمیرکار لوازم در خانه شوید و پول دربیاورید…

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • به هر شرایطی، به چشم فرصتی برای کسب درآمد نگاه کنید.
  • توانایی های خود در تعمیر لوازم مختلف یادداشت کنید و بر اساس آن برای تعمیر لوازم در محل اقدام کنید.

داستان از کجا شروع شد؟

داستان از آن­جایی شروع شد که با یکی از دوستانم صحبت می کردم و او می ­گفت می­ تواند هر لپ تاب و سیستم کامپیوتری را تعمیر کند اما برای راه انداختن مغازه نیاز به پول اولیه زیادی دارد! از آن جهت که راه ­اندازی هر کاری با پول برای من قدغن است (!) به او گفتم: «تو نیاز به پول نداری و با چاپ هزار لیبل (کارت ویزیت برچسبی) که به درب خانه ها بچسبانیم می ­توانی کارت را شروع کنی». تصویر پایین تصویر همان برچسبی است که با چسباندن آن به درب خانه ­ها، کار او را آغاز کردیم.

 

 

هنر تبلیغ نویسی

اگر به تصویر بالا نگاه کنید با جملات بسیار جالب و روانشناسی شده ای روبرو می­ شوید که نظر هر فردی را به خودش جلب می کند. در بالای این تصویر، از یک ترس بزرگ سوال می ­کند و سپس در پاسخ، چهار جواب که باید آن افراد با صاحب این تبلیغ تماس بگیرند تا از این خطرات مصون بمانند، بیان می ­شود. همچنین کلمه مشاوره رایگان، همه روزه و تعمیرات در منزل از موارد روانشناسی شده ای است که در این تبلیغ قرار داده شده است. هنر تبلیغ نویسی هنری است که فراگیری آن لازمه هر فعالیت تجاری باشد.

 

تعمیر در منزل

اگر در خانه‌ خود نشسته‌اید و این قسمت را می‌خوانید، نگاهی به اطراف بیندازید و ببینید کدام یک از وسایل خراب خانه را می‌توانید تعمیر کنید و کدام یک از این وسایل اگر روزی خراب شوند، شما دردسر زیادی برای انتقال آن خواهید داشت؟ فرض کنید اگر روزی ماشین لباسشویی خراب شود، آیا به‌ راحتی می‌توانید آن را به تعمیرگاه ببرید و تعمیر کنید؟ یا اگر روزی کامپیوتر و یا لب‌تاب شما خراب شود، آیا می‌توانید آن را با خیال راحت به یک تعمیرگاه برده و کامپیوتر خود را به دست تعمیرکار بسپارید؟

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید، بدون داشتن هیچ‌گونه سرمایه‌ای انجام داده و به‌ راحتی درآمد کسب کنید، تعمیر در منزل است. افراد بسیاری نیز هستند که حاضرند در صورت خرابی وسایل خانه خود با شما تماس بگیرند تا این‌ که وسایل خود را به تعمیرگاه ببرند. آنها با شما تماس می‌گیرند تا به منزل آنها رفته و وسایل آنها را تعمیر کنید و حاضرند پول بیشتری برای این‌کار به شما پرداخت کنند.

بازاریابی این کار نه تنها مشکل و پر هزینه نیست که بسیار هم آسان و ارزان است. شما باید برای معرفی خود به یک دفتر تبلیغاتی مراجعه کرده و تعداد هزار عدد برچسب (لیبل) که هزینه‌ای نهایتاً 30 هزار تومان خواهد داشت، سفارش می‌دهید. پس از آماده شدن کار خود، کافی است برچسب‌ها را به درب خانه‌ها و مغازه‌ها بچسبانید. فقط ‌باید همانند برچسب طراحی شده توسط من کلمات تعمیر در منزل، به ‌صورت کاملاً خوانا و بزرگ نوشته شده باشد.

 

تعدادی از بزرگ‌ترین مزیت‌های شغل تعمیر در منزل عبارتند از:

1- انجام این شغل، نیاز به پرداخت مالیات بر درآمد به دولت ندارد.

2- نیاز به پرداخت هزینه‌ جهت اجاره مغازه و مسائل جانبی آن نیست و به عبارتی هر پولی که حاصل شود، سود خالص است.

3- همین حالا می‌توانید کسب‌وکار خود را راه‌اندازی کنید.

 

اپلیکیشن و سایت

هم اکنون استارت­ آپ­ های بسیار جالبی به وجود آمده ­اند که کاری همانند همین شغل برای افراد ایجاد می­ کنند. به عنوان مثال اپلیکیشن و وب سایت استاد کار که فعلا فقط در تهران و حومه فعالیت می­ کند، از همین نوع می­ باشد و با ایجاد یک شرایط بسیار خوب برای تعمیرکاران و سفارش ­دهندگان؛ هم شرایط اشتغال زایی زیادی ایجاد نموده و هم انجام کارهای فنی را برای مردم آسان نموده است.

 

پیشنهاد
با توجه به این­که استفاده از اپلیکیشن­ ها و استارت­ آپ­ های مختلف فعلی بسیار شایع شده، پیشنهاد می­ شود که یک استارت آپ همانند استاد کار در شهر خود ایجاد کنید که ماهیت کلی آن همین تعمیر در منزل است و با این­ کار هم خودتان پولدار شوید و هم افراد زیادی را به پول برسانید. برای ساخت این­چنین اپلیکیشن­ هایی می­ بایست به وب سایت­ های مرتبط و برنامه­ نویس­ ها پیشنهاد کار بدهید.

 

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟