«کانون‌ تبلیغاتی» راه بیاندازید

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • به این باور برسید که بدون سرمایه و یا با سرمایه ای اندک می توانید کارهای زیادی بکنید و پول های زیادی به دست آورید.
  • در صورت امکان، یک مغازه یا دفتر اجاره کنید و کانون تبلیغاتی خود را راه بیندازید.

فرصتی برای حرفه ای شدن

امروزه تقریباً هیچ کاسبی را نمی‌توان یافت که به اهمیت تبلیغات پی نبرده باشد و آن را یکی از ملزومات پیشرفت و یا حتی بقای کار خود نداند. به همان نسبت که اهمیت تبلیغات هر روز بالاتر می رود، صنعت تبلیغات نیز رشد کرده و شاخ و برگ‌های بسیاری به خود گرفته است. در همین راستا شرکت‌ها، کانون‌ها و مغازه‌های مختلفی به وجود آمد که در این زمینه مشغول فعالیت شدند. اما موضوع بسیار مهم تفاوت درآمدها در این حوزه، وجود موضوعی به نام خلاقیت است. هر فردی که خلاقیت بیشتری چه در جذب مشتری و چه در کار خود داشته باشد موفق‌تر و درآمد بالاتری خواهد داشت. به عبارتی میزان سرمایه اولیه و داشتن مغازه بزرگ و هر چیز دیگری مانند اینها، تنها زمانی مهم است که خلاقیت وجود داشته باشد.

 

 

تاکنون چند کار مختلف که در زمینه تبلیغات دسته‌بندی می‌شوند و بدون هیچ سرمایه‌ اولیه‌ای می‌توان آنها را راه‌اندازی کرد، در این وب سایت معرفی‌شده است. کارهایی که حتی نیاز به یک مغازه نیز نداشتند و تماماً توسط خودم انجام شده بودند. در این قسمت، قصد من جمع‌بندی همه‌ آن کارها برای افرادی است که توانایی پرداخت هزینه‌ اجاره‌ یک مغازه را دارند. اتاقی که از آن بتوان به اندازه یک کارخانه، پول بیرون کشید!

بسیاری از کانون‌های تبلیغاتی که امروزه در تهران و شهرستان‌ها فعال هستند، در واقع حتی یک دستگاه معمولی چاپ بنر هم ندارند و تمام سرمایه‌ آنها در حد چند عدد میز و کامپیوتر است (تعداد میز و کامپیوتر با توجه به وسعت کار است). کار این کانون‌های تبلیغاتی تنها در حد طراحی است و سپس کارهایشان را برای چاپ به چاپخانه‌ها و جاهایی می‌دهند که دستگاه چاپ دارند. همچنین بسیاری از مراکز تبلیغاتی نیز که در تهران فعالیت می‌کنند و حتی گاهی سفارش‌های بسیار زیادی از کانون های تبلیغاتی شهرستان‌ها  می‌گیرند نیز، از این قاعده مستثنی نیستند. درواقع آنها تنها نقش یک واسطه را دارند و پول بسیاری نیز از فعالیت خود به دست می‌آورند. شاید اگر نگاه بی‌طرفانه نیز داشته باشیم، کار آنها توجیه پذیر است.

اگر خود را فرد خلاقی می‌بینید و می‌خواهید شغلی با حداقل سرمایه اولیه ولی با درآمد میلیونی داشته باشید، داشتن یک کانون تیلیغاتی در نظرتان باشد. شما می‌توانید علاوه بر کارهای معمولی که بسیاری از این کانون‌ها انجام می‌دهند، کارهای خلاقانه‌ای که در این وب سایت نیز معرفی‌شده را به انجام رسانده و درآمد خودتان را تا چندین برابر رقبایتان بالا ببرید. داشتن بازاریابانی که وظیفه‌ جمع‌آوری سفارش‌های مخصوص کارت ویزیت، صحبت با مغازه‌دارانی که تابلوی فلکسی آنها مستهلک‌شده است و … میزان سفارش‌ها را می‌تواند تا چندین برابر بالا ببرد.

 

یک پیشنهاد

یک وب سایت و یا اپلیکیشن ایجاد کنید که افراد و کسبه با مراجعه به آن، هدایای تبلیغاتی دلخواه خود را انتخاب و سفارش دهند. لازم به ذکر است که تنوع هدایای تبلیغاتی بسیار زیاد است و جای یک وب سایت یا اپلیکیشن برای آن احساس می ­شود. طرف دیگر این سایت، تمامی کانون­ های تبلیغاتی و هنری هستند که با ثبت خدمت شان در این وب سایت، سفارش مشتری ­ها را دریافت می کنند. درآمد شما می ­تواند به سه شکل باشد.

1- کسب و کارها به شما پول می­ دهند تا بتوانند در این وب سایت خدمات تبلیغاتی خودشان را معرفی کنند.

2- کسب و کارها رایگان ثبت نام کنند و خدمات تبلیغاتی خودشان را معرفی کنند، امّا اگر بخواهند در صفحه اول وب سایت نشان داده شود، باید به شما پول بپردازند.

3- شما از هر فراردادی که بسته می­ شود، درصدی را بردارید.

تنها نکته­ که در این قسمت می ­توان گفت، بحث امکانات اختصاصی وب سایت یا اپلیکیشن مورد نظر است. زمانی که فردی سفارش می­ دهد، باید پول نزد وب سایت باقی بماند تا مشتری سفارش خودش را به بهترین شکل دریافت کند و در صورت رضایت، پول به انجام دهنده کار تحویل داده شود.  نکته دیگر این که قابلیتی در وب سایت قرار داده شود که مشتری­ ها پس از دریافت سفارش ­هایشان، در وب سایت در رابطه با شرکت انجام دهنده کار تبلیغاتی اظهار نظر کنند و به این وسیله مشتری های جدید در انتخاب خود آگاهی بیشتری پیدا می کنند.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟