ثبت نام در اینستاگرام

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

بعد از مطالعه این درس انتظار می رود که:

1- با ثبت نام در اینستاگرام آشنا شوید.

2- در اینستاگرام ثبت نام کنید.

اولین قدم شروع برای شروع کار، ثبت نام در اینستاگرام است. هدف از کار با اینستاگرام ارتباط با دیگران است. در این بخش قصد داریم با امکانات اینستاگرام آشنا شویم. کار کردن با اینستاگرام خیلی ساده است و به راحتی می ­توانیم بعد از ثبت ­نام در اینستاگرام، صاحب یک صفحه کاربری اختصاصی شویم که اصطلاحا به آن پروفایل می­ گویند. در پروفایل خود باید اطلاعات مختصری درباره خود یا کسب و کار خود بنویسیم تا دیگران بتوانند ما را پیدا کنند و آشنایی اولیه­ ای با ما داشته باشند. برای ارتباط با دیگران باید ابتدا به جستجوی دوستان خود بپردازیم. در اینستاگرام این امکان وجود دارد که فعالیت افراد مختلف را دنبال کنیم. به این کار فالو کردن می­ گویند. بعد از اینکه کسی را فالو کردیم فعالیت­ های روزانه آن فرد برای ما نمایش داده می­ شود. در این صورت اصطلاحا به ما فالوئر می­ گویند. یکی از فعالیت­ های اصلی افراد در اینستاگرام جمع کردن فالوئر است و با این کار هر فعالیت­ ما برای افراد زیادی نمایش داده می ­شود. 

فعالیت اصلی ما در اینستاگرام انتشار عکس و فیلم است.

موضوع عکس ­ها یا فیلم­ هایی که منتشر می­ کنیم می ­تواند درباره زندگی شخصی ما، اتفاقات و حوادث روزمره، آثار هنری و یا محصولات ما باشد. بعد از اینکه عکس یا فیلمی منتشر کردیم دیگران می ­توانند درباره آن نظر خود را بنویسند و در صورت علاقه، آن را لایک کنند.

در این بحش به طور مفصل با امکانات اینستاگرام آشنا می ­شویم. با خواندن این بخش می­ توانیم در اینستاگرام یک کاربر حرفه­ ای شویم. در ادامه، با ثبت نام در اینستاگرام آشنا می شویم.

ثبت نام در اینستاگرام به سادگی آب خوردن است!

ثبت ­نام در اینستاگرام یکی از راحت­ ترین کارهای دنیا است! برای این کار یا باید اپلیکیشن اینستاگرام را در یک گوشی هوشمند نصب کنیم و یا وارد وب سایت اینستاگرام شویم.

البته اکیدا توصیه می­ کنیم که برای استفاده از اینستاگرام از گوشی هوشمند استفاده کنید زیرا تا این لحظه، امکانات وب سایت اینستاگرام به اندازه اپلیکیشن آن کامل نیست.

 

به هرحال اگر برای ثبت­ نام خود از کامپیوتر استفاده می­ کنیم؛ باید یک مرورگر باز کنیم و در آن آدرس www.instagram.com را وارد کنیم و اگر مایل به استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام هستیم باید آن را دانلود کنیم. اگر گوشی اندرویدی داریم می ­توانیم اینستاگرام را از Google play دانلود کنیم و اگر گوشی­ اپل داریم؛ App store بهترین گزینه برای دانلود است. اپلیکیشن کافه بازار هم یکی دیگر از گزینه­ ها برای دانلود اینستاگرام است و برای فارسی زبان­ ها گزینه مناسبی است.

در هر صورت چه از نسخه وب یا اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کنیم؛ برای ثبت­نام در اینستاگرام باید سه گزینه ایمیل یا شماره تلفن، نام­ کاربری و رمز عبور را وارد کنیم. گزینه دیگری که وارد کردن آن در ثبت ­نام اجباری نیست؛ نام و نام خانوادگی است. اگر چه توصیه می­ کنیم این گزینه را نیز وارد کنید. بد نیست بدانید که همه این اطلاعات بعد از ثبت ­نام نیز قابل ویرایش است؛ پس اگر در انتخاب این گزینه­ ها شک داریم نباید خیلی نگران نباشیم زیرا امکان اصلاح و ویرایش همه اطلاعات ما بعد از ثبت ­نام نیز وجود دارد. اگرچه ویرایش چند باره اطلاعات را توصیه نمی­ کنیم زیرا در این صورت مخاطبان ما به اشتباه می­ افتند.

با وارد شدن به وب سایت اینستاگرام، اولین چیزی که در صفحه اول به ما نمایش داده می­ شود؛ محل ثبت­ نام است که باید در آن گزینه­ های گفته شده را وارد کرده و سپس بر روی آیکون sign up کلیک کنیم تا مستقیما به پروفایل یا صفحه کاربری خود وارد شوید.

ثبت نام در اینستاگرام از طریق گوشی

در صورت استفاده از اپلیکیشن اینستاگرام، بعد از نصب، وارد صفحه ­ای می­ شویم که در آن دو گزینه برای ثبت ­نام وجود دارد. گزینه Log in with Facebook برای حالتی است که قبلا در فیس­بوک حساب کاربری داشته باشیم و گزینه Sign up with email or phone number  برای ثبت ­نام بدون استفاده از حساب فیس­بوک است. در صورتی که قبلا در فیس ­بوک ثبت ­نام کرده ­ایم بهتر است گزینه اول را لمس کنیم و در غیر این صورت بعد از انتخاب گزینه دوم، امکان وارد کردن ایمیل یا شماره تلفن خود را خواهیم داشت. در صورتی که شماره موبایل خود را وارد کنیم؛ یک کد فعالسازی از طرف اینستاگرام برای ما پیامک می ­شود که باید آن را وارد کنیم و اگر ایمیل خود را وارد کنیم یک پیام فعالسازی به ایمیل ما ارسال خواهد شد که باید روی لینک فعالسازی در آن را لمس کنیم. بعد از وارد کردن ایمیل یا شماره تلفن، صفحات بعدی جای وارد کردن نام، رمز عبور و در نهایت نام کاربری مناسب است. بعد از وارد کردن این اطلاعات، صفحات دیگری باز می­ شود که از ما می­ خواهد دوستان خود را پیدا کرده و یا عکس پروفایل خود را آپلود کنیم. بهتر است با انتخاب گزینه skip در هر مرحله، آن صفحه را موقتا رد کنیم تا بعدا به موارد گفته شده بپردازیم.

در اینجا تنها مشکلی که ممکن است با آن مواجه شویم این است که اینستاگرام نام کاربری انتخاب شده توسط ما را تکراری بداند و از ما بخواهد یک نام کاربری دیگر انتخاب کنیم. توجه کنید که ما حق انتخاب و وارد کردن هر نام دلخواه را داریم اما نام کاربری هر کس منحصر به فرد است و امکان وارد کردن نام کاربری تکراری نیست.

دیدگاه شما چیست؟