مسکن

چگونه یک مشاور ملکی موفق شویم؟

باتوجه‌به اینکه شغل مشاور ملکی موفق شغلی است با درآمد نسبتاً بالا. و باتوجه‌به اینکه افراد زیادی مشغول به این کار هستند و بازار این کار کاملاً رقابتی است. به‌راحتی نمی‌توان در این شغل به درآمد بالا رسید و باید توانایی‌های زیاد و در سطح بالایی در این شغل داشت. امروزه افراد زیادی باتوجه‌به اینکه این شغل درآمد خوبی دارد و جذاب است علاقه زیادی دارند که وارد این حیطه شده و پول درآورند. در ادامه با ما همراه باشید تا با چگونه موفق شدن در این کار آشنا شوید.

ویژگی‌های مشاور ملکی موفق

در هر کاری که بخواهید موفق شوید باید سراغ افراد خبره و موفق در زمینه موردنظر بروید. باتوجه‌به تجربیات که از افراد خبره به دست می‌آورید و در کنار آن آموزش هم می‌بینید. این موارد را در میدان عمل هم به کار ببرید تا به یک مشاور ملکی موفق تبدیل شوید.

مشاور ملکی موفق با یادگیری و به‌روز بودن

هر چقدر که در مورد حرفه خود یاد بگیرید و مطالعه کنید بهتر می‌توانید تصمیم‌گیری کنید و تصمیم درست بگیرید. باید در مورد شغل مشاور املاک اطلاعات کافی در مورد منطقه‌ای که در آن فعالیت می‌کنید، کسب کنید. تمامی موارد در مورد هر آنچه که به ساخت‌وساز، علم معماری و علم عمران مربوط می‌شود را در حد شغل خودتان بدانید. تاریخچه بازار مسکن در ایران و وضعیت آن در حال و آینده. این‌ها همه مواردی برای تبدیل‌شدن به یک مشاور ملکی موفق است.

تقویت ارتباطات

هرچه در این بازار ارتباطات وسیع‌تر و قوی‌تری در حیطه کاری خود داشته باشید و افراد همکار بالاتر و خبره‌تر از شما، شما را بشناسند و با آنها ارتباط برقرار کنید خیلی کمک‌کننده می‌تواند باشد. اطلاعات زیادی در زمینه بازار مسکن خرید و فروش ساخت‌وساز به دست بیاورید و به مردم مشاوره دهید و پول بگیرید تا به یک مشاور ملکی موفق تبدیل شوید.

شناخت کامل بازار مسکن و مشاور ملکی موفق

اگر تصمیم دارید که یک مشاور ملکی موفق باشید و در این زمینه مشغول به کار شوید باید بازار مسکن را به طور کامل زیر نظر بگیرید. تا با آن آشنا شوید و از وضعیت قیمت مسکن و نوسانات آن باخبر شوید. وقتی به‌طورجدی وارد این بازار شدید بتوانید باقدرت پیش‌بینی کنید. خرید و فروش را در زمان مناسب انجام دهید.

مشتری‌مداری با مشاور ملکی موفق

جلب رضایت مشتری یکی از اصول موفق شدن در این بازار یا هر بازار دیگری اس. اگر شما در بهترین مشاور املاک منطقه خود هم مشغول به کار شوید؛ اما مشتری‌مداری و اهمیت به مشتری را رعایت نکنید درصد موفق شدن شما پایین می‌آید. پس باید با مشتری در تعامل باشید و حتی‌الامکان موردی که برای مشتری پیدا می‌کنید خیلی نزدیک به خواسته آن باشد. تا به یک مشاور املاک موفق تبدیل شوید.

فرقی بین مشتریان نگذارید

حواستان باشد که با مشتری که از لحاظ مالی آن‌چنان پول‌دار نیست و با مشتری که بسیار ثروتمند است فرقی نکذارید. هر دو نوع مشتری باید برای شما محترم باشد. ولو اینکه باید با مشتری که از لحاظ مالی ضعیف‌تر است مراعات بیشتری بر سر مسائل مالی کنید. تا به یک مشاور املاک موفق تبدیل شوید.

انعطاف‌پذیری در موارد ملکی

یک مشاور املاک موفق برای تمامی اقشار جامعه از جمله بی‌پول تا پول‌دار باید مورد ملکی داشته باشد. تا بتواند اولاً درآمد بسیار بیشتری داشته باشد و دوم این که به برند در منطقه خود تبدیل شود. مشخصات تمامی ملک‌ها را به طور خیلی منظم و دقیق در سیستم خود چه به‌صورت دفتری و چه به‌صورت سیستمی داشته باشد.

صداقت داشتن مشاور املاک راز یک مشاور ملکی موفق

صداقت یکی از کلیدهای موفقیت در هر کاری است، کسی که سالیان سال می‌خواهد در یک حیطه فعالیت کند باید صادق و امانت‌دار باشد اگر مشتری برای خرید و یا فروش ملک به شما مراجعه کند کاملاً او را با صداقت کامل از وضع بازار باخبر کنید و اگر موقع مناسبی برای معامله‌کردن نیست به او بگویید تا دست نگه دارد و بعداً خرید یا فروش را انجام دهد و همین امر کمک می‌کند تا به یک مشاور املاک موفق تبدیل شود.

بالابردن اطلاعات عمومی

توجه به اینکه اطلاعات تخصصی لازمه کار است اطلاعات عمومی نیز نیاز است؛ مثلاً باید در مورد رفتار و عملکرد مردم منطقه خود اطلاعات کافی داشته باشید بدانید که با هر قشر از جامعه باید چطور برخورد کنید و چگونه با هر سطح سوادی صحبت کنید تا بتوانید با آنها ارتباط بهتری بگیرید اطلاعات لازم اقتصادی و سیاسی را باید داشته باشید فن بیان داشته باشید و روان و قابل‌فهم صحبت کنید. همچنین باید موارد مهم در مورد خرید زمین، ملک و آپارتمان را بدانید تا به یک مشاور املاک موفق تبدیل شوید.

مثبت‌بودن از ویژگی مشاور ملکی موفق

یعنی بدون اینکه دروغ بگویید یا گول بزنید با جلب‌توجه طرفین معامله و حس مثبت ایجادکردن در جلسه قرارداد و تعریف‌کردن جنبه‌های مثبت معامله برای طرفین بتوانید معامله را به‌اصطلاح جوش بدهید، تا آخرین لحظه که می‌خواهد معامله انجام شود مدیریت بسیار خوبی در وضعیت موردنظر انجام دهید تا معامله بدون اتفاق خاص و غیرقابل‌پیش‌بینی انجام شود تا به یک مشاور املاک موفق تبدیل شوید.

به مشتری فرصت فکرکردن دهید

یک مشاور املاک موفق باید به‌جای اینکه بیشتر حرف بزند و کمتر بشنود کامل عکس آن را اجرا کند و کاملاً باحوصله درخواست و انتظاری که مشتری دارد را بشنود، ولی بعضی‌اوقات مشتری از ما فرصت فکرکردن می‌خواهد که باید با صبر کامل بگذاریم فرصتی که مشتری برای فکرکردن تعیین کرده بگذرد و بعد از آن تماس بگیریم، اگر در حین مدت‌زمان تعیین شده ما مکرراً با مشتری تماس بگیریم شاید او به دلیل عجله ما فکر بدی بکند و از ادامه معامله منصرف شود.

ظاهر خوب و شیک

هرچه که ظاهر املاک شما شیک‌تر و پرزرق‌وبرق‌تر باشد برای مشتری جالب‌تر به نظر می‌رسد و یک حس اعتماد هم گاهی ایجاد می‌کند و مشتری مطمئناً در بین بنگاه‌های املاک بنگاهی را انتخاب می‌کند که شیک‌تر و زیباتر از بقیه باشد و اگر در بدو ورود مشتری به بنگاه با خوش برخوردی با آن رفتار شود که کار را بسیار جالب‌تر می‌کند و اینکه لباس فرم مشاورین املاک هم باید بسیار شیک نو و زیبا باشد.

اینترنت

امروزه بیشتر مردم درگیر اینترنت هستند و اینترنت و شبکه‌های مجازی تمام زندگی مردم را در برمی‌گیرد و مردم ساعت‌ها وقت خود را در اینستاگرام تلگرام واتساپ و غیره می‌گذرانند و معمولاً خریدهای خود را هم از همین بستر انجام می‌دهند و سفارش آنها به‌راحتی بدون هیچ فعالیت خاصی به درب منزل آنها ارسال می‌شود و به همین دلیل یک مشاور املاک موفق باید در این فضا فعالیت بسیاری انجام دهد و تمام اطلاعات عمومی توسط مشتری کمک شود.

برندسازی

یک برند موفق ویژگی‌های خوب زیادی را باید دارا باشد به‌عنوان‌مثال لباس فرم مشاوره املاک نوع برخورد با مشتری تجهیزات داخل مشاوره املاک حضور فعال در شبکه‌های مجازی نام خاص و مرتبط با حوزه مشاوره املاک این‌ها مواردی برای موفق شدن شما در حوزه مشاور املاک است.

راه‌اندازی سایت

در دنیای امروز اگر از طریق اینترنت بتوانید شناخته شوید خیلی سریع‌تر فراگیر می‌شوید و به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا می‌کنید اگر به‌عنوان‌مثال در سایت مشاور املاک خود اطلاعات عمومی ملک‌ها را بزنید و در همان سایت به مشتری مشاوره در مورد ملک‌های موردنظر را ارائه کنید مشتری برای خرید حضوری به شما مراجعه می‌کند و تقریباً نیمی از راه معامله را به‌صورت کاملاً غیرحضوری رفته‌اید مسلماً بیشتر پول در می‌آورید و می‌توانید مشتریان بالقوه هم داشته باشید و برند شما نیز بسیار قدرت‌نمایی می‌کند و شما به یک مشاور املاک موفق تبدیل می‌شوید.

قول ندهید

یعنی اینکه به مشتری قول الکی ندهید به‌عنوان‌مثال مشتری برای خرید ملکی به شما مراجعه می‌کند و قیمتی پایین‌تر از قیمت فروشنده را به شما اعلام می‌کند اگر شما به مشتری قول دهید که بله با همین قیمت معامله را تمام می‌کنید و بعد از اینکه با فروشنده صحبت کردید و او را زیر و انجام این معامله با این قیمت نشد حال شما بدقول شدید و کمی از اعتبار خود را از دست می‌دهید و اعتماد مشتری نسبت به شما از دست می‌رود پس یکی از ویژگی‌های مشاور املاک موفق، قول ندادن است.

نتیجه

برای اینکه به یک مشاور ملکی موفق تبدیل شوید باید ویژگی‌های آن را داشته باشید. اگر در این بازار بسیار بزرگ و رقابتی نتوانید سطح خود را بالا بیاورید موفقیتی هم حاصل نخواهد شد و به‌دست‌آوردن برخی ویژگی‌ها گاهی اوقات می‌تواند طولانی باشد. ویژگی‌های بیشتر در خصوص مشاورین املاک را در سایت هدایتی فر بخوانید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا