کسب درآمد با «تدریس خصوصی»

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • به این باور برسید که بدون سرمایه می توانید کارهای زیادی بکنید که پول های زیادی به دست آورید.
  • بر اساس توانمندی های خود، تدریس خصوصی را شروع کنید و ماهیانه چندین میلیون تومان درآمد داشته باشید.

تدریس خصوصی

تدریس خصوصی یکی از شغل‌هایی است که در سال‌های اخیر، افراد بسیاری از طریق آن به درآمدهای خوبی رسیده اند. حتی در حال حاضر جوانانی هستند که بدون آن‌که شغل اصلی آنها معلمی باشد، از این حرفه درآمدهای میلیونی به‌دست می‌آورند. شاید باورش سخت باشد، امّا شما نیز می‌توانید به این درآمد برسید. امتحان کنید و مطمئن باشید از این تلاش لذت خواهید برد.

لازم به ذکر است تدریس خصوصی تنها شامل درس های مدرسه و دانشگاه نمی‌شود. تدریس خصوصی موسیقی و نرم‌افزارهای تخصصی نیز از گزینه‌هایی هستند که می‌توانید با توجه به توانمندی‌های خود، برای تدریس خصوصی انتخاب کنید. یکی از ویژگی‌های مثبت این شغل، نیاز نداشتن به سرمایه مالی اولیه است. همچنین این شغل را می‌توان به ‌عنوان یک کار پاره‌وقت و یا تمام وقت انتخاب کرد.

چگونه شروع کنید؟

برای شروع، یک برگه بردارید و بدون توجه به میزان تسلط خود، لیست تمام چیزهایی را که می‌توانید تدریس کنید، بنویسید. حال جدولی همانند جدول پایین بکشید. ستون اول این جدول را به مهارت‌ها و علایق خودتان برای تدریس و سطر اول را به ویژگی‌های قابل امتیازدهی نظیر میزان تسلط، اندازه جامعه هدف (تعداد متقاضی برای این تدریس) و … اختصاص دهید.

 

توانایی تدریس میزان تسلط (1 تا 10) اندازه جامعه مشتری (1 تا 10) مجموع امتیازها
ریاضی 5 3
فیزیک 8 5
سه تار 3 8
خیاطی 2 7
تایپ و … 1 8

 

پس از این که این امتیازدهی‌ها را انجام دادید، وقت آن رسیده تا با تدریس مهارتی که بیشترین امتیاز را آورده شروع به کسب درآمد کنید. همچنین از توانایی‌های دیگر خود غافل نشوید و اگر نیاز به مهارت بیشتری دارید، آن را افزایش بدهید.

ویژگی‌های این شغل

1- این کار نیاز به هیچ‌گونه سرمایه‌ اولیه‌ای ندارد بنابراین از همین حالا می‌توانید آن را انجام کنید.

2-کسب درآمد از این طریق نیاز به مجوز خاصی ندارد و دغدغه‌ای بابت این موضوع نخواهید داشت.

3-هیچ قیمت مصوب خاصی برای تدریس خصوصی وجود ندارد و با توجه به شرایط، می‌توانید هزینه‌ تدریس خود را نسبت به قیمت‌های معمول شهر بالاتر یا پایین‌تر بیاورید.

4- این کار را می‌توان به ‌صورت پاره‌وقت یا تمام‌وقت انجام داد.

شیوه های تبلیغات

واقعاً کسب درآمد با شغل تدریس خصوصی با انبوه استارتآپ هایی که اکنون به وجود آمده است، کار سختی نیست. به عنوان مثال اگر به وب سایت های استاد سلام، استاد بانک و یا کافه تدریس سربزنید، می­ بینید که به سرعت می­ توانید با وارد کردن اطلاعات خودتان، به عنوان مدرس شروع به کار کنید. بهترین استراتژی نیز این است که ابتدا حق الزحمه تدریس خود را پایین بگذارید و پس از برگزاری کلاس­ های خوب که در نتیجه آن، نظرات مثبت برای شما ثبت گردد، قیمت خودتان را کم کم بالا ببرید.

 

انتخاب شیوه‌ تبلیغ، وابسته به چیزی است که قصد تدریس آن را دارید و از سایت­ های بالا نمی­ توان برای تدریس خصوصی همه مهارت­ ها استفاده نمود. بنابراین ابتدا جامعه‌ هدف خود را انتخاب کنید که در کجاها بیشتر متمرکز هستند. سپس شیوه‌ تبلیغ را با توجه به آن جامعه هدف انتخاب کنید که می‌خواهید به چه شکلی خدمت خود را به مشتریان احتمالی معرفی کنید. به ‌عنوان‌ مثال اگر قصد تدریس دروسی همانند ریاضی و فیزیک یا عربی دبیرستان را دارید مکان‌هایی همچون جلوی مدارس، ایستگاه‌های اتوبوس، تاکسی و غیره می‌تواند بهترین مکان‌ها برای تبلیغ شما باشد و اگر قصد آموزش نرم‌افزار مهندسی را داشتید، بهترین مکان حوالی دانشگاه‌ها و یا حتی صحبت با انجمن علمی دانشگاه‌ها است. داشتن تبلیغاتی خلاقانه نیز می‌تواند در یافتن مشتری، بسیار کمک‌کننده باشد. عکس پایین نمونه یک اعلامیه‌ خلاقانه است که رهگذران به‌راحتی می‌توانند تلفن تماس را جدا کرده و در صورت تمایل تماس بگیرند.

 

آگهی‌های روزنامه‌ای، آگهی در سایت‌های رایگان و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی نیز انواع دیگری از تبلیغات هستند. به ‌عنوان‌ مثال فردی، تصویری از نرم‌افزاری که قصد تدریس آن را دارد به همراه قیمت آماده کرده و در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته و از این طریق مشتری‌های خود را پیدا می‌کند پیشنهاد می­ شود در هر شرایطی که هستید، حتماً کسب درآمد از طریق تدریس خصوصی را نیز داشته باشید.

 

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟