کسب و کار یا خرید خانه؟

254 بازدید

خانه، سمبل کانون گرم خانواده است. کانون گرم خانواده زمانی شکل می گیرد که هر یک از اعضای خانواده کار مناسب و درست خود را انجام دهند. روابط گرم هر یک از اعضای خانواده با وجود خانه و سرپناه مناسب گرم تر می شود و احساس مسئولیت و روابط در این محیط بهتر می شود. همانطور که در مقاله «خانه دار شدن» چرا مهم است؟ گفته شد، حتی پرنده ها نیز قبل از مستقل شدن با جفت خود، ابتدا باید لانه ای درست کنند. زندگی آرام و لطیف با داشتن سرپناه و خانه امکان پذیر است. وجود خانه و مسکن محیط گرم و آرام را برای تک تک اعضای خانواده مهیا می سازد. اگر زندگی را مانند دانشگاهی فرض کنیم، مسکن یکی از واحدهای اصلی است که حتما باید آن را پاس کنیم!

 

در زندگی زناشویی وجود مسکن و امنیت می تواند روابط را بهتر کند. حتی گاهی برخی از  تعارض های زوجین به دلیل نداشتن خانه و سرپناه است.

 

کسب و کار یا خرید خانه ؟

 

 

اهمیت وجود مسکن برای همه ما مشخص است. ولی یکی از دغدغه ها و تصمیمات سخت افراد این است که آیا یک خانه خریداری کنند یا به جای آن، کسب و کاری را برای خود ایجاد کنند؟ این سوال بسیاری از افراد می باشد.

اگر کسی جواب مطلقی به این سوال بدهد مطمئنا از سر احساس و با تجربه کم جواب داده است. جواب واحدی برای این سوال وجود ندارد. پاسخ این سوال کاملا نسبی است و به موارد مختلفی بستگی دارد. مثلا به زمانی که زندگی می کنیم؟ تیپ شخصیتی ما چگونه است؟، ویژگی های رفتاریمان، اوضاع جامعه، وضعیت اقتصادی کشور و … به چه صورت است؟

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://hedayatifar.com/?p=161
اشتراک گذاری:
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد کسب و کار یا خرید خانه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.