پنل های پیامک تبلیغاتی

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • شما اهمیت سیستم سازی، درآمد غیر فعال و زیرمجموعه گیری در کسب کار را فرا بگیرید.
  • به این باور برسید که بدون سرمایه می توانید کارهای زیادی بکنید که پول های زیادی ببدست آورید
  • بتوانید با استفاده از فروش پنل تبلیغاتی ماهیانه چندین میلیون تومان درآمد فعال و با زیرمجموعه گیری، درآمد غیرفعال داشته باشید.

یک شغل با تمام فاکتورهای لازم

وقتی که در نمایشگاه بین المللی بازاریابی و تبلیغات سال 92 تهران مشغول بازدید بودم، یک کار نظرم را بسیار به خودش جلب کرد و دلیل جلب نظرم این بود که آن کار، تمام فاکتورهای یک شغل ایده آل را داشت. فاکتورهایی نظیر ایجاد درآمد غیرفعال (درآمدی که نیاز به کار کردن نداشته باشد)، زیرمجموعه گیری و استفاده از اهرم تصاعد، قانونی و امتحانش را پس داده، نیاز به سرمایه اولیه بسیار کم و همچنین آزادی عمل در کار و درآمدهای ناشی از آن!

در آن نمایشگاه بود که این کار به صورت جدی، توسط یکی از غرفه داران به من پیشنهاد شد و من با توجه به زمینه قبلی که داشتم، آن را قبول کردم. نام این فعالیت، شیوه کسب درآمد با فروش پنل­ و پیامک­ های تبلیغاتی است که اگر بتوانید یک یا چند سال به خوبی در آن فعالیت کنید، می­ توانید برای همیشه درآمد غیر فعال خوبی داشته باشید. در حال حاضر با این­که دیگر فعالیتی ندارم، اما بخشی از درآمد غیرفعالم هنوز از همان فعالیت­ هایی است که در آن بازه کوتاه به همراه یکی از دوستانم که پشتیبان دستگاه­های کارت­خوان بود، در حوزه فروش پنل پیامکی انجام دادیم.

کسب درآمد با فروش پنل­های پیامکی

هنوز که هنوز است، بازاریابی با ارسال پیامک، از بهترین و جذاب­  ترین روش ­ها برای جذب و پیگیری مشتری است که متأسفانه یا خوشبختانه، بسیاری از کسب وکارها از آن غافل هستند. عموماً آن­ها به دنبال شبکه ­های اجتماعی و روش­ هایی هستند که شاید کاربرد زیادی برایشان نداشته باشد.

اما اگر مثلا یک پزشک عمومی بداند که می ­تواند به آسانی و با چند کلیک، به مشتریان بالقوه خودش پیامک ارسال نماید و از آن­ها برای ارائه خدمات و پول­سازی بیشتر استفاده نماید، حتماً مشتری همیشگی استفاده از پنل ­های پیامکی خواهد شد که شما معرفیکرده و می ­فروشید.

پنل­ های پیامکی در واقع یک محیط تحت وب (همان وب­سایت) هستند که افراد با ورود به آن­ها سطح دسترسی برای ارسال پیامک، به جامعه­ های مورد نیاز خودشان پیدا می­ کنند.

مثلاً فرض کنید که من می­ خواهم برای برگزاری کلاس­ هایم در آینده، پیامک به افرادی که در گذشته کتاب­ هایم را خریده­ اند، بفرستم. این کار را از طریق یک پنل پیامکی انجام می ­دهم. یا مثلا  یک میوه ­فروشی می ­خواهد به تمامی افراد که در محدوده آن میوه فروشی هستند، پیامک بزند و خبر از تخفیف مغازه ­اش در روز جمعه بدهد. همه این­ ها با پنل­ های پیامکی (همان محیط­ های تحت وب) امکان پذیر است.

به نظر من و بسیاری از افرادی که در بازاریابی خبره و حرفه­ ای هستند؛ پنل­ های پیامکی از ملزومات هر کسب و کاری است که می­ خواهد رشد کند و مشتری های ارتباط خوبی داشته باشد. اما این را من و شما می­ دانیم و بسیاری از کسب و کارها نه می­ دانند و نه می­ توانند به آن آگاه شوند تا زمانی که یک نفر از نزدیک این قابلیت را  به آن­ها توضیح بدهد.

 

کسب درآمد از شیوه فروش پنل پیامکی، یعنی شما با عضویت در سایت­ های ارائه دهنده خدمات پیامکی، با صرف هزینه­ کمی قابلیت معرفی و ایجاد پنل پیامکی برای افراد و کسب­ و کارها را پیدا می­ کنید و پس از بازاریابی و توضیح خدمات پنل پیامکی به آن­ها و اصطلاحاً فروش خدمات، کسب درآمد می­ کنید.

 

منظورمان از «پیامک انبوه»، «پنل ارسال پیامک» و «پنل نمایندگی» چیست؟

پیامک انبوه به معنی پیامک‌های شخصی‌سازی‌شده‌ای است که درآن‌ واحد به گروه بزرگی از مخاطبان ارسال می‌شوند و از مزیت‌های آن می‌توان به هزینه‌ پایین‌تر، ارسال فوق‌العاده آسان و قابلیت ارسال با یک نام تجاری اشاره کرد.

پنل ارسال پیامک درواقع یک وب سایت است که پس از وارد کردن نام کاربری و پسورد خود، وارد محیط آن خواهید شد. در پنل، امکانات مختلفی از جمله: ارسال پیامک به صورت گروهی، مسابقه، نظرسنجی، دریافت پیامک، دفترچه تلفن، ارسال پیامک به ‌صورت شهر به شهر و چندین قابلیت دیگر وجود دارد.

پنل نمایندگی در واقع همان پنل ارسال پیامک است با این تفاوت که شما می­ توانید به دیگران نیز پنل بفروشید. مثلاً یک پنل به مسجد الف بدهید و پنل دیگری به شرکت جیم تا همه آن­ها با پنل خودشان، اقدام به ارسل پیامک کنند.

 

 

روش ­های کسب درآمد از فروش پنل پیامکی چیست؟

شما می‌توانید با خرید یک پنل نمایندگی ارسال پیامک انبوه باقیمتی بسیار ناچیز (تقریبا 400 هزار تومان) از چهار طریق درآمد کسب کنید:

راه اول کسب درآمد: از طریق فروش پنل ارسال پیامک

وقتی که شما یک پنل نمایندگی ارسال پیامک تبلیغاتی گرفتید می توانید علاوه بر ارسال پیامک، پنل­ های ارسال پیامک را به کسب ­و کارها و افراد دیگر نیز بفروشید!!. به عبارت ساده تر می توانید در ازای مبلغی (مثلاً 100 هزار تومان) دسترسی به سایتی را بدهید تا فرد صاحب کسب و کار، از آن جا به جامعه مخاطبین خودش پیامک ارسال نماید.

در این جا لازم است تا چند نکته ذکر شود. شما می ­توانید پنل­ های پیامکی خود را با دو قیمت متفاوت به فروش برسانید. یک حالت با قیمت کمتر و حالت دیگر با قیمت بالاتر:

1- قیمت کمتر برای پنل های ارسال پیامک معمولی است که صاحبان کسب و کار قادرند با آن به جامعه‌ هدف خود که احتمالا مشتریان خود هستند؛ پیامک بفرستند. تمام شرکت‌ها و موسسأت، مدارس و دانشگاه‌ها، مدرسّان و آموزشگاه‌ها، ناشران و هنرمندان، رستوران‌ها و فست‌فودها، کافی‌شاپ‌ها، شعب بیمه، آژانس‌های هواپیمایی، فروشندگان، وب‌سایت‌های مختلف و … همه و همه کسب و کارهایی هستند که شما می توانید به آن ها پنل های ارسال پیامک بفرستید. این پنل‌ها را می‌توانید با قیمت پایین‌تر، در اختیار مشتریان خود قرار دهید تا شروع به ارسال پیامک‌های شخصی خود کنند و توجه داشته باشید که شرکت های ارائه‌دهنده نمایندگی، هیچ مبلغی بابت ایجاد پنل جدید برای مشتریانتان از شما دریافت نخواهد کرد. این یعنی تمام درآمد حاصل از فروش این پنل‌ها متعلق به خود شما خواهد بود و سودش را خودتان می برید!!.

2- تنظیم قیمت و امکانات هر یک از این پنل‌های کاربری کاملاً در دست شما خواهد بود. این یعنی نیاز نیست تعرفه‌های شما همچون شرکت مادر باشد، بلکه خودتان با توجه به نیاز و بازار هدف خود آنها را تعیین می‌کنید. دوباره تاکید می کنم که پنل ارسال پیامک همانند یک سایت است که با ورود به آن می توانید پیامک را نوشته و افرادی که پیام باید برای آن ها ارسال شود را انتخاب نموده و با زدن دکمه ارسال در سایت، پیام را به آن ها ارسال نمایید.

3- قیمت بیشتر برای فروش پنل ­های ارسال پیامک ویژه­ ای است که مشتریان شما قادرند علاوه بر ارسال پیامک از پنل خود، پنل نمایندگی هم بفروشند (همانند معامله‌ای که شما با آنها کردید!!). این موضوع احتمالا در ابتدا کمی عجیب است، امّا شما می‌توانید به هر تعداد نفر دیگر از طریق پنل نمایندگی خود، پنل نمایندگی بفروشید تا آنها نیز همانند شما شروع به فروش پنل کاربری به دیگران نمایند. البته دادن اجازه این سطح از دسترسی، قیمت بالاتری برای مشتریان شما خواهد داشت. لازم به ذکر است شما می‌توانید هر کدام از پنل‌های نمایندگی که به فروش می ­رسانید، با قیمت بالاتر از پنل نمایندگی که خودتان خریده­اید، بفروشید!

راه دوم کسب درآمد: پیامک هایی که کسب و کارها با پنلی که از شما خریده اند ارسال می کنند

شما با فروش هر عدد پیامک به پنل‌داران خود، از مابه التفاوت خرید پیامک و فروش آن سود خواهید برد. اگر بخواهم ساده تر بگویم، افراد از طریق پنل های پیامکی که از شما خریده اند، شروع به ارسال پیامک می کنند و قیمت این پیامک هایی که ارسال می شود را شما می توانید تعیین کنید. یعنی هر پیامک را بگذارید 14 تومان. در حالی که مخابرات و یا شرکت مادر با شما هر پیامک را 11 تومان حساب می کند. بنابراین از هر پیامک 3 تومان سود خواهید کرد.

راه سوم کسب درآمد: فرستادن پیامک مستقیم از پنل خودتان

خود شما هم می‌توانید از پنل خودتان برای مشتری‌های‌تان پیامک بفرستید و از مابه التفاوت خرید پیامک و فروش آن سود ببرید.

راه چهارم کسب درآمد: فروش خطوط

یکی از راه های دیگر کسب درآمد با این روش فروش خطوط می باشد. تصور نمایید که یکی از مشتریان شما می خواهد علاوه بر قابلیت ارسال پیامک، دریافت پیامک هم داشته باشد. مثلا سوالی از مشتریان بپرسد و آن ها پاسخ بدهند و یا هر حالت دیگری. چون این مشتری می خواهد دریافت پیامک را هم داشته باشد باید یک خط اختصاصی مخصوص به خودش را نیز خریداری نماید. بنابراین فروش خط هم راه دیگر کسب درآمد به این شیوه است.

1- شماره‌های عمومی: شماره‌هایی هستند که بین کاربران و نماینده به اشتراک گذاشته می‌شود و قابلیت دریافت برای کاربران و ارسال کنندگان را ندارد.

2- خطوط اختصاصی: خطوطی هستند که توسط کاربر خریداری شده و قابلیت دریافت را دارا خواهد بود.

سود در این روش نیز به مابه التفاوت خط خریداری شده از شرکت مادر و خط فروخته شده بستگی دارد.

 

 

فقط چهار قدم تا درآمد رویایی

1- شرکت‌های مادر ارائه دهنده این سرویس را پیدا کنید و تعرفه‌های آنها را مقایسه کنید. نمونه­ ای از این شرکت­ ها عبارتند از:

2- تصمیم بگیرید که می‌خواهید در سطح پنل نمایندگی یا سطح پنل ارسال پیامک فعالیت کنید. قیمت‌های این دو معمولاً 150 هزار تومان و 400 هزار تومان است. پس از تحقیق و تفکر یک پنل برای خود بخرید.

3- شروع به بازاریابی و فروش پنل و پیامک در شهر خود کنید. افراد زیادی در اصناف مختلف هستند که عاشق همکاری با شما هستند

4- تلاش کنید با فروش یا واگذاری پنل‌های بیشتر، درآمد ثابتی حاصل از فرستادن پیامک اصنافی که از پنل شما استفاده می­ کنند، برای خود ایجاد کنید. پس از مدتی این استراتژی باعث بوجود آمدن یک درآمد آفلاین برای شما خواهد شد. به عبارتی پس از مدتی فعالیت دیگر نیاز نیست تا شما کار کنید و ماهیانه درآمد ثابتی از ارسال پیامک پنل داران خود به دست خواهید آورد. این شکل از درآمد بسیار ارزشمند و وسوسه­ کننده است.

 

تمرین
1- به سایت­ های معرفی شده در این بخش سر بزنید و به طور کامل متوجه شوید که کسب درآمد از این شیوه چرا پیشنهاد شد.<br /><br /><br />
2- فکر کنید که از سیستم­ های پنل­ های پیامکی، چگونه می­ توانید برای رشد کسب و کار خودتان یا اطرافیان استفاده کنید؟<br /><br /><br />
3- درباره درآمد غیرفعال، اهرم های مالی و … دوباره مطالعه کنید و سپس برای یک نفر دیگر توضیح دهید.

 

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

دیدگاه شما چیست؟