نکات نهایی در بررسی داخل ساختمان

317 بازدید

در درس قبل، به محیط بیرون ساختمان اشاره کردیم و موارد مهمی را که در آن محله باید به آن توجه کرد ذکر کردیم. در این درس به بررسی نکات نهایی در بررسی داخل ساختمان و عوامل مهم و موثر در فضای داخل خانه می پردازیم.

سرویس بهداشتی

اولین موضوع در بررسی نکات نهایی در بررسی داخل ساختمان ، این است که سرویس بهداشتی در کجای خانه قرار دارد؟ آیا در ابتدای ورودی خانه قرار دارد؟ آیا از هواکش و فن خوبی برخوددار است؟ تک تک واحد ها مسیر جداگانه برای تخلیه بوهای نامطبوع به سمت پشت بام دارد؟

اگر جواب هر یک از سوالات بالا در خانه مورد نظر شما مثبت است، پس از این نظر انتخاب خوبی است. توجه به سرویس بهداشتی و موقعیت آن در خانه از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر جای سرویس بهداشتی از نظر شما مناسب نبود، گزینه دیگری را انتخاب کنید. زیرا عاملی خواهد بود که در آینده به مسئله برمی‌خورید.

نورگیر

یکی از نکات مهم، نورگیر بودن ساختمان است. ساختمان های جنوبی ‌معمولا از نظر نور مشکلات چندانی ندارند. برای ساختمان های شمالی باید دقت کرد که نور کافی را دارند یا خیر. همچنین ساختمان هایی که در جوار شرق و غرب هستند در ابتدای صبح یا شب نور شدید دارند. پس اگر بتوانید ساختمانی را انتخاب کنید که هم از سمت شرق نور بگیرد و هم از سمت جنوب، این می تواند انتخابی عالی باشد.

اتاق های ساختمان

وقتی وارد ساختمان می شوید به تعداد اتاق خواب ها و نحوه جدا بودن آنها توجه کنید. اتاق خواب ها باید توسط یک راهرو از سالن و قسمت های دیگر خانه جداشده باشند. یکی از کاربردهای خانه های این چنینی استفاده راحت از حمام خانه می باشد، زیرا در صورت وجود مهمان می‌توان راحت از حمام استفاده کرد. البته وجود حمام در اتاق‌ها از حسن آن خانه محسوب می شود.

همچنین آشپزخانه بهتر است از طریقی به هوای آزاد راه داشته باشد. یا از طریق تراس، یا بالکن ویا حداقل پنجره به بیرون داشته باشد.

 

نکات نهایی در بررسی داخل ساختمان

نکات نهایی در بررسی داخل ساختمان

 

صدا در ساختمان

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://hedayatifar.com/?p=1014
اشتراک گذاری:
حمید جعفری
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد نکات نهایی در بررسی داخل ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.