پروژه مسکن مهر

اهداف و انتظارات ما در این درس

پیش نیاز مطالعه این درس:

بخش اول: باورهای مهم در خانه دار شدن

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

بعد از مطالعه این درس انتظار می رود که:

استفاده از این روش را با توجه به شرایط مالی خود و مناطق مورد نظر خود بررسی کنید.

 

تاکنون چندین روش خانه دار شدن را بررسی کردیم. یکی از روش های جدید خانه دار شدن در چند سال گذشته پروژه مسکن مهر می باشد. اخیرا صحبت ها و اخبار بسیاری در زمینه مسکن مهر شده است و مردم نسبت به این روش خانه دار شدن آگاه هستند. مسکن یکی از بخش‌های خصوصی اقتصاد ایران می‌باشد. دولت با مسکن مهر وارد این بخش شد و عواملی نشان می دهد که از این ورود خرسند نیست.

معایب پروژه مسکن مهر

ساختمان های پروژه مسکن مهر در حاشیه شهرهای مختلف ساخته شده اند. وجود این ساختمان ها در حاشیه شهر باعث شده تا فاصله‌ محل کار تا خانه بسیار زیاد شود. همچنین دور بودن از دوستان و اقوام دیگر نیز از مسائل دیگر مسکن مهر است.

در بسیاری از شهرک های مسکن مهر، هنوز امکانات رفاهی، آموزشی، درمانی، فروشگاهی و … تکمیل نشده و این یکی از مسائل بزرگ صاحبان مسکن مهر است. مصالح استفاده شده در مسکن مهر از کیفیت متوسط رو به پایین برخوردار است. این موارد از عیب و موارد بزرگ مسکن مهر می‌باشد. قبل از خرید و اقدام جهت مسکن مهر باید توجه، تحقیق و سوالات بسیاری را پرسید و انجام داد.

 

 

محاسن مسکن مهر

به دلیل مقرون به صرفه بودن نسبت به خانه های داخل شهر، برای کسانی که پول کافی برای خرید خانه را ندارند، گزینه مناسبی است. همچنین تسهیلات بانکی مانند نیز به این خانه ها داده می شود.

خانه های مسکن مهر نسبت به اکثر خانه‌های شهری اندازه بزرگتری دارند.

در آینده با ایجاد امکانات رفاهی ارزش این خانه ها را زیاد خواهد شد. همچنین به دلیل دور بودن از شهرها و نبود شلوغی شهرها نیز این نوع خانه ها گزینه مناسبی برای زندگی کردن است، در صورتی که در آینده امکانات آن کامل شود.

دیدگاه شما چیست؟