عوامل موثر بر بازار ملک

388 بازدید

در درس رونق و رکود در بازار مسکن و بهترین زمان سرمایه گذاری در بازار ملک، به برخی عوامل موثر بر بازار ملک پرداخته شد. به طور کلی در بازار مسکن، چهار بازیگر اصلی وجود دارد. در این درس به طور مفصل به تشریح و بررسی عوامل موثر بر بازار ملک می پردازیم.

۴ بازیگر اصلی در بازار ملک

دسته مصرف کننده ها

1- افراد متوسط: کسانی هستند که پول لازم برای خرید مسکن را ندارند. تمام تلاش خود را می کنند که با شرایطی مناسب خانه ای را برای زندگی تهیه کنند. این افراد دیدِ سرمایه گذاری ندارند و هدفشان از خرید خانه فقط برای زندگی کردن است.

2- افراد مرفه: مهمترین پارامتر برای این افراد، زندگی کردن در خانه ای راحت و با امکانات است. خانه را برای زندگی راحت خود می خرند و مانند دسته قبل به هیچ وجه دید سرمایه گذاری نسبت به این بازار ندارند. آنها به زمان مناسب برای ورود به بازار مسکن نیز توجه نمی کنند و اولویت آنها فقط داشتن خانه‌ای راحت است.

دسته سرمایه گذارها

3- سرمایه گذاران بلند مدت: این افراد باور دارند که کسی در ملک ضرر نمی‌کند. این افراد به بازارهای مالی دیگر توجهی ندارند و فقط تمرکزشان سرمایه گذاری در مسکن می باشد. در هر شرایط و زمانی تمام تلاش خودشان را می کنند که در این بازار مالی به سود و موفقیت برسند.

4- سرمایه گذاران کوتاه مدت: این افراد نبض بازار را می دانند. مانند پزشکی که با گرفتن نبض بیمار، به درمان و بهبود بیمارش می‌رسد،‌این افراد نیز در این زمینه خبره هستند و پیش بینی های خوبی را انجام می دهند. می دانند چه‌ زمانی  باید وارد بازار مسکن شوند و چه زمانی خارج. تنها هدفشان سود بردن در کوتاه مدت می باشد.

 

عوامل موثر بر بازار ملک

عوامل موثر بر بازار ملک

 

تحلیل بازار مسکن

تحلیل فنی: تحلیل فنی تحلیلی است که به بررسی حجم معاملاتِ سال‌ها و ماه های قبل می پردازد. برای این تحلیل، به الگوهای تکرار شونده توجه می کنند. زیرا مسکن از چنین الگوهایی برخوردار است.

تحلیل بنیادی: در این تحلیل به عوامل سیاسی، اقتصادی، بانکی و .. توجه می کنند. همه این عوامل در بازار ملک تاثیرگذار هستند.

عوامل موثر بر بازار ملک

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://hedayatifar.com/?p=1016
اشتراک گذاری:
حمید جعفری
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

1 نظر در مورد عوامل موثر بر بازار ملک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *