خرید زمین

اهداف و انتظارات ما در این درس

پیش نیاز مطالعه این درس:

بخش اول: باورهای مهم در خانه دار شدن

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

بعد از مطالعه این درس انتظار می رود که:

استفاده از این روش را با توجه به شرایط مالی خود و مناطق مورد نظر خود بررسی کنید.

 

در درس های گذشته، بیشتر بر روی خرید خانه تمرکز کردیم. در این درس به موضوع خرید زمین می پردازیم. منظور از زمین، مکانی است که هیچ ساختمانی در آن وجود ندارد؛ زمینی خالی از سکنه که هدف از خرید آن، ساخت خانه، ساختمان و هر مجتمع دیگری می باشد.

خرید زمین هم می تواند در داخل شهر و هم در حاشیه و خارج شهر انجام شود. مهم ترین نکته در هنگام خرید زمین، منطقه ای است که زمین در آن قرار داد. اگر داخل شهر باشد که بسیار عالی است. در صورتی که زمین خارج از شهر باشد باید به این نکته توجه کرد که آیا در آینده آن منطقه آباد می شود یا خیر؟

 

منظور از آباد شدن به این معنی است که شهرداری و دولت تصمیم بگیرند که بخشی از جمعیت شهر را به سمت حاشیه و یا آن منطقه بفرستند. در این صورت تجهیزات و امکانات بسیار خوبی درآینده نزدیک یا دور در آن منطقه شکل خواهد گرفت و زمین در آن منطقه قیمت بالایی خواهد داشت. مخصوصا قبل از اینکه جا به جایی رخ دهد و شما زمینی از قبل در آنجا داشته باشید.

 

پس باید دقت کنیم که همیشه زمینی را خریداری کنیم که در مسیر رشد فیزیکی یک شهر باشد. برای این کار باید تحقیق بسیاری انجام دهیم و برنامه های آتی شهرداری را پیگیری کنیم و طبق آن تصمیمی مناسبی بگیریم.

 

خرید ملک
خرید ملک خرید زمین

 

این روش برای سرمایه گذاری عالی است. مخصوصا برای سرمایه گذاری فرزندان خود. زیرا معمولا در بلندمدت به نتیجه می‌رسد. صبر یکی از نیازهایی است برای کسانی که قصد سرمایه گذاری با این روش را دارند.

دیدگاه شما چیست؟