فروش مستقیم صنایع دستی به «خارج از کشور»

اهداف و انتظارات ما در این درس

انتظار ما از شما بعد از مطالعه این درس:

پس از مطالعه این درس، انتظار می رود که:

  • با نحوه ساخت یک فروشگاه بین المللی آشنا می شوید.
  • نحوه ارسال محصول به خارج از کشور را می آموزید.

اولین بار که فکر ارسال لوازم دستی به کشورهای خارجی نظرم را جلب کرد، در دفتر یکی از اساتید موفقیت ایران بود که یک آینه بزرگ و تماماً چرم به رنگ قهوه ­ای تیره، گوشه اتاقش گذاشته بود. در هنگام تعریف از زیبایی آینه، صحبت از صادرات آن لوازم دستی به خارج از ایران و سود عجیب و چند صد میلیونی محصول به میان آمد. برایم این موضوع آن­قدر جالب بود تا حدی که با مسئول ارتباط با هنرمندان سازمان میراث فرهنگی ارتباط برقرار کردم و موضوع برایم کاملا باز شد.

 

در حال حاضر کشور ایران را می‌توان یکی از بهترین کشورها برای صادرات دست‌سازه‌ها به تمام دنیا دانست. این موضوع به دو دلیل است:

1- ارزش پول ملی ایران بسیار پایین‌تر از دیگر کشورهای توسعه‌یافته بوده و این موضوع بحث صادرات و فروش جنس به دیگر کشورها را بسیار توجیه‌پذیر کرده.

2- هر گوشه از کشور پهناور ایران به دلیل گوناگونی و فرهنگ غنی و منحصر بفرد خود دارای مجموعه‌ای از لوازم، صنایع و لباس‌های مخصوص خود است که می‌تواند در بحث صادرات بسیار موفق ظاهر شوند.

 

امّا در این قسمت می­ خواهم تا روشی در رابطه با موضوعی که شاید بسیاری از فعالان حوزه‌ هنری با آن آشنایی نداشته باشند، معرفی کنم و  آن، روش‌ معرفی، فروش و ارسال محصولات خود در سطح جهانی است.

 

 

چگونه محصولات دستساز خود را در سطح جهانی معرفی و به فروش برسانید؟!

وب سایت Etsy یکی از بهترین وب سایت‌ها برای ارائه، خرید و فروش و همچنین آموزش ساخت محصولات خانگی و دست‌ساز است که در سطح جهانی فعالیت می‌کند. روال کار در این وب سایت، بسیار آسان، ابتدایی و البته فوق حرفه ­ای است. شما زمانی که در این وب سایت حساب باز می ­کنید، یک وب سایت فروشگاهی مجزا، بسیار زیبا و شیک در اختیار شما قرار می­ گیرد تا محصولات خود را در آن معرفی کرده و به فروش برسانید.

مواردی که در این وب سایت می‌توان عرضه کرد شامل انواع لوازم خانگی و آشپزخانه، جواهرات و بدلیجات، لوازم بانوان، آقایان، کودکان و … است. دوباره تاکید می­ کنم که در این وب سایت نیز همچون وب سایت‌های فروش لوازم دست‌ساز ایرانی، می‌توانید فروشگاه خودتان را بسازید و محصولات ساخته شده خودتان را عرضه کنید. وب سایت Esty به زبان انگلیسی بوده و مستقر در آمریکا است و کاربران آن نیز از تمام کشورهای دنیا هستند.

 

همچنین در صورتی که شخصی بخواهد در این سطح فعالیت کند، ‌باید با یکی از شرکت‌های واسطه پستی نیز قرارداد امضا کند. همانطور که قبلا ذکر شد، بعضی از شرکت‌های واسطه پستی فعال در ایران، شرکت‌های بین‌المللی هستند و می‌توانند یک بسته را به ‌صورت مستقیم به هر کجای دنیا ارسال کنند. نمونه‌ای از این شرکت‌ها، شرکت‌ آرامکس است که در ایران نیز فعالیت می‌کند.

 

کار با شرکت‌های واسطه پستی بین‌المللی چند مزیت عمده دارد. به ‌عنوان‌ مثال، می‌توان به دو مورد زیر اشاره کرد:

1- این شرکت‌ها خدمات انبارداری، بسته‌بندی و ارسال کالا را ارائه می‌دهند که بخش مهمی از فرآیند کسب‌ و کار است.

2- توانایی این شرکت‌ها در ارسال مرسولات به خارج از کشور به مراتب بیشتر از شرکت‌هایی است که صرفاً در داخل ایران فعالیت می‌کنند. این ویژگی به دلیل آن است که پس از خرید محصول، توسط یک مشتری در خارج ایران، اگر شرکت طرف قرارداد صرفاً داخلی باشد، فرآیند ارسال مرسوله دو مرحله‌ای می‌شود، به عبارتی کالای مورد نظر یک‌ بار توسط شرکت داخلی تحویل گرفته شده و به یک شرکت محلی در محل دریافت کالا، یا یک شرکت بین‌المللی تحویل داده می‌شود. این موضوع علاوه بر طولانی‌ترشدن زمان ارسال کالا، باعث افزایش هزینه و مشکل‌شدن ردیابی آنلاین کالا شده می‌شود.

 

 

برای کارکردن با این شرکت‌ها ابتدا ‌باید به وب سایت آنها مراجعه و از قسمت Locate Office، کشور ایران را انتخاب کرد تا مشخصات نمایندگی‌های مورد تأیید همراه با اطلاعات تماس آنها مشاهده شود.

ترتیب پیشنهادی ما برای کسب درآمد

2 دیدگاه برای ” فروش مستقیم صنایع دستی به «خارج از کشور» “

دسترسی به دیدگاه های این درس برای شما محدود شده است.